MojAndroid

Pri dnešnom oficiálnom predstavení smartfónov séria Galaxy S21 predstavila spoločnosť Samsung aj jej príslušenstvo v podobe nových TWS slúchadiel Galaxy Buds Pro a inteligentného prívesku SmartTag. Podľa portálu TechCrunch je Samsung SmartTag priamy konkurent populárneho lokalizačného prívesku Tile.

Prívesok poslúži aj k vyhľadaniu psíka

Samsung SmartTag nemá len rovnaký účel ako konkurenčný Tile, ale aj rovnaký vzhľad. Aj tomto prípade má tvar plochého štvorcového kamienku s veľkou dierou v jednom zo svojich rohov. Tá slúži k tomu, aby ste prívesok pripevnili ku kľúčom, batohu, ďalšej elektronike alebo hocičomu, čoho polohu chcete sledovať. Ako príklad dáva Samsung vo svojej videoupútavke aj domáce zvieratá.

Samsung SmartTag pes

Používateľ pripevní Samsung SmartTag k obojku svojho psíka a s pomocou smartfónu vidí, kde sa práve nachádza. Treba ale podotknúť, že plastové telo prívesku nepôsobí práve elegantné, ale skôr ako hračka. Dizajn ale musel ustúpiť odolnosti zariadenia. Na výber budú štyri farebné varianty prívesku – čierna, zelená, ružová a béžová, ktorá pripomína ovsené vločky.

Na akom princípe funguje Samsung SmartTag?

Prívesok SmartTag využíva ku komunikácii rozhranie Bluetooth. V prvom rade je nutné ho spárovať so Samsungom Galaxy S21 alebo iným smartfónom Galaxy, ktorý beží na systéme Android 10 a vyššom. K vyhľadaniu prívesku potom slúži aplikácia SmartThings Find. Tá ponúka viacero možnosti vyhľadávania a upozornení na úspešné vyhľadanie prívesku. Jeho polohu môžete vidieť v aplikácii, alebo si ho nechať prezvoniť. S príveskom si môžete zároveň vyhľadať stratený smartfón. Slúži k tomu veľké tlačidlo na tele prívesku.

V prípade, že sú obdive zariadenia v dosahu, tak pre vyhľadanie slúži priame Bluetooth spojenie. Ak tomu tak nie je, tak prívesok využije BLE (Bluetooth Low Energy) signál pre spojenie s ďalšími Galaxy zariadeniami v okolí. Vďaka softvéru v jednotlivých Galaxy zariadeniach sa signál dostane až do vášho smartfónu. Vďaka šifrovanému prenosu sa nemusíte báť zneužitia dát z prívesku pri preposielaní medzi jednotlivými zariadeniami.

Menším sklamaním môže byť, že prívesok nevyužíva najnovšiu technológiu UWB v smartfónoch Galaxy S21, ktorá by mohla určiť presnú vzdialenosť od prívesku. Samsung ale potvrdil, že v priebehu roka sa objaví aj verzia SmartTag+ s podporou UWB. Prívesok sa nabíja pomocou vymeniteľnej gombíkovej batérie CR2032. Samsung SmartTag by mal ísť do predaja 29. januára za cenu v prepočte 25 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds Pro oficiálne: Maximálna kvalita zvuku a dobrá výdrž

 

14.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+