MojAndroid

V rámci podujatia Unpacked 2021 predstavila spoločnosť Samsung aj iné novinky ako smartfóny série Galaxy S21. Podľa portálu SamMobile oznámila, že prinesie podporu Android Auto pre Samsung SmartThings. Funkčnosť tejto funkcie v automobiloch  na Slovensku môžeme potvrdiť už aj my v našej redakcii.

Ovládať domácnosť z automobilu budete môcť ručne, hlasom alebo automaticky

Nová funkcia umožňuje používateľom ovládať svoje smart spotrebiče v inteligentnej domácnosti priamo z informačno-zábavnej jednotky vozidla. Spoločnosť Samsung začala zavádzať novú funkciu zatiaľ pre vybraných používateľov. Podľa portálu SamMobile  má byť integrácia Android Auto do aplikácie SmartThings k dispozícii už od verzie 1.7.59.23. Ak ste túto aktualizáciu v smartfóne dostali, tak ju už dnes môžete začať používať z palubnej dosky vášho automobilu kompatibilnej s Android Auto.

V ponuke nastavení aplikácie sa zobrazí sekcia Android Auto. Následne si môžete si vybrať, ktoré zariadenia SmartThings sa majú zobrazovať na displeji vášho vozidla. Po spustení aplikácie môžete smart zariadenia zapnúť/vypnúť jednoduchým kliknutím. Automatické upozornenia na spustenie scén sa dajú zapnúť/vypnúť z ponuky Nastavenia v pravom hornom rohu aplikácie. Zariadenia v SmartThings môžete ovládať aj hlasom pomocou Google Asistenta v systéme Android Auto.

Celkovo sa dá zvoliť až šesť zariadení alebo SmartThings scén. Scény v aplikácii SmartThings umožňujú vzájomne prepojiť viacero akcií zariadenia pod jedno kliknutie. V Android Auto si tiež môžete vybrať, či chcete dostávať automatické upozornenia na spustenie danej  scény, keď sa priblížite k domovu (alebo k ľubovoľnému zvolenému miestu).

Podľa dostupných informácií by mala byť k dispozícii napríklad funkcia “Coming Home,” ktorá pri príchode k domovu automaticky upraví nastavenia kúrenia, rozsvieti svetlá alebo otvorí dvere garáže. Samozrejme za predpokladu, že je táto elektronika pripojená k inteligentnej domácnosti. V ponuke má byť aj diaľková aktivácia umývačky riadu alebo robotického vysávača

Časom pribudne aj možnosť naštartovať auto

To ale nie sú jediné funkcie, ktoré by mala podpora SmartThings priniesť. Majitelia kompatibilných vozov budú neskôr  schopní prostredníctvom telefónu diaľkovo naštartovať motor alebo upravovať ventilačný systém. Zrejme najočakávanejšou novinkou však budú tzv. Digitálna kľúče, ktoré majú pracovať s ultra-wideband technológiou (UWB). Mobilný telefón vďaka nej poslúži ako kľúč a automobil by sa mal odomknúť už v momente, keď sa k nemu so svojím telefónom priblížite.

Bližšie informácie k tejto chystanej funkcii nie sú známe, ale pravdepodobne  pôjde zdieľať prístup k automobilu medzi viacerými smartfónmi, napríklad v rámci domácnosti. Samsung však dodal, že zatiaľ na sprístupnení tejto funkcionality spolupracuje len s automobilkami Audi, BMW, Ford a Genesis. Viac informácií o ďalších funkciách sa dozvieme už čoskoro.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo
19.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+