MojAndroid

Čím ďalej, tým viac používateľov začína uprednostňovať Android Auto miesto infotainmentu výrobcu auta. Výrobcovia sa tomu prispôsobujú a pridávajú podporu už do takmer každého nového modelu. Ten je tu s nami už mnoho rokov a čoskoro sa dočká už šiestej verzie, ktorá bude mať jednoduchý názov – Android Auto 6.0.

Niektorí ľudia na internete tvrdia, že to bude pravdepodobne najväčšia zmena, tak sa teda poďme pozrieť na to, čo nás čaká.

Android Auto 6.0 sa dočkalo estetického pozdvihnutia

Prvou novinkou bude možnosť zmeny pozadí tak, ako to poznáme z telefónov. Avšak zatiaľ to podľa The Next Web z kódu vyzerá, že budeme si môcť vyberať len z predinštalovaných pozadí.

Android Auto 6.0

Viac možností pre Google Asistenta

Ďalšou novinkou alebo teda skupinkou noviniek budú nové možnosti pre Google Asistenta. V skratke, dočkáme sa viacerých nových hlasových príkazov. Umožnia vám napríklad umiestniť na domovskú obrazovku ikony rýchleho prístupu, aby ste ich mali rýchlejšie pod rukou.

Očakávajú sa aj Rutiny pre Asistenta, ktoré mu pridajú ďalšiu vrstvu automatizácie. Malo by to fungovať na princípe IFTTT, teda ak urobíte jednu akciu, vykoná sa niečo iné, čo si vopred prednastavíte. Napríklad pri nastavení cesty domov z práce zároveň pošle Asistent vašej partnerke správu, že už idete domov a spustí vám Spotify a v ňom váš obľúbený playlist.

Android Auto 6.0 opraví viacero chýb

Napríklad známu chybu, pri ktorej vám Android Auto zruší tmavý režim, ak máte zariadenie s Androidom 10. Spomínajú sa aj opravy chýb so Spotify alebo chyba, ktorá po nabití batérie na mobile vypla Android Auto. Avšak nevie sa, či tieto opravy vyjdu hneď s Androidom Auto 6.0 alebo trochu neskôr.

Budúcnosť Android Auto

Prominentný redditor s prezývkou Shmykelsa sa pozrel hlbšie pod kapotu pripraveného Android Auta a spomína, že vo vývoji sú ešte väčšie veci. Podľa jeho príspevku Google pripravuje základ kódu pre funkciu “MultiDisplay”, ktorá kompletne zmení vzhľad toho, ako vyzerá Android Auto.

Táto funkcia by mala umožniť používateľom využívať ich telefón ako ďalšiu obrazovkou infotainment systému. Teoreticky by mohli mať používatelia informácie s navigáciou na obrazovke telefónu a na obrazovke auta by im mohol svietiť Zoznam prehrávaných skladieb.

Keď dorazí táto zmena, mohla by priniesť najväčšie zmeny od verzie Android Auto 3.0. Avšak neočakávajte to v týchto mesiacoch. Takže Android Auto 6.0 bude fajn, ale nebude to najväčšia zmena, aká postihla Android Auto v najbližších rokoch. Prinesie pár užitočných funkcií, ale ak od nej očakávate veľa, môžete ostať sklamaní.

Náš tip
Android Auto oficiálne prichádza na Slovensko

12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+