MojAndroid

Fanúšikom Androidu určite nie je neznámy názov If This Then That, resp. skratka IFTTT, ktorá tento názov reprezentuje. Ide o aplikáciu, resp. komplexnú službu, ktorá umožňuje dosiahnuť vyššiu úroveň automatizácie ako tá, ktorú ponúka štandardný systém Android. Takýchto aplikácií sa v minulosti objavilo už väčšie množstvo, no výhodou IFTTT je najmä jednoduchosť ovládania. Vďaka tomu si so službou poradí skutočne každý. Okrem toho, že k dispozícii je množstvo prepojení a receptov, je možné tieto recepty aj vytvárať a nemusíte byť tak obmedzovaní tým, čo vymysleli ostatní. Na začiatok ale nie je takýto prístup zlý, a tak vám prinášame 10 zaujímavých receptov, ktoré vám môžu spríjemniť používanie vášho smartfónu.

Nájdite váš stratený Android

Hoci pre tento účel existuje veľké množstvo aplikácií a nástrojov, pomôcť vám môže jednoduchý recept pre IFTTT. Ten ale funguje skôr v tých prípadoch, že máte vypnuté zvonenie a neviete nájsť svoj telefón. V takom prípade stačí, keď na svoje číslo pošlete z iného zariadenia SMS správu s vopred stanoveným textom a váš telefón začne hlasno vyzváňať.

Odkaz na recept.

Automaticky zálohujte fotky do Google Drive

Ak vám z nejakého dôvodu nevyhovuje služba Fotky Google, no chcete naplno využívať svoje úložisko Google Drive, pomôže vám toto rozšírenie. To kombinuje výhody jednoduchého zálohovania do cloudu, pričom zaznamenáva aj dátum, kedy bol obrázok uploadnutý, vďaka čomu ich budete vedieť lepšie kategorizovať.

Google Drive
Google Drive

Odkaz na recept.

Nikdy nezabudnite odpovedať na zmeškaný hovor

Určite sa vám to už stalo – pozriete sa na svoj telefón, zbadáte zmeškaný hovor, no v danom momente nemôžete na hovor odpovedať a náhodou vymažete notifikáciu o zmeškanom hovore. V takom prípade je vhodné, ak máte niekde poznačené, že na telefonát je skutočne potrebné odpovedať. Tento recept to vyrieši automaticky za vás a vždy, keď máte zmeškaný hovor, vo vašom kalendári automaticky pribudne upozornenie na tento hovor.

Odkaz na recept.

Nikdy si nezabudnite vziať dáždnik, keď má pršať

Šikovný recept je možno presne tým, čo vás zachráni pred zmoknutím. Recept čerpá dáta o počasí a v prípade predpovede dažďa pošle notifikáciu priamo na vaše hodinky so systémom Android Wear. Recept je možné upraviť tak, aby chodili upozornenie týkajúce sa snehových zrážok alebo jednoducho oblačnosti. Okrem tohto receptu je k dispozícii aj recept, ktorý vás bude informovať priamo na vašom smartfóne, takže máte k dispozícii niekoľko volieb.

aplikacie-pocasie-titulka

Odkaz na recept.

Automaticky vypnite upozornenia v nočnom čase

Určite aj vám sa už niekedy stalo, že ste po ťažkom dni zaspali bez toho, aby ste si vypli upozornenia na vašom zariadení. Je veľmi nepríjemné prebudiť sa niekoľko hodín na to kvôli mailu s letákom alebo podobne zbytočnému upozorneniu. Tento recept predchádza týmto situáciám, keď vám umožní nastaviť si časové limity, kedy majú byť upozornenia automaticky vypnuté.

Odkaz na recept.

Nahrajte na Google Drive fotky z Facebooku, na ktorých ste označení

Tento šikovný recept vám pomôže zálohovať si všetky fotografie vašich priateľov a známych, na ktorých vás označia na sociálnej sieti Facebook. Takto jednoducho si môžete evidovať knižnicu s konkrétnymi fotografiami na vašom cloudovom úložisku, vďaka čomu k nim budete mať prístup aj potom, ako ich majiteľ vymaže zo svojej Facebookovej stránky.

Odkaz na recept.

Automaticky zapnite svetlo po príchode domov

Pre fungovanie tohto receptu budete potrebovať žiarovky Philips Hue, no vďaka tomu budete mať skutočný pocit plnohodnotnej automatizácie. Recept sleduje vašu polohu a akonáhle prídete domov, zapne sa osvetlenie všade tam, kde máte Philips Hue žiarovky. Ak chcete automatizáciu dotiahnuť ešte ďalej, môžete skúsiť tento recept, ktorý zasa automaticky zhasne osvetlenie akonáhle odídete z domu.

Philips_Hue_recenzie-4

Odkaz na recept.

Majte prehľad o výsledkoch vášho obľúbeného športového tímu

Ak patríte medzi športových fanúšikov, no často ste v čase zápasov mimo televízie alebo počítača, určite hľadáte spoľahlivý spôsob, akým môžete byť informovaní o športových výsledkoch. Presne toto zvláda bez problémov tento recept, ktorý komunikuje s aplikáciou ESPN a upozorní vás na výsledky vašich obľúbených tímov.

Odkaz na recept.

Nastavte pozadie podľa obľúbených tapiet na sieti Reddit

Ak stále meníte pozadie na vašom zariadení a neviete nájsť spoľahlivý zdroj pekných tapiet, môžete rozhodovanie nechať na komunitu. V sieti Reddit existuje vlákno /r/wallpapers, kde používatelia hlasujú za najlepšie tapety a tento recept automaticky nastavuje pozadie na vašom telefóne podľa obľúbených pozadí na sieti.

Odkaz na recept.

Dostávajte upozornenia na nové IFTTT recepty na svoj mail

Páčia sa vám niektoré týchto receptov? Služba IFTTT ich obsahuje ešte ďalšie tisíce a umožní vám automatizovať skutočne veľké množstvo činností, ktoré vykonávate so svojim smartfónom, ale aj s ďalšími zariadeniami. Nové recepty neustále pribúdajú a ak chcete byť upozorňovaní na tie najlepšie, tento recept vám v tom pomôže.

Odkaz na recept.

Ako sme už spomínali, v sieti IFTTT je receptov nespočetné množstvo a pribúdajú aj nové kanály, vďaka ktorým je využitie aplikácie ešte väčšie. Dajte nám vedieť v diskusii, ktoré sú vaše obľúbené rozšírenia a ktoré by ste odporúčali aj ostatným čitateľom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Pit

17.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+