MojAndroid

Platforma Android Auto, ktorá je akousi náhradou infotainment systému, bude konečne oficiálne dostupná na Slovensku a v Českej republike. Včera o tom veľmi nenápadnou formou informovala priamo spoločnosť Google prostredníctvom príspevku na oficiálnom blogu.

Donedávna bolo možné Android Auto používať len okľukou po ručnej inštalácii potrebnej aplikácie. Neskôr prišiel Android 10, ktorý aplikáciu Android Auto obsahoval ako štandardnú súčasť. Hoci oficiálna podpora naďalej chýbala, v princípe to fungovalo.

Najnovšie to celé bude fungovať úplne bezproblémovo, bez nutnosti siahať po rôznych návodoch, trikoch a okľukách. Platforma Android Auto bude oficiálne rozšírená do ďalších 36 krajín, kam spadá aj Slovensko. Google jednoducho pristúpil k masívnemu rozšíreniu.

Smartfóny so systémom Android 10 by malo stačiť cez USB kábel prepojiť s podporovaným autom. V prípade novšieho systému Android 11 je možné pripojenie vytvoriť aj bezdrôtovo, čo môže byť ešte praktickejšie. Naopak, v prípade smartfónov so systémom Android 9 a starším bude stále potrebné stiahnuť dodatočnú aplikáciu.

Oficiálny príchod Android Auto je skutočne potešujúcou správou. Celé to však má jeden veľký háčik. Google totiž neuvádza presný termín, kedy táto novinka reálne vstúpi do platnosti. Vo vyhlásení stroho spomína, že platforma bude rozšírená počas nadchádzajúcich mesiacov. Nejaký ten čas si zjavne ešte budeme musieť počkať.

Ak neviete, ako Android Auto do svojho smartfónu nainštalovať, určite vám pomôže článok Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD. Aby to bolo ešte jednoduchšie, pripravili sme video, ktoré celý proces nastavenia detailne popisuje.

Náš tip
Android Auto a Škoda Superb iV: vyskúšali sme, ako funguje | Test
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+