MojAndroid

Spoločnosť Spotify tento týždeň pridala do svojej mobilnej aplikácie funkciu, ktorá bola doposiaľ dostupná len v počítačovej verzii aplikácie. Reč je o možnosti nastaviť vlastné obrázky ako titulnú fotku playlistov. O novinke informoval portál Engadget.

Spotify vlastná titulka playlistov

Funkcia je k dispozícií bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte predplatné Spotify Premium. Rovnako je k dispozícií pre používateľov Androidu aj pre používateľov iOS zariadení. Doraziť by mala v najbližších dňoch.

Od dnešného dňa budú môcť všetci používatelia Spotify nahrávať vlastné fotky a popisy do svojich zoznamov skladieb – pomocou svojich telefónov. Donedávna bola táto veľmi populárna funkcia k dispozícii iba na počítači. Teraz môžu všetci používatelia Spotify (nie len prémioví) nahrať vlastné obrázky zo svojich zariadení so systémom Android alebo iOS a nastaviť ich ako titulné fotky svojich playlistov.

Zmena titulnej fotky priamo v aplikácií Spotify

Ak chcete titulnú fotku zoznamu skladieb nahradiť vlastným obrázkom, jednoducho otvorte daný zoznam skladieb, klepnite na tri bodky a klepnite na možnosť „Upraviť zoznam skladieb“. Pod automaticky vygenerovanou titulnou fotkou uvidíte tlačidlo „Zmeniť obrázok“. Pod týmto tlačidlom sa zároveň nachádza tlačidlo „Pridať popis“, pomocou ktorého môžete pridať vlastný popis k playlistu.

Do playlistov taktiež môžete pridávať epizódy podcastov a následne ich jednoducho zdieľať s priateľmi. Ak ešte nemáte nápad na vianočný darček pre jedného z vašich blízkych, môžete ho potešiť personalizovaným playlistom.

Náš tip
Spotify si pre nás prichystalo funkciu príbehov. Máte stories už aj vy?
10.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+