MojAndroid

Google Asistent je vďaka svojim funkciám a širokej podpore jazykov považovaný za najlepšieho hlasového asistenta na trhu. Teraz podľa portálu AndroidPolice pridáva novú funkciu, ktorá spohodlní využívanie smart domácnosti.

Môžete naplánovať zapnutie svetiel na konkrétny čas a aj dobu

Google Asistent dokáže už dlhé roky zapínať a vypínať svetlá v smart domácnosti. Doteraz to však mohol robiť iba okamžite. To znamenalo, že nemal schopnosť spustiť časovač a vykonať tieto akcie po uplynutí konkrétneho času. Spoločnosť Google sa ale pochválila, že jej hlasový asistent je teraz ešte inteligentnejší. Vďaka nemu môžete ovládať vaše svetlá v domácnosti podľa času alebo doby, ktorú mu zadáte.

Google Asistent

Google Asistentovi teraz môžete povedať, aby „vypol svetlá o desať minút“ alebo ich dokonca zapol v konkrétny čas. Napríklad mu poviete, aby „zapol svetlo v obývacej izbe o 16:30“. Podobne ho môžete požiadať, aby na konkrétny čas rozsvietil svetlo. Napríklad poviete „zapni vstupné svetlo na päť minút“. Je tiež možné naplánovať časovanie svetiel na nasledujúci deň.

Naplánovanie časovania svetiel na druhý deň má ešte medzery

Vyššie uvedené funkcie sú výborným vylepšením, ale stále majú svoje muchy. Napríklad, keď žiadate Google Asistenta, aby urobil niečo na druhý deň, tak musíte určiť presný čas. Inak potvrdí váš príkaz bez požiadania o vysvetlenie, čo môže viesť k nepresnému nastaveniu času. Podľa portálu AndroidPolice sa tak môže stať, že z vašeho domova urobí uprostred noci diskotéku.

Navyše neexistuje spôsob, ako žiadosť zrušiť. Samozrejme ale môžete kedykoľvek požiadať o vypnutie svetiel o minútu neskôr. Oficiálna dokumentácia spoločnosti Google našťastie naznačuje, že by Asistent mal byť schopný zrušiť naplánovanú akciu, takže by to malo byť čoskoro opravené. Pokiaľ využívate Google Asistenta pre ovládanie svetiel v domácnosti, tak sa môžete v diskusii podeliť, či máte funkciu dostupnú a ako funguje.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Assistant Screenshot
  • Google Assistant Screenshot
  • Google Assistant Screenshot
  • Google Assistant Screenshot
  • Google Assistant Screenshot
  • Google Assistant Screenshot
Náš tip
Pozor na MIUI 12.2.1.0! Obsahuje viacero závažných problémov
24.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+