MojAndroid

Xiaomi nedávno vypustilo novú aktualizáciu svojej populárnej nadstavby MIUI. Tá má označenie 12.2.1.0 a je založená na Androide 11. Vyšla pre smartfóny ako Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro, ktoré sa u nás predáva ako Poco F2 Pro.

Spomínaná verzia prináša viacero nových módov pre aplikáciu Fotoaparát. Na druhú stranu však ublížila stabilite systému, to až na toľko, že čínska stránka podpory vydala odporúčanie túto aktualizáciu nesťahovať.

MIUI 12.2.1.0 v problémoch

Nižšie si vymenujeme zopár známych problémov, ktoré vyplynuli z inštalácie spomínanej verzie, ale nie je to kompletný zoznam:

  • Nefunkčné dáta z druhej SIM
  • Necitlivosť obrazovky počas nabíjania
  • Znížené snímkovanie počas hrania hier
  • Vysoká spotreba energie
  • Záseky pri tvorbe snímok obrazovky
  • Prehrievanie

Väčšinou Xiaomi v prípade problémovej aktualizácie dá stopku jej šíreniu, ale čínsky zdroj o tom neinformuje.

Čo prináša aktualizácia?

Hlavných vylepšení sa dočkala aplikácia Fotoaparátu. Tá obdržala nové módy a filtre (voľne preložené, nie sú to oficiálne názvy v Slovenčine), ako napríklad: Pohybujúci sa dav, Neónovo-nočný filter, Pohybujúce sa oblaky a tečúca voda, Kreatívne maľovanie svetlom, Jasná hviezdna obloha a Romantické hviezdne stopy. Týmto režimom sa prispôsobí aj dĺžka expozície.

Ďalšou skvelou funkciou, ktorú som našiel aj vo svojej Mi 9ke (s neoficiálnym softvérom) je Myšlienková mapa, ktorú nájdete v Poznámkach. Tá vám umožní načrtnúť si komplexnejšie plány, situácie alebo schémy (napr. pri tvorbe web stránok). Následne už len zadáte hlavný kategóriu, kategóriu druhého a prípadne aj tretieho rádu a máte jednoduchý myšlienkovú mapu, akú som vytvoril aj ja nižšie.

Hotová myšlienková mapa

Myšlienkovú mapu si následne môžete priblížiť alebo oddialiť a posúvať sa v rámci nej. Chýba my tu len možno viac typov myšlienkových máp alebo možnosť zmeniť farby jednotlivých prvkov (tá čiara mohla byť zelená vo farbe MôjAndroidu).

Nakoniec, Gizmochina spomína ešte novú ochrannú funkciu, ktorá má dlhý názov “Fotoalbum a ochrana informácií zo sociálnych aplikácií”. Viac sa o tejto funkcii nevie, zrejmé je len to, že pomôže zvýšiť ochranu súkromných dát používateľov.

Náš tip
Android 11 môžete neoficiálne nainštalovať na tieto smartfóny
23.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+