MojAndroid

Aj Samsung má svoju smart home platformu, ktorej názov je SmartThings. Pomocou smartfónu môžete ovládať rôzne zariadenia domácnosti, ktoré si môžete zakúpiť priamo od Samsungu. Smart elektrické zástrčky a rozdvojky sa však doteraz vyrábali vo verzii pre USA alebo pre Britániu.

Zdroj: Samsung

Obrovskou novinkou je, že platforma SmartThings oficiálne prichádza aj na nemecký trh. Informoval o tom portál AndroidPolice. Dobrá správa je to aj pre nás. Smart zariadenia platformy dostanú podporu aj pre európsky štandard zásuviek, takže prípadné adaptéry už nebudú nutné. Podpora by mala prísť už v septembri tohto roka a s ňou aj kompatibilné zariadenia.

Verzia: 1.7.33-26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.33-26
Aktuálna cena: Zdarma

Samsung SmartThings ponúka kompletné portfólio produktov do smart domácnosti. Navyše dokáže pracovať aj so zariadeniami iných výrobcov a nechýba ani kompatibilita s Google Asistentom či Alexou od Amazonu. So začiatkom podpory v Nemecku Samsung začne dodávať kompletné príslušenstvo, od zásuviek cez senzory a podobne.

So SmartThings funguje aj viacero väčších zariadení od Samsungu. Naposledy sme otestovali vysávač Samsung POWERbot VR7200, ktorý dokáže povysávať aj rohy. V aplikácii sme si tiež všimli možnosť pridať naozaj veľké množstvo produktov rôznych kategórií, čo robí zo SmartThings jednu z najlepších platforiem svojho druhu.

13.7.2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+