MojAndroid

Samsung Galaxy S9 bol oficiálne predstavený v roku 2018, čo je na pomery moderného smartfónu pomerne dávno. Výrobca stále tento model udržuje aktuálny, aspoň z pohľadu bezpečnostných aktualizácií. Téme sa venoval portál Phandroid.com.

Nový Android 11 tento smartfón už samozrejme nedostane. Neoficiálnou cestou to predsalen ide, ako spomína náš článok Samsung Galaxy S9 a S9+ boli neoficiálne aktualizované na Android 11 a One UI 3.1.

Samsung Galaxy S9: Podpora bude už onedlho končiť

Samsung Galaxy S9 doteraz dostával pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie. Najnovšie informácie hovoria o tom, že zariadenie prejde na štvrťročné aktualizácie. To v preklade znamená, že podpora by mala trvať ešte jeden rok a smartfón dostane 4 ďalšie bezpečnostné záplaty.

Foto: Redakcia

Používatelia, ktorí tento model stále vlastnia, sa určite potešia. Na Slovensku ich nie je málo. Počkať môžu ešte rok na predstavenie nového vlajkového Galaxy smartfónu, na ktorý môžu prejsť, pričom ich Galaxy S9 bude stále bezpečný. Samsung Galaxy S9 nie je ani v roku 2021 zastaralým kusom hardvéru. Ponúka napríklad krásny displej s QHD+ rozlíšením, stále slušný fotoaparát s variabilnou clonou, stereo reproduktory či dostatok výkonu.

Všetky vyššie spomínané informácie samozrejme platia aj pre Galaxy S9+, ktorý je väčšou verziou klasickej S9-ky.

Samsung je lídrom v aktualizáciách

Okrem toho, že spoločnosť pravidelne aktualizuje svoje modely na novší systém Android, prináša aj najnovšie bezpečnostné záplaty. Ostatní výrobcovia by si mohli brať príklad aj z dĺžky podpory, ktorú Samsung oznámil. Väčšina nových modelov bude dostávať bezpečnostné aktualizácie po dobu 4 rokov.

Vlajkové modely a vyššia stredná trieda sa môže zase tešiť na 3 veľké aktualizácie Androidu. V praxi to znamená, že ak ste si teraz kúpili napríklad Galaxy A72, ktorý prišiel s Androidom 11, dostane aktualizáciu na Andorid 12, 13 aj 14.

Ako je na tom konkurencia?

Samozrejme, v aktualizovaní svojich modelov sa snaží aj konkurencia. Huawei má v tomto smere trochu problém, aktualizácie chodia bohužiaľ neskôr. Dôvodom je prebiehajúci spor s USA. Aj napriek tomu nedávno dostal model Mate 40 Pro novú bezpečnostnú aktualizáciu. Prakticky všetci väčší výrobcovia stihli už svoje vlajkové lode aktualizovať na najnovší Android 11.


Huawei Mate 40 Pro

Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy A72? | FOTOmánia
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+