MojAndroid

Skúsenosti z posledných rokov nás presviedčajú o tom, že Samsung sa o svoje zariadenia príkladne stará. Akonáhle je dostupná bezpečnostná aktualizácia, juhokórejský výrobca ju distribuuje na svoje zariadenia. Tieto aktualizácie sa už obvykle netýkajú len aktuálnych modelov, ale aj zariadení, ktoré sú medzi zákazníkmi značky stále v obľube. O najnovšej aktualizácii pre Samsung Galaxy S9 a S9+ informoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+ | Zdroj: Matúš Kapusta

V súčasnosti spoločnosť vydala nové aktualizácie pre desiatky svojich smartfónov Galaxy. Spomenúť môžeme napríklad Galaxy S21, Galaxy A32 5G, ale aj Galaxy Note 10. Zároveň sme svedkami, ako Samsung začal s vydávaním najnovšej bezpečnostnej aktualizácie pre modely Galaxy S9 a Galaxy S9+ v rôznych ázijských krajinách a pre európsky trh.

Samsung Galaxy S9: Štvorročný model s najnovšou aktualizáciou

Táto aktualizácia nesie označenie G96xFXXSHFUJ2. Ide v podstate o bezpečnostnú opravu pre november 2021, ktorou sú opravované desiatky chýb naviazaných na súkromie a zabezpečenie zariadenia. Rovnako sa touto aktualizáciou upravujú všeobecné chyby a vylepšuje celková stabilita zariadenia. Medzi krajinami, v ktorých sa aktualizácia momentálne sprístupňuje, je aj Slovensko a ďalšie európske krajiny.

V prípade, že ste vlastníkom zariadení Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+, aktualizáciu by ste mali mať k dispozícií po kontrole v nastaveniach. Aj napriek skutočnosti, že séria Galaxy S9 je tu s nami od začiatku roka 2018, kedy mala zabudovaný Android 8.0 Oreo, smartfóny dostávajú stále nové aktualizácie. Okrem dvoch veľkých aktualizácií operačného systému získajú pravidelné štvrťročné bezpečnostné aktualizácie, čo by sa dalo označiť ako pozoruhodné, nakoľko ide o takmer štvorročné modely.

Samsung Galaxy Z Fold3 (23)
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aj takéto aktualizácie nám naznačujú, že tieto modely sú stále medzi zákazníkmi bohato zastúpené. Nie je sa čomu čudovať. Ide o zariadenia, ktoré aj dnes ponúkajú dostatočný výkon na každodenné používanie, a to za rozumnú cenu.

Aktualizuje aj konkurencia

Náš tip
Rok 2022 bude rokom skladacích smartfónov. Minimálne tých od Samsungu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.11.2021
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+