MojAndroid

K azda najvýznamnejšiemu výrobcovi skladacích smartfónov jednoznačne patrí juhokórejský gigant Samsung. Tento výrobca predáva dva modelové rady skladacích telefónov. Reč je o sérii Samsung Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Webový portál SamMobile tvrdí, že spoločnosť chce pokračovať v trende výroby podobných “skladačiek”.

Budúci rok by mohol pribudnúť počet výrobcov skladacích smartfónov

Počas budúceho roka chce Samsung zdvojnásobiť predaj skladacích zariadení. To znamená, že sa bude musieť viac snažiť i jeho konkurencia. Rok 2022 by teda mohol byť rokom nástupu kvalitnejších ohybných smartfónov na trh. Pre budúci rok sa predpokladá, že juhokórenská spoločnosť vyrobí až 18 miliónov kusov skladacích OLED panelov. To je viac ako dvojnásobok v porovnaní s 8,1 miliónmi jednotiek, ktoré majú byť dodané ešte do konca aktuálneho roka.

Samsung Galaxy Z Fold3 výroba skladacích smartfónov
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Linky Samsungu by mali rozšíriť svoje kapacity, aby sa uspokojili požiadavky na výrobu ohybných telefónov. Zvýšenie výrobných kapacít povolí spoločnosti Samsung dodávať panely ostatným výrobcom. Značí to pre ďalší profit juhokórejskému gigantovi, no zároveň aj ďalšie značky môžu začať s vyššou produkciou skladacích modelov. Každopádne, budúci rok z technologického hľadiska by mohol byť opäť o čosi zaujímavejší. Jednoznačne sa môžeme tešiť na predstavenie nástupcov pre Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3.

Náš tip
Xiaomi 12: Blíži sa predstavenie, smartfón bol videný naživo
2.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+