MojAndroid

Doplnené 29.6.2021: Dostupnosť aktualizácie s júnovými bezpečnostnými záplatami bola na Slovensku potvrdená už 8. júna 2021. Týkalo sa to modelov určených pre priamu slovenskú distribúciu. Najnovšie sa v našich končinách aktualizácia dostáva aj na ďalšie zariadenia z voľnej distribúcie. Upozornil na to čitateľ Dalibor. V každom prípade, obsah obidvoch aktualizačných balíčkov je totožný.

Foto: Čitateľ Dalibor

Aktualizácia je dostupná už aj na Slovensku, za screenshot ďakujeme čitateľovi Matejovi.

samsung galaxy s10 aktualizacia 6 2021
Foto: Čitateľ Matej

Séria smartfónov Samsung Galaxy S10 pozostáva z modelov Galaxy S10, Galaxy S10 Plus a Galaxy S10e. Pre celú trojicu teraz prichádza v jeden moment aktualizácia, prinášajúca aktuálnu júnovú bezpečnostnú záplatu. Za zmienku stojí aj model Galaxy S10 Lite, v prípade ktorého nedokážeme povedať, či sa update týka aj tohto smartfónu.

Modelový rad Samsung Galaxy S10 je osviežený júnovou bezpečnostnou aktualizáciou

Všetky modely série Samsung Galaxy S10 majú nainštalovaný operačný systém Android 11. V budúcnosti sa používatelia týchto zariadení dočkajú aj Androidu 12. To už je však vecou budúcnosti.

Aktuálnou témou je prichádzajúci update s najnovšou júnovou bezpečnostnou záplatou. Nový firmvér, nesúci označenie G97xFXXSBFUE6, sa už objavuje u používateľov napríklad zo susedného Poľska.

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10+ | Foto: Redakcia

Ako to už býva zvykom, okrem bezpečnostných vylepšení sa dočkáme aj opráv chýb v systéme, o ktorých používateľ ani nemusel vedieť. Presnejší zoznam zmien k dispozícii nemáme, no ide o malý update, takže nejaké novinky by sme rozhodne neočakávali.

Aj napriek tomu, že mobilný telefón by vás mal v prípade dostupnosti aktualizácie informovať notifikáciou, môžete ju skontrolovať manuálne v nastaveniach zariadenia, alebo lepšie povedané v sekcii aktualizácií softvéru.

Samsung Galaxy S10
Foto: Redakcia

Pokiaľ by sa táto konkrétne aktualizácia dostala aj k vám, budeme radi, ak nám o tejto skutočnosti dáte vedieť v komentároch pod článkom. Potešila by samozrejme aj snímka obrazovky.

Samsung Galaxy S21 Ultra


Konkurencia je na tom s aktualizáciami sľubne, no stále vedie Samsung, ktorý nedávno aktualizoval napríklad Samsung Galaxy A71, spolu so starším Samsungom Galaxy A50. Update dostal i Huawei P40, Honor 9X a Honor 9X Pro či ďalších 16 modelov z dielne spoločnosti Xiaomi.

Náš tip
Recenzia Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Vlajkovú loď už nepotrebujete

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+