MojAndroid

Čínska gigant Huawei by už dnes poobede mal predstaviť stabilnú verziu svojho operačného systém HarmonyOS pre smartfóny. Okrem toho sa očakáva aj odhalenie celej záplavy nových zariadení, a hoci je všetko pripravené, medzičasom pracuje na aktualizácii súčasných produktov.

Ako informuje portál HuaweiCentral, smartfóny Honor 9X a 9X Pro aktuálne začali dostávať čerstvú softvérovú aktualizáciu. Konkrétne ide o májovú bezpečnostnú aktualizáciu pre rok 2021. Spomínaná dvojica bola na trh uvedená ešte predtým, než sa Honor osamostatnil a aktualizácie preto prebiehajú pod záštitou spoločnosti Huawei.

Honor 9X a 9X Pro podľa dostupných informácií predstavuje prvé smartfóny, ktoré dostávajú nové bezpečnostné záplaty. Očakáva sa preto, že v nadchádzajúcich dňoch na rad postupne prídu aj ďalšie modely.

Postupná distribúcia

Rovnako tak platí, že súčasná distribúcia prebieha pozvoľna. To znamená, že nejaký čas potrvá, kým dorazí na všetky smartfóny. Do hry okrem toho vstupujú aj regionálne rozdiely.

Predmetná aktualizácia posúva verziu nadstavby EMUI na číselné označenie 10.1.0.132. Obsahom sú bezpečnostné záplaty, ktoré opravujú celkovo 17 identifikovaných zraniteľností, z toho 3 kritické.

Na dostupnosť aktualizácie by vás mal postupom času upozorniť priamo operačný systéme. Prípadne si aktuálny stav môžete príležitostne overiť cez systémové nastavenia.

Honor 9X Pro

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Svoje smartfóny celkom prirodzene aktualizujú aj ostatné značky. V ostatných dňoch sa pochlapila značka Redmi, ktorá novú verziu systému MIUI 12.5 sprístupnila pre 16 modelov. Júnová bezpečnostná záplata začala prichádzať na smartfóny Samsung. Do aktualizácie sa nedávno pustili aj Xiaomi, Motorola či OnePlus.

Náš tip
Samsung a Android 12: Ktoré modely dostanú aktualizáciu? | Veľký prehľad
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+