MojAndroid

Majitelia modelov zo série Huawei P40 majú už niekoľko mesiacov možnosť otestovať vývojársku verziu systému HarmonyOS 2.0. Huawei však myslí aj na zariadenia s EMUI a model P40 tento týždeň dostáva aprílovú bezpečnostnú záplatu. O novinke informoval portál Huawei Central.

Vlajková loď dostáva aktualizáciu na verziu EMUI 11.0.0.183, ktorá prináša aprílovú bezpečnostnú aktualizáciu. Tá rieši niekoľko vysoko a stredne závažných chýb zabezpečenia systému, ktoré sa vyskytli v predchádzajúcej verzii softvéru.

Dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať s nastaveniach systému v sekcii Systém a aktualizácie.

Zoznam zmien:

Zabezpečenie: Integruje bezpečnostnú záplatu z apríla 2021

Podrobnosti: Táto aktualizácia zabezpečenia opravuje 17 vysoko a 69 stredne závažných bezpečnostných problémov na zlepšenie zabezpečenia systému

Huawei s aprílovou aktualizáciou predstavil aj zopár nových funkcií, model P40 ich však nedostal

Niektoré smartfóny Huawei dostali spolu s aprílovou bezpečnostnou záplatou aj zopár nových funkcií, vrátane nových ikon rýchleho sťahovania populárnych aplikácií alebo optimalizácie pre Bluetooth. Model P40 ich však bohužiaľ nedostal.

Huawei P40
Foto: Redakcia


Aktualizuje aj konkurencia

Kým Huawei kvôli problémom s americkou vládou aktualizuje svoje modely ešte len na aprílovú bezpečnostnú záplatu, spoločnosť Samsung už aktualizovala niektoré vlajkové modely na júnovú záplatu. Aktualizuje aj čínsky výrobca Xiaomi, najnovšiu verziu nadstavby MIUI dostáva tento týždeň až 16 Xiaomi a Redmi smartfónov.

Náš tip
HarmonyOS: Tieto Huawei zariadenia dostanú nový operačný systém

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+