MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Telefón stanovuje nové štandardy aj obrovským množstvom ponúkanej pamäte.

Pamäť sa počíta na terabajty

Zrejme navždy sú preč časy, keď sme do nového telefónu mohli nainštalovať iba obmedzené množstvo aplikácií či spraviť iba niekoľko stoviek fotografií. Samsung Galaxy S10+ prichádza v základnej verzii s vnútornou pamäťou až 128 GB, ktorá toho pojme skutočne veľmi veľa. Či už ste fanúšikom seriálov alebo filmov, radi sa hráte náročné hry alebo natáčate množstvo 4K videa, Samsung Galaxy S10+ vás nesklame.

Okrem toho, 128 GB je iba základná verzia. K dispozícii je aj model s 512 GB vnútornej pamäte a aj s rekordnou 1TB pamäťou. To sú hodnoty, ktoré sú pravdepodobne vyššie ako vo vašom počítači, čo hovorí o všetkom. So Samsungom Galaxy S10+ vám pamäť jednoducho nedôjde.

A ak by to aj náhodou hrozilo, Samsung má v rukáve ďalšie eso. Všetky jeho nové modely série S10 vrátane S10+ ponúkajú aj slot na microSD pamäťovú kartu, vďaka čomu môžete pamäť rozšíriť o ďalších 512 GB. V kombinácii s najlepšie vybaveným modelom s 1TB pamäťou tak môžete vo vrecku nosiť až 1,5 TB úložného priestoru. A to je niečo, čo by vám ešte pred pár rokmi nikto neuveril.

8 alebo 12 GB RAM pre tých najnáročnejších

Samsung však neposúva latku iba po stránke vnútorného úložiska. Novinky zo série S10 prinášajú aj väčšiu kapacitu RAM, v prípade modelu S10+ je to až 8 GB RAM v základnej výbave. To je dosť aj na tie najnáročnejšie aplikácie a aj prepínanie medzi nimi. Počas používania telefónu skutočne pocítite obrovskú výhodu v tom, keď nemusíte nedávno spustené aplikácie znovu spúšťať. To vám šetrí čas, ale aj batériu v telefóne.

Ak by sa vám 8 GB málilo, Samsung ponúka model Galaxy S10+ aj v prémiovej verzii s 1 TB vnútornej pamäte a neuveriteľnými 12 GB RAM. To je naozaj enormná kapacita, ktorá bude patriť medzi to najlepšie nielen teraz, ale aj o niekoľko rokov. Samsung jednoducho myslel aj na tých absolútne najnáročnejších používateľov a tento rok im doprial hardvér, o ktorom sa im možno ani nesnívalo.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a pokročilé biometrické zabezpečenie [4. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

8.3.2019

+