MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Svoje postavenie dokonale reprezentuje aj skutočne nadštandardným výkonom.

Ešte lepší a rýchlejší Exynos

Srdcom smartfónu Samsung Galaxy S10+ je špičkový čip Exynos 9820. Ten je postavený na 8nm technológii a ponúka osem jadier v nasledovnej konfigurácii:

 • 2×2.73 GHz Mongoose M4
 • 2×2.31 GHz Cortex-A75
 • 4×1.95 GHz Cortex-A55

Vďaka tomu je čip extrémne výkonný, ale zároveň energeticky veľmi efektívny. K nadštandardnému výkonu pomáha aj fantastická pamäťová výbava – už v základnej verzii ponúka telefón 8 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. K dispozícii je aj verzia s 1 TB vnútornej pamäte a až 12 GB RAM, vďaka čomu ide o jeden z absolútne najlepšie vybavených smartfónov na svete.

Výkonu na rozdávanie

To pocítite okamžite po prvom spustení telefónu. Jeho reakcie sú okamžité, spúšťanie aplikácií je expresne rýchle a vďaka nadštandardnej kapacite RAM ostávajú otvorené aj dlho po tom, ako ich prestanete používať. Vďaka tomu sa k nim znovu vrátite v zlomku sekundy, ušetríte čas a aj batériu vo vašom telefóne.

Extrémny výkon pritom pocítite ako pri bežných operáciách, tak aj pri tých najnáročnejších úkonoch. Či sa rozhodnete na telefóne upravovať fotky, strihať video alebo hrať tie najnáročnejšie hry, Samsung Galaxy S10+ vás podrží. V každom smere ide o špičkovo vybavené zariadenie a neprekvapí ho žiadna aplikácia či akýkoľvek veľký multimediálny súbor.

Okrem toho, že tieto výnimočné vlastnosti oceníte hneď pri prvom spustení telefónu, je to aj záruka do budúcnosti. S výkonom, aký ponúka Galaxy S10+ máte istotu, že aj v najbližších rokoch budete mať dostatočne výkonné zariadenie na to, aby ste mohli pracovať s tými najnáročnejšími aplikáciami.

Predchádzajúce časti seriálu:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

5.3.2019
 • KalichVydra

  Za tie peniaze by som očakával zabudovaný teleport 😉

  • ambo

   Zatu cenu si musis kupit jablko s lcd displejom a este budes musiet priplatit.

+