MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Latku posúva vyššie aj skvelými možnosťami biometrického zabezpečenia.

Ultrazvukový skener odtlačkov priamo v displeji

Jednou z najväčších noviniek v smartfóne Samsung Galaxy S10+ je skener odtlačkov prstov. Ten už nenájdete na prednej ani zadnej strane, dokonca ani na boku. Skener sa totiž presunul priamo do displeja, resp. pod obrazovku. Samsung Galaxy S10+ sa tak pripája k úzkej skupine smartfónov, ktoré ponúkajú túto inovatívnu technológiu. Samsung však ide s touto technológiou ešte ďalej a skener odtlačkov je tu ultrazvukový.

Väčšina súčasných smartfónov s podobným riešením má čítačku optickú. Tá vyžaduje fyzické osvetlenie priloženého prsta. To má niekoľko negatív – toto osvetlenie je často, najmä v tme, rušivé a percento úspešných pokusov odblokovania zariadenia klesá pri špinavom či mokrom prste. Zároveň ide o 2D skenovanie, ktoré nemusí byť najbezpečnejšie.

Naopak, moderné ultrazvukové skenovanie má množstvo výhod. Prst nemusí byť zvlášť osvetlený, čo oceníte najmä pri práci s telefónom v tme alebo tmavom prostredí. Skeneru zároveň neprekáža vlhkosť a telefón poľahky odblokujete aj s vyslovene mokrými prstami. A, samozrejme, ultrazvuk zabezpečuje 3D skenovanie, ktoré je bezpečnejšie a ťažšie na oklamanie.

Biometria na prvom mieste

Okrem pokročilého skeneru odtlačkov prstov Samsung Galaxy S10+ aj naďalej ponúka štandardné skenovanie tváre. To využijete najmä pri odomykaní telefónu, ktoré je extrémne rýchle a telefón budete mať často odblokovaný ešte skôr, ako priložíte prst na skener odtlačkov.

Samozrejme, k dispozícii sú aj všetky ďalšie štandardné formy zabezpečenia – heslom, PIN kódom či vzorom. Zabezpečenie telefónu však neostáva iba pri odblokovaní zariadenia – biometrické údaje využijete aj pri prístupe k zabezpečenému priečinku či vďaka funkcii Samsung Pass. Samozrejme, skener odtlačkov môžete naplno využívať aj v aplikáciách tretích strán, ktoré takúto formu zabezpečenia ponúkajú.

Predchádzajúce články:

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ešte krajší a lepší dizajn [1. časť]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a ten najvyšší výkon [2. deň]

Náš tip
Samsung Galaxy S10+ a nový systém One UI [3. deň]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

7.3.2019

+