MojAndroid

Rad smartfónov Samsung Galaxy S10 patril medzi tie najočakávanejšie. Desiate výročie najpopulárnejšej série vlajkových lodí s Androidom naznačovalo, že sa máme na čo tešiť a presne to sa aj potvrdilo. Samsung prišiel hneď s tromi modelmi, spomedzi ktorých je najlepšie vybaveným práve Samsung Galaxy S10+. Ten dokonale reprezentuje rodinu S10 aj po stránke prémiového spracovania a dizajnu.

Nový šat, ten istý Samsung

Kým zmena v dizajne bola pri vlaňajšej generácii iba minimálna, tento rok sme sa dočkali viacerých očividných dizajnových noviniek. Tie najväčšie sa nachádzajú hneď na prednej strane. Takmer 90 % z nej pokrýva veľký 6,4″ displej s ešte menším rámikom.

Hrany displeja sú už tradične zahnuté a aj vďaka tomu bolo možné dosiahnuť veľkosť telefónu, ktorá stále padne do jednej ruky. Novinkou je výrez v displeji v pravom hornom rohu. Ten je súčasťou nového Infinity-O displeja, ktorý uprednostňuje potreby používateľov pri minime kompromisov.

Aj napriek miniatúrnym rozmerom výrezu ponúka predná strana telefónu všetko to, na čo sme zvyknutí. To znamená plnohodnotný stereo reproduktor, dokonca duálnu selfie kameru a všetky potrebné senzory.

Stále rovnaké priority

Ak sa na telefón pozrieme z bočnej či zadnej strany, hneď nám je jasné, že ide o Samsung. Výrobcovi sa podarilo dokonale skĺbiť moderné trendy a dizajnové novinky s tradíciami a štýlom, ktorým sa prezentuje už niekoľko rokov. Vzadu tak po novom nájdeme iba jeden celistvý výrez s fotoaparátmi, bleskom a skenerom srdcového tepu.

Tradičné sú aj hrany telefónu. Tie sú kovové a uchovávajú tlačidlo napájania, dvojtlačidlo hlasitosti, ale aj tlačidlo pre asistenta Bixby, ktorého funkciu je dokonca možné premapovať. Nechýba spoľahlivý USB-C port a svoje miesto si tu znovu našiel 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý je dnes na vlajkových lodiach doslova raritou.

Napriek pokročilým dizajnovým novinkám je telefón stále mimoriadne odolný. Prednú stranu pokrýva odolné sklo najnovšej generácie Gorilla Glass 6, vzadu nájdeme Gorilla Glass 5. Telefón tiež ponúka odolnosť voči vode a prachu s krytím IP68, takže nebudete mať problém v sprche ani na kúpalisku.

Samsung tak znovu potvrdil, že dokáže robiť nielen pekné, ale veľmi praktické telefóny. 6,4″ displej bol kedysi považovaný za obrovský, dnes sa zmestí v prípade S10+ do tela s rozmermi 157,6 x 74,1 x 7,8 mm. Ani hmotnosť 175 gramov nenaznačuje, že by sa malo jednať o tabletofón s batériou so skvelou kapacitou 4100 mAh.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

4.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+