MojAndroid

Podľa mediálnych zdrojov Bloomberg a Forbes došlo v časti závodu kde sa kompletizovali batérie aj pre neslávne známy model Galaxy Note 7 k požiaru. Ide konkrétne o jednu zo Samsung KDI tovární v severnej Číne. Snímky poukazujú na rozsiahly dym z oblasti spomínanej továrne.

Náš tip
Samsung zistil príčiny chybnej batérie v Note 7. Začne robiť špeciálne testy

fire-samsung-battery-02

Samsung KDI bola jednou z pobočiek, ktoré zabezpečovali batérie práve pre model Galaxy Note 7. Podľa aktuálnych informácií nikto z pracovníkov továrne či okolia nebol pri požiare zranený. Požiar vznikol pravdepodobne na mieste spracovania odpadov v blízkosti výrobných liniek batérií. Uniknuté informácie hovoria tiež o rýchlom zásahu a uhasení požiaru. Výrobný proces batérií tak touto mimoriadnou udalosťou nebol narušený.

Náš tip
Samsung potvrdil, že tento rok vydá Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 7 mal dvakrát pozastavený predaj a nakoniec bol úplne stiahnutý z trhu práve kvôli problematickým batériám. Otázkou ostáva, či inkriminovaný dodávateľ batérií svoje zaváhanie napraví a sériu akumulátorov pre modely Samsung Galaxy S8 a S8 Plus dodá bez závad.

Zdroj : technobuffalo.com

9.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • gapa torino

  sranda , asi poukladali moc natesno tie vratene baterie

 • Kghjg

  konecne nejaky novy vtip, tie stare uz boli otrepane :-D

 • LaBrie

  Symbolicke, fabrika dopadla rovnako ako jej vyrobok…….

 • Ups

  No,už aj baterka poháňajúca fabriku vybuchuje ?

 • Peter

  ah ten translator a preklady natvrdo z neho…

  …nikto z pracovníkov továrne či okolia nebol pri požiare zranený. Požiar vznikol…

  “Pri poziare”.. …to sme uz aki “Madari”…

 • Luke Malatinsky

  dodate chybne baterie a hned je ohen na streche

+