MojAndroid

Samsung Galaxy Note 7 začali sťahovať z predaja a od zákazníkov už pred niekoľkými mesiacmi. Oficiálny dôvod juhokórejský výrobca neuvádzal, bolo však jasné, že za vybuchujúcim smartfónom bola jeho batéria. Otázne ostávalo, prečo? Na túto otázku sa presnú odpoveď dozvieme už o niekoľko dní. Samsung má totižto oficiálne výsledky vyšetrovania zverejniť už 23. januára. Medzitým sa však denníku Wall Street Journal podarilo získať informácie, ktoré do prípadu neúspešného Note 7 vnášajú svetlo už teraz.

Ako sme už veľakrát písali, za celým fiaskom s Galaxy Note 7, môže jeho batéria. Vyšetrovaním sa konkrétne prišlo na dva problémy, ktoré sa na ňu viažu. Tým prvým je nesprávne zvolená veľkosť batérií, ktoré spôsobovali, že zariadenie sa prehrievalo. To však nebol jediný problém. Tým druhým bola aj chyba vo výrobe.

Náš tip
Za vybuchujúcim Samsungom Galaxy Note 7 môže málo miesta pre batériu

Samsung Galaxy Note 7 sa začal predávať v auguste, kedy batérie vyrábal Samsung SDI aj Amperex Technology, ktorý vyrába batérie vo fabrikách v Číne. Samsung mal za to, že poruchové sú len batérie vyrobené v továrňach Samsungu SDI. Po prvej zvolávačke a zvýšení produkcie v Amperex Technology sa však ukázalo, že aj tieto batérie sú chybné v čoho dôsledku musel výrobca Galaxy Note 7 z trhu stiahnuť úplne.

Doteraz sa vzniknutá škoda odhaduje na viac ako 5 miliárd dolárov. Zvolávačka sa celkovo týkala až 2,5 milióna kusov smartfónov Note 7, pričom už viac ako 96% z nich bola z trhu stiahnutá a vrátená výrobcovi. Samsung vzniknutú situáciu nebral na ľahkú váhu a k vyšetrovaniu pozval troch nezávislých vyšetrovateľov. Samozrejme, tým, že Samsung pozná dôvody, to celé nekončí. Spoločnosť nechce riskovať, že by sa tieto udalosti niekedy zopakovali, a preto má podľa dostupných informácií zaviesť do výrobného procesu viac testovania a inšpekcií, ktoré majú zaistiť vysokú kvalitu jeho výrobkov a predísť podobným incidentom.

Zdroj: phonearena

20.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+