MojAndroid

Spoločnosť Samsung zverejnila dlho očakávané výsledky z vyšetrovania kauzy Note 7. Tabletofón, ktorý mal problémy s vybuchujúcou batériou, sa stal najväčšou kauzou v histórii tejto značky a značne poškodil ich pomerne dobrú povesť. Zdá sa však, že Samsung vstal zo zeme, oprášil si kolená, priznal si svoju chybu a ide ďalej. Čo iné mu aj ostáva, všakže…

„Počas niekoľkých posledných mesiacov sme spolu s nezávislými odbornými organizáciami vykonali dôkladné vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu incidentov Galaxy Note7,“ uviedol DJ Koh. „Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, sme odhodlaní získať dôveru našich zákazníkov prostredníctvom inovácií, ktoré najnovšie zavádzame. Vnímame ich ako vstupnú bránu k neobmedzeným možnostiam a novým zážitkom.“

Dve chyby batérie

Rozsiahle a dlhotrvajúce vyšetrovanie odhalilo dve základné chyby batérie v Note 7. Samsung na ich odhalenie potreboval otestovať 200 000 Note 7-čiek a 30 000 samostatných batérií, na čom pracovalo spoločne viac ako 700 vedcov.

Batérie boli typu A (pôvodné batérie v Note 7), aj typu B (“už určite bezpečné” batérie, dodávané po odhalení chyby v type A ). Prvý typ batérie mal problém s elektródami, ktoré sa dotýkali v rohoch batérie.

Druhý typ zas trpel nechcenými dotykmi elektród tesne pod povrchom batérie a chýbali mu aj časti tepelnej izolácie, čo spôsobilo nerovnomerný odvod tepla z batérie. Samsung zverejnil pekné video, ktoré tieto problémy vysvetľuje a pridal aj edukatívnu infografiku.

https://www.youtube.com/watch?v=6s4uqr1serU

Na tlačovej konferencii vystúpili aj zástupcovia popredných nezávislých priemyselných spoločností UL, Exponent a TÜV Rheinland, ktoré na žiadosť spoločnosti Samsung vykonali vlastné vyšetrovanie incidentov Galaxy Note7. Spoločne potom podrobne vysvetlili všetky nové opatrenia, ktoré spoločnosť Samsung v reakcii na incidenty zaviedla.

Aby Samsung predišiel podobným problémom, vyvinul 8-krokový testovací plán, ktorým budú prechádzať všetky batérie spoločnosti. Ten obsahuje nielen vizuálne testy, ale aj rontgenové testy, či testy nabíjania a vybíjania batérie v extrémnych podmienkach.

Veríme, že odteraz Samsung bude k bezpečnosti svojich zariadení pristupovať ešte zodpovednejšie a že sa podobné incidenty už nebudú opakovať.

Galaxy-Note7-infografika

Oficiálne vyhlásenie spoločnosti Samsung

DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnil výsledky vyšetrovania incidentov s Galaxy Note7. Spoločnosť Samsung sa spojila s odbornými organizáciami UL, Exponent a TUV Rheinland, a spoločne na tlačovej konferencii prezentovali výsledky svojho vyšetrovania.

 

Skúmaniu bol podrobený každý aspekt zariadenia Galaxy Note7 vrátane hardvéru, softvéru a súvisiacich procesov, ako je montáž či testovanie kvality a logistiky. V rámci testovania, do ktorého sa zapojilo približne 700 vedcov a inžinierov spoločnosti Samsung, sa analyzovalo viac ako 200 000 kompletne zmontovaných zariadení a viac ako 30 000 batérií.

 

Vyšetrovanie ukázalo, že príčinou incidentov pri zariadení Galaxy Note7 bola batéria. Samsung prijíma zodpovednosť za zlyhanie a podnikne všetky potrebné kroky, aby sa situácia neopakovala. Spoločnosť prijala nápravné bezpečnostné opatrenia vrátane osembodovej kontroly batérií.

 

Poučenie z niekoľkých posledných mesiacov sa teraz hlboko odráža v procesoch i kultúre spoločnosti Samsung, ktorá je viac ako inokedy odhodlaná získať späť dôveru zákazníkov prostredníctvom nových inovácií.

Zdroj: SamMobile, tlačová správa

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+