MojAndroid

Spoločnosti Samsung sa minulý rok podarilo získať si zákazníkov na trhu sériou vlajkových smartfónov Galaxy Note 10. A to napriek tomu, že im po prvýkrát v histórii značky chýbal 3,5 mm audio jack a v prípade nižšieho modelu aj micro SD slot. V decembri smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ dokonca dostali aktualizáciu na systém Android 10. Podľa portálu SamMobile teraz dostavajú ďalšiu, ktorá vylepšuje niektoré funkcie smartfónu.

Predchádzajúce časti článku:

 

Lepšie odomykania tvárou a vylepšené navigačné gestá

Aktualizácia softvéru má označenie N97xFXXU2BTB5 a po Malajzii je už dostupná aj v Nemecku. Postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy. Prináša hlavne vylepšenia pre odomykanie pomocou tváre a vylepšené navigačné gestá v systéme. Samsung bohužiaľ tieto vylepšenia bližšie nešpecifikuje. Pokiaľ ale čakáte, že aktualizácia obsahuje aj marcovú bezpečnostnú záplatu systému, musíme vás sklamať.

Systém je vo verzii Android 10 s grafickou nadstavbou Samsung One UI 2.0 a februárovou bezpečnostnou záplatou. Dostupnosť aktualizácie zistíte v Nastaveniach pod položkou Aktualizácie systému. Pokiaľ bude dostupná, tak sa pred inštaláciou ubezpečte, že máte nabitú batériu aspoň na 70 % kapacity. Po aktualizácii sa môžete v diskusii podeliť o dojmy a potvrdiť zlepšenie odomykania pomocou tváre.

Samsung Galaxy Note 10 dostáva aktualizáciu na Android 10, už aj na Slovensku

Aktualizované 22.12.2019

Aktualizácia Samsungu Galaxy Note 10 a Note 10+ na Android 10 na Slovensku bola pôvodne plánovaná na začiatok roka 2020, avšak stihla to už pred Vianocami. Jej veľkosť je takmer 2 GB, takže ak nemáte dostatočne veľký dátový balík u operátora, odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie.

Pôvodný článok:

Samsung nedávno prekvapil zákazníkov uvoľnením stabilnej verzie systému Android 10 pre smartfóny série Samsung Galaxy S10. Ešte pred vianočnými sviatkami teraz spúšťa aktualizáciu so systémom Android 10 pre ďalší tohtoročný vlajkový model Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+. Informáciu priniesol server SamMobile.

Aktualizácia štartuje v Nemecku

Podľa serveru bola aktualizáciu spustená v Nemecku podobne ako tomu bolo nedávno pri modeli Samsung Galaxy S10. Jej označenie je N97*FXXU1BSL7 a dostupná je formou OTA. Veľkosť je podľa screenshotu nemeckého používateľa len 144,2 MB. Súčasťou aktualizácie by mal byť aj decembrový bezpečnostný update. Po nainštalovaní získa používateľ všetky nové funkcie Android 10 ako nové gestá, lepšiu kontrolu nad lokalizačnými povoleniami, nové nastavenia notifikácií alebo tmavý režim naprieč celým systémom. Ďalšie nové funkcie môžu vychádzať z novej grafickej nadstavby Samsung One UI 2.0.

 

Čo nesmiete zabudnúť pred inštaláciou?

Pokiaľ vám váš Galaxy Note 10 ponúkne inštaláciu aktualizácie, tak sa najprv presvedčte, že ho máte dostatočne nabitý. Pri veľkej kapacite vnútornej pamäte, ktorú tento špičkový smartfón ponúka, by ste nemali mať problém s voľným priestorom pre inštalačný balíček. A ak váš Galaxy Note 10 dostane aktualizáciu, môžete sa s dojmami z Androidu 10 podeliť v diskusii.

Samsung Galaxy Note 10 dostáva na Slovensku decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu

2.12.2019

Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ dostávajú na Slovensku decembrovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia je veľká 139,69 MB. Vylepšený by mal byť aj ultrasonický skener odtlačkov prstov.

Okrem toho by údajne mala byť vylepšená kvalita fotografií, stabilita fotoaplikácie a zlepšiť sa malo tiež zabezpečenie samotného smartfónu. Za informáciu a screenshot ďakujeme nášmu čitateľovi Mišovi.

Samsung Galaxy Note 10 bezpecnostna aktualizacia december

Samsung Galaxy Note 10 dostáva na Slovensku aktualizáciu, ktorá vylepšuje stabilitu

4.11.2019

Samsung Galaxy Note 10+ a pravdepodobne aj Note 10 dostávajú na Slovensku novú softvérovú aktualizáciu. Na jej prítomnosť nás upozornil redakčný Samsung Galaxy Note 10+. Veľkosť aktualizácie je 140,39 MB.

Zariadenie informuje, že bolo vylepšené zabezpečenie a zlepšila sa stabilita. To určite vítame. Nijaké väčšie novinky či funkčné zmeny sme nezaregistrovali.

Samsung Galaxy Note 10 aktualizacia

Ak vás váš smartfón na aktualizáciu ešte neupozornil, môžete vojsť do nastavení a vyhľadať ju ručne. Je pravdepodobné, že na slovenské zariadenia bude prichádzať postupne.

Diera v displeji Samsungu Galaxy Note 10 po novom slúži aj ako LEDka upozornení

12.9.2019

Len nedávno sme písali o appke Energy Ring, ktorá šikovne využíva dieru v displeji na modeloch Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+. Vôkol výseku predného fotoaparátu zobrazí používateľovi aktuálny stav batérie, čo nielenže dobre vyzerá, ale je to aj užitočné. Ešte lepšie využitie diery v displeji ale pripravil samotný Samsung.

Predchádzajúce časti článku:

Ak vlastníte jeden z najnovších vlajkových modelov tohto kórejského výrobcu, tak isto viete, že nedisponuje LEDkou upozornení. Predošlé smartfóny radu Galaxy Note tento komponent obsahovali a mnohým používateľom teda na novinkách chýba. Ako píše portál Sammobile, práve ten sa ale výrobca pokúša nahradiť dierou v displeji. Najnovšia aktualizácia modulu EdgeLightning+ totiž prináša možnosť zobrazenia animácie v okolí selfie foťáku.

Tá sa pritom zobrazí po každom upozornení a skvelo teda nahradí notifikačnú diódu. Na to, aby vám táto funkcia fungovala správne je potrebné najskôr nainštalovať appku Good lock a až neskôr modul EdgeLightning+, v ktorom vyberiete efekt s názvom “black hole”. Farbu animácie ako aj jej trvanie môžete jednoducho zmeniť.

Energy Ring: Diera v displeji Samsungu Galaxy Note 10 zobrazí stav batérie

09.09.2019

Pamätáte sa ešte na aplikáciu s názvom Energy Ring? V tohtoročných Samsungoch radu Galaxy S10  vie využiť dieru v displeji na zobrazenie aktuálneho stavu batérie. Teraz prichádza s podporou nových modelov Note 10 a Note 10+. O dostupnosti aplikácie pre tieto smartfóny informoval web XDA Developers.

Okrem zaujímavých tapiet, ktoré využijú dieru v displeji, si môžete váš Note 10 vylepšiť ešte aj ukazovateľom stavu batérie. Vyzerá to jednoducho výborne a je to aj účelné. Stav batérie vidíte ihneď, stačí sa pozrieť na okolie predného fotoaparátu.

Chýbať nesmú ani rôzne nastavenia, kruh okolo fotoaparátu si môžete celkom podrobne upraviť podľa seba. Meniť môžete jeho hrúbku či farbu pri rôznych percentách stavu batérie.

Verzia: ER_NOTE10_1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: ER_NOTE10_1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Už ste aplikáciu stihli vyskúšať? Pochváľte sa v komentároch pod článkom.

Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ dostávajú septembrovú bezpečnostnú aktualizáciu

04.09.2019

Len deň po oficiálnom oznámení operačného systému Android 10 a uvoľnení septembrovej bezpečnostnej aktualizácie ju dostávajú aj aktuálne novinky od Samsungu.

Aktualizácia sa podľa Sammobile dostáva už aj do Európy. Pre Samsung Galaxy Note 10 nesie označenie N970FXXU1ASHE, väčšia verzia s prívlastkom plus dostáva aktualizáciu pod označením N975FXXU1ASHE. 

note 10+ septembrová bezpečnostná aktualizácia

Septembrová bezpečnostná aktualizácia prichádza so štyrmi opravami operačného systému Android. Samsung k nim pridal ďalších 17 opráv zraniteľností, ktoré sa nachádzali priamo v jeho softvéri. Okrem samotnej bezpečnostnej aktualizácie prichádza nový softvér aj s vylepšením kvality zvuku pri počúvaní hudby cez kábel.

Prvé krajiny, v ktorých používatelia hlásia prítomnosť aktualizácie, sú Švajčiarsko, Španielsko a Francúzsko.

Samsung predstavuje štýlové príslušenstvo pre Galaxy Note 10, nechýba 45 W rýchlonabíjačka

31.08.2019

  • Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ teraz dostávajú štýlové originálne ochranné príslušenstvo.

Zadný kryt LED Cover

Zadný kryt s LED diódami LED Cover rozžiari zadnú časť vášho telefónu pomocou náladového svetla a jednoduchých notifikačných ikon. Je to originálny kúsok, ktorý svetelnými efektami a prispôsobiteľnými ikonami na zadnej strane telefónu zmení jeho dizajn na hravý. Zadný kryt LED Cover je k dispozícii v čiernej a bielej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 54,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 LED cover kryt

Priehľadné flipové puzdro Clear View Cover

Flipové puzdro Clear View Cover je nielen praktické, ale zároveň vám umožní prijímať hovory a ovládať hudbu bez toho, aby ste museli otvárať obal. Na výber máte pri Galaxy Note10 z čiernej, bielej, striebornej, ružovej a červenej farby a pri Galaxy Note10+ z čiernej, bielej, striebornej a modrej farby. Odporúčaná maloobchodná cena puzdra je 54,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 clear view cover puzdro

Flipové puzdro LED View Cover

Praktické flipové puzdro LED View Cover vám ponúkne množstvo notifikačných LED ikoniek, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu. Upozornia vás tak na množstvo dôležitých notifikácií. Na výber máte pri Galaxy Note10 z čiernej, bielej, striebornej, ružovej a červenej farby a pri Galaxy Note10+ z čiernej, bielej, striebornej a modrej farby. Odporúčaná maloobchodná cena puzdra je 64,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 LED cover kryt

Kožené puzdro Leather Cover

Luxusne spracované kožené puzdro Leather Cover je vyrobené z teľacej kože a doplnené kovovými tlačidlami. Takže nielen ochráni vaše prémiové zariadenie, ale zároveň vás bude štýlovo reprezentovať, keďže je k dispozícii až v šiestich farbách – čiernej, bielej, šedej, modrej, béžovej a červenej. Odporúčaná maloobchodná cena je 49,90 Eur.

Samsung Galaxy Note 10 Leather cover kožené puzdro

Silikónový kryt Silicone Cover

Jednoduchý a zároveň zamatovo hladký na dotyk je silikónový kryt Silicone Cover. Ochráni váš telefón a súčasne sa komfortne drží v rukách. K dispozícii je vo farbách – čierna, biela, strieborná, modrá, ružová a červená za odporúčanú maloobchodnú cenu 29,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 silicone cover kryt

Ochranný kryt Protective Standing Cover

Tvrdený ochranný zadný kryt so stojanom Protective Standing Cover hravo odolá nárazom i vode a navyše podoprie váš telefón v dvoch uhloch. Smartfón tak môžete sledovať na šírku alebo absolvovať hovor na výšku bez toho, aby ste museli smartfón držať v ruke. Puzdro zvládne aj drsnejšie zaobchádzanie, takže je vhodné napríklad do prírody. Na výber máte z čiernej a striebornej farby. Odporúčaná maloobchodná cena je 34,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 protective standing cover

Priehľadné puzdro Clear Cover

Pre tých, čo chcú nechať vyniknúť jedinečné farebné prevedenie smartfónu, je k dispozícii puzdro Clear Cover. Puzdro je totiž priehľadné a farby Aura Glow alebo Aura Black smartfónov Galaxy Note10 tak môžu stále žiariť. Odporúčaná maloobchodná cena je 19,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 puzdro Clear cover

45 W rýchlonabíjačka

Novinkou je nabíjačka, ktorá podporuje 45 W rýchle nabíjanie. Vášmu Galaxy Note10+ zvýši výkon pomocou technológie rýchleho nabíjania Super Fast Charging 2.0 a vy tak môžete bez problémov a obavy fungovať ďalšie hodiny. Predáva sa v čiernej a bielej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena nabíjačky je 54,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 45 W rýchlonabíjačka

Bezdrôtová nabíjacia stanica

Praktická bezdrôtová stanica bude po prvom vyskúšaní už trvalou súčasťou vášho pracovného stola. Využíva technológiu rýchleho bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0 na bleskové doplnenie energie a podopieranie telefónu v optimálnom uhle, aby ste mohli pokračovať v chatovaní, sledovaní alebo hraní hier. K dispozícii je v čiernej a bielej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 54,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 bezdrôtová nabíjačka

Duálna bezdrôtová nabíjacia podložka

Keď potrebujete nabiť váš nový Galaxy Note10 a zároveň hodinky Galaxy Watch Active2, duálna bezdrôtová nabíjacia podložka zvládne nabíjať obe zariadenia súčasne. Vášmu smartfónu dokonca umožňuje okamžite doplniť energiu pomocou technológie rýchleho bezdrôtového nabíjania Fast Wireless Charging 2.0. V predaji je v čiernej a bielej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena nabíjacej podložky je 99,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 bezdrôtová nabíjacia podložka

Adaptér USB-C na 3,5 mm audio jack

Ak sa neviete vzdať svojich obľúbených káblových slúchadiel, adaptér USB-C na 3,5mm audio jack konektor vám ich umožní používať aj naďalej a bez kompromisov v audio kvalite. USB-C konektor stačí pripojiť do vášho Galaxy Note10 a do 3,5mm konektoru vaše obľúbené káblové slúchadlá. Adaptér je k dispozícii v bielej farba za odporúčanú maloobchodnú cenu 9,90 eur.

Samsung Galaxy Note 10 USB-C 3,5 mm jack redukcia

Pero S Pen

Ak vám nevyhovuje farba vášho pera S Pen alebo sa len chcete odlíšiť, môžete si ho vymeniť za niektorú z ďalších farieb. K dispozícii sú červená, čierna, modrá, strieborná a ružová. Odporúčaná maloobchodná cena je 29,90 eur.

Originálneho príslušenstva pre novinky je viac než dosť a určite si vyberie každý.

Samsung Galaxy Note 10+ Video

26.08.2019

Ani nie týždeň po tom, ako sme vám priniesli detailnú písanú recenziu smartfónu Samsung Galaxy Note 10+, vám prinášame aj jeho videorecenziu. V nej sa o tomto zaujímavom zariadení dozviete všetko, čo o ňom potrebujete vedieť. Ak sa vám teda nechce čítať, stačí si urobiť pohodlie, pripraviť si pukance a spustiť si video uvedené nižšie.

Dnes štartuje predaj Samsungu Galaxy Note 10 a Note 10+

23.08.2019

Dnes oficiálne štartuje predaj najnovších TOP modelov od Samsungu, Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Smartfóny boli svetu predstavené 7.8.2019, pričom oficiálna premiéra na Slovensku sa konala predvčerom. V našej súťaži ste dokonca mohli vyhrať účasť na tejto akcii.

Odporúčané ceny noviniek

PamäťFarbyOdporúčaná maloobchodná cena
Galaxy Note 108/256 GBčierna, biela, strieborná949 eur
Galaxy Note 10+12/256 GBčierna, strieborná1099 eur
Galaxy Note 10+12/512 GBstrieborná1199 eur

Smartfóny ponúkajú výkonný procesor Exynos 9825, ktorý je doplnený o 8 GB operačnú pamäť v prípade Note 10 a až o 12 GB RAM v Note 10+. Chýbať nesmie pero S Pen, skvelý dynamický AMOLED displej či výrez v jeho hornej časti. Fotovýbava zahŕňa 3 snímače (hlavný, širokouhlý, teleobjektív). Note 10+ ponúka ešte ToF senzor.

Samsung Galaxy Note 10+ prešiel testom odolnosti. Ako dopadol?

23.08.2019

YouTube kanál JerryRigEverything sa preslávil tým, že testuje odolnosť smartfónov. Skúša ich poškriabať, zlomiť, zapáliť a podobne. Kanál má už vyše 4 miliónov odberateľov. Tentokrát vyskúšal odolnosť najnovšieho Samsungu Galaxy Note 10+ v 5G verzii. Tá sa u nás nepredáva, no konštrukčne je rovnaká ako klasický Note 10+.

Z testu vyplynulo, že svoj Samsung Galaxy Note 10+ nemusíte nosiť v rukavičkách. Displej odoláva škrabancom úplne rovnako ako v prípade všetkých ostatných smartfónov s tvrdeným sklom. Tých je na trhu absolútna väčšina. Poradil si aj s ohňom zo zapaľovača.

Najdôležitejší je však test ohnutia/zlomenia. Samsung Galaxy Note 10+ je poriadne veľký, no zároveň aj tenký smartfón. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ho zlomíte ľavou-zadnou. No to nie je pravda. Ani pri silnejšej námahe sa to v teste nepodarilo. Samsung Galaxy Note 10+ tak testom prešiel a zvládol ho možno lepšie, ako by sme očakávali.

Stiahnite si špeciálne tapety pre Samsung Galaxy Note 10

22.08.2019

Rovnako, ako po predstavení nových modelov z radu Galaxy S s dierami v displeji, aj teraz sa objavili pekné tapety, ktoré využívajú dieru v displeji v Samsungu Galaxy Note 10. Tá sa teraz nachádza v hornej časti priamo v strede dynamickej AMOLED obrazovky. Samsung sa chváli tým, že je nenápadná a ukrýva v sebe naozaj kvalitný selfie fotoaparát.

Samsung Galaxy Note 10 tapeta diera

Špeciálne tapety si môžete stiahnuť priamo z aplikácie Galaxy Store, ktorú máte vo svojom smartfóne predinštalovanú. Pre zjednodušenie stačí kliknúť na tento odkaz. Zatiaľ ich síce nie je veľa, no sú naozaj pekné a efektné. Časom určite budú prichádzať nové. Rovnako môžeme počítať s tým, že sa objaví aj nejaká aplikácia od iného vývojára, ktorá ponúkne ďalšie zaujímavé tapety na tento štýl.

Samsung Galaxy Note 10 dostáva svoju prvú softvérovú aktualizáciu

19.08.2019

Samsung práve uvoľnil prvú aktualizáciu pre najnovšie modely Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Smartfóny si môžete momentálne predobjednať, ich oficiálny predaj na Slovensku začne 23. augusta. Za menší z dvojice zaplatíte 949 eur, cena väčšieho je 1099 eur za základnú verziu a 1199 eur za model s 512 GB úložiskom.

Prvá aktualizácia nesie označenie N97*FXXU1ASH5 a prichádza s augustovou bezpečnostnou záplatou. Aktualizácia sa šíri aj pre európske zariadenia, takže keď vám príde váš nový predobjednaný smartfón, budete si ho rovno môcť aktualizovať. Na náš testovací kus zatiaľ nedorazila. O aktualizácii informoval web SamMobile.

Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ prichádzajú na trh s najnovším operačným systémom Android 9.0 Pie a sľúbenou rýchlou aktualizáciou na pripravovaný Android Q. Systém je prekrytý používateľskou nadstavbou One UI, ktorá bola predstavená začiatkom tohto roka. Ako už u Samsungu býva zvykom, tešiť sa môžeme na pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie.

Môžeme očakávať, že počas prvých mesiacov dostanú tieto novinky viacero aktualizácií, ktoré budú rýchlo riešiť prípadné problémy.

Samsung Galaxy Note 10+: Testujeme novinku so stylusom, pýtajte sa

15.08.2019

Len minulú stredu boli oficiálne predstavené nové vlajkové smartfóny spoločnosti Samsung. Reč je o modeloch Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Väčší z tejto dvojice telefónov len pred malou chvíľou dorazil do našej redakcie. Ešte pred tým, ako ho však podrobíme našim redakčným testom sme sa rozhodli pripraviť jeho unboxing.

Obsah balenia je bohatý

Ten sme  v priamom prenose premietali na našom Facebooku, ale aj Instagrame. Ak ste však náhodou naše živé vysielanie zmeškali, nemusíte smútiť, pretože záznam z neho si môžete pokojne prezrieť nižšie. Ak teda chcete vedieť, čo sa nachádza v predajnom balení doposiaľ najlepšie vybaveného smartfónu od Samsungu, určite naše video neprehliadnite.

Netreba azda nikomu pripomínať, že Samsung Galaxy Note 10+ bol jedným z najočakávanejších telefónov tohto roka. Bolo to spôsobené najmä tým, že séria Note má každoročne veľmi blízko k dokonalosti.

Svoj podiel však na tom niesol aj fakt, že tento model prišiel vôbec po prvýkrát v dvoch rôznych veľkostných verziách. Tieto verzie sa však neodlišujú iba svojou veľkosťou, ale aj niekoľkými špecifikáciami.

Samsung Galaxy Note 10+Samsung Galaxy Note 10
Displej3040 x 1440 pixelov2280 x 1080 pixelov
Zadný fotoaparát16 MP (f/2.2) ultraširokouhlý
12 MP (f/1.5 a f/2.4)
12 MP (f/2.1) teleobjektív
ToF DepthVision
16 MP (f/2.2) ultraširokouhlý
12 MP (f/1.5 a f/2.4)
12 MP (f/2.1) teleobjektív
Predný fotoaparát10 MP (f/2.2), AF10 MP (f/2.2), AF
ProcesorExynos 9825 (7nm)Exynos 9825 (7nm)
Úložisko256/512 GB256 GB
microSDdo 1 TBnie
Dual SIMánoáno
3,5 mm jacknie nie
Batéria4300 mAh, 45 W nabíjanie (v balení 25 W nabíjačka), bezdtôrové nabíjanie3400 mAh, 25 W nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie
OdolnosťIP68, Gorilla Glass 6IP68, Gorilla Glass 6
Rozmery162,3 x 77,1 x 7,9 mm151 x 71,8 x 7,9 mm
Hmotnosť 198 gramov168 gramov

Samsung Galaxy Note 10 obsahuje v prvom rade menší displej s o čosi horším rozlíšením a taktiež menšiu batériu. Okrem toho ale väčšia verzia vyhráva aj v počte fotografických snímačov, keďže okrem klasických fotoaparátov obsahuje aj TOF snímač. No a navrch má aj z hľadiska pamätí, pričom ponúka aj možnosť rozšírenia interného úložiska prostredníctvom microSD karty.

Ak sa vám na našom videu zapáčil, tak vedzte, že Galaxy Note 10 a Note 10+ je možné predobjednať. Urobiť tak môžete do 22. augusta. O deň neskôr, 23. augusta, započne ostrý predaj a zároveň začnú byť vybavované predobjednávky. Note 10 môžete aj vyhrať.

Pýtajte sa, čo vás zaujíma

Ak máte akékoľvek otázky spojené s novou vlajkovou loďou spoločnosti Samsung, nechajte nám ich dole v komentároch. My sa vám na ne pokúsime odpovedať v pripravovanej recenzii.

Note 10 a konkurencia

Pripravili sme aj porovnanie s ďalšími top modelmi konkurencie, detaily nájdete v článkoch:

Z akých materiálov je vyrobený Samsung Galaxy Note 10? Jasno v tom nemá ani Samsung

12.08.2019

Spoločnosť Samsung minulý týždeň pompézne predstavila svoje nové vlajkové modely Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Okrem špičkových parametrov a pár kontroverzií, zaujal médiá jeden údaj, ktorý sa objavil v propagačnom videu a na webovej stránke noviniek. V ňom sa, ako upozorňuje server SamMobile, tvrdilo, že telo novinky tvorí sklo a nehrdzavejúca oceľ namiesto pôvodného hliníka. Prečo na to ale Samsung neupozornil priamo na prezentácii? Jednoducho preto, lebo to tak nie je.

Samsung Galaxy Note 10

Telo noviniek opäť z hliníka

Chybu už spoločnosť oficiálne potvrdila aj serveru TheVerge. K nej dôšlo pravdepodobne na marketingovom oddelení, ktoré následne stiahlo propagačné video a upravilo aj oficiálne webové stránky. Nové informácie na webe už tvrdia, že telo Galaxy Note 10 tvorí sklo a lesklý kov. Pod týmto označením sa skrýva starý dobrý hliník. Upravené bolo aj propagačné video.

Chcel Samsung skutočne použiť nehrdzavejúcu oceľ?

V zahraničných médiach sa špekuluje, že Samsung skutočne plánoval využitie nehrdzavejúcej ocele. Tú vo svojich iPhonoch využíva aj konkurenčná spoločnosť Apple. Nehrdzavejúca oceľ pôsobí luxusnejším dojmom, ale je aj o niečo menej odolná proti poškriabaniu ostrými predmetmi. A to môže byť dôvod, prečo Samsung nakoniec opäť uprednostnil hliník.

Stiahnite si tapety z nového Samsungu Galaxy Note 10

10.08.2019

Nové tapety v Galaxy Note 10 a Note 10+ vyvolali úsmevné reakcie u viacerých ľudí. Zatiaľ čo tapety radu Galaxy S10 boli navrhnuté tak, aby odlákali pozornosť od diery v displeji, Note 10 je presný opak. Skoro všetky majú svetlý motív a dieru vôbec neskrývajú. Samsung je pravdepodobne hrdý na jej symetrické umiestnenie.

Samsung Galaxy Note 10 tapeta

Každopádne sa tapety objavili len nedávno na twitterovom účte @Samsung_News_. Práve odtiaľ sa do sveta dostalo šesť. Päť z nich má svetlý motív, iba jedna sa bude kamarátiť s AMOLED displejmi nových Note 10. Zaujímavé na nich je aj to, že majú pôvodné rozlíšenie 3040 x 3040 pixelov. Taký Note 10 nemá šancu  zobraziť každý z týchto pixelov, keďže má len Full HD+ rozlíšenie.

Ak chcete nové tapety vyskúšať aj vy, môžete si stiahnuť priamo z našej galérie. Ak ale chcete všetky, radšej použite tento odkaz, ktorý vás dostane na Google Disk. Odtiaľ sa vám automaticky stiahnu do vášho smartfónu. A čo na ne hovoríte vy? Hodia sa k novým Samsungom? Napíšte nám svoj názor do diskusie pod článkom.

Call of Duty: Mobile bude predinštalované na Galaxy Note 10

9.08.2019

Samsung nie je spoločnosťou, ktorá by vsádzala na hranie hier a nemá v ponuke ani vlastný “herný” smartfón. Avšak začína experimentovať už aj v tejto oblasti. Všetko začalo minulý rok predstavením Samsungu Galaxy Note 9, ktorý bol prvým Android smartfónom, ktorý spustil populárnu hru Fortnite.

Po Fortnite nastupuje legendárne CoD

Hneď potom, ako bol Galaxy Note 9 uvedený na trh, Samsung usporiadal veľký Fortnite turnaj. Zúčastnil sa na ňom aj samotný Ninja – najväčší svetový Fortnite streamer. Tí, ktorí si zakúpili Galaxy Note 9, dostali exkluzívne Fortnite skiny či rôzne iné in-game darčeky.

Tento rok Samsung pripravil ďalšie prekvapenie pre hráčov. Novo predstavené Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ budú mať predinštalované Call of Duty: Mobile. Ide o nový titul vydaný spoločnosťou Activision, ktorý ešte nebol vydaný. Používatelia z Austrálie alebo z Kanady sa môžu zaregistrovať prostredníctvom obchodu Google Play a získať tak včasný prístup k hre. Call of Duty: Mobile ešte nemá oficiálny dátum vydania, ale je možné, že to bude práve 23. august (čo je oficiálny dátum, keď sa na trh uvedie Galaxy Note 10).

V najbližších dňoch sa zrejme objasní, či hra bude na vymedzený čas exkluzívne iba pre Galaxy Note 10/10+. Hra je určite príjemnou motiváciou pre kúpu nového Note 10/10+, čo poviete? :-)

Samsung Galaxy Note 10 si môžete predobjednať aj u našich operátorov

08.08.2019

Včera predstavila spoločnosť Samsung svoje nové vlajkové smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Pretože ide v oboch prípadoch o očakávaný predajný bestseller, tak na nich už deň po predstavení spúšťajú predobjednávky slovenskí mobilní operátori Orange, Telekom aj O2. Zákazníci môžu získať bonus na nákup nového zariadenia až do výšky 580 eur. Stačí, ak odpredajú svoj starý telefón.

Samsung Galaxy Note 10 displej

Predobjednávky na čerstvé novinky od Samsungu majú zákazníci možnosť využiť od 8. augusta do 22. augusta. Zároveň, ak sa v danom období predregistrujú na stránke www.novysamsung.sk a odpredajú svoj starý telefón, získajú bonus na nákup nového zariadenia až do výšky 580 eur. Bez predregistrácie zákazník nárok na bonus stráca. Presný postup registrácie nového zariadenia, ako aj odkúpenia starého, je uvedený na danej stránke. Posledný možný termín na dokončenie registrácie je 30. 9.2019.

Oficiálny predaj Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ sa začína 23. augusta. Od tohto dňa budú zákazníkom doručené všetky predobjednané telefóny. Zákazník si môže vybrať model Samsung Galaxy Note 10 v čiernom a striebornom prevedení za cenu 949 eur. Vyššia verzia Samsung Galaxy Note 10+ bude dostupná v elegantnom čiernom prevedení za 1 099 eur. V prípade operátora Orange ich zákazníci s paušálmi Go môžu získať už od 1 eura na splátky.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+