MojAndroid

Nie je to až tak dávno, keď sa na trhu začali objavovať smartfóny s natiahnutými displejmi a minimálnymi rámikmi okolo nich. Prvým zariadením, ktoré tento boom spustilo vo veľkom, bol Xiaomi Mi Mix. Áno, aj pred ním už existovali podobné zariadenia, no veľký záujem o ne nebol. Rámiky sa postupne zmenšujú a problémom začína byť umiestnenie predného fotoaparátu. Jednoducho naň nie je miesto.

Výrobcovia riešia tento problém viacerými spôsobmi. Niektorí stavili na výrez v hornej časti displeja, iní ponúkajú vysúvací fotoaparát či druhý displej na zadnej strane zariadenia. Novým trendom sú však “diery” v displeji. Samsung vyriešil problém predného fotoaparátu práve pomocou diery v displeji, kde sa nachádza. Toto riešenie má množstvo fanúšikov, ktorým sa to páči, no nájde sa aj veľa takých, ktorí toto riešenie nepovažujú za vhodné.

Diera v displeji so sebou prináša viacero nových možností. Jednou z nich je možnosť stiahnuť si zaujímavú tapetu, ktorá túto dieru využíva. Nedávno sa však objavila aplikácia s názvom Energy Ring, ktorá posúva využitie diery v displeji na úplne nový level. Dokáže premietnuť aktuálny stav batérie do kruhu okolo diery v displeji. Vyzerá to jednoducho výborne a je to aj účelné. Stav batérie vidíte ihneď, stačí sa pozrieť na okolie predného fotoaparátu.

Skúsenosti z používania

My sme neváhali a do Samsungu Galaxy S10, ktorý práve testujeme, sme si aplikáciu nainštalovali. Najskôr od vás aplikácia vyžiada konkrétne povolenia a následne sa dostanete do používateľského rozhrania, kde si viete indikátor stavu batérie prispôsobiť. Môžete si nastaviť jeho hrúbku v pixeloch. V aplikáciách, ktoré využívajú celý displej, môžete mať túto funkciu vypnutú. Nastaviť si môžete aj smer kruhu, ktorým sa bude percento batérie zobrazovať a azda najlepšou funkciou je podrobné nastavenie farby indikátora pri rôznych úrovniach nabitia batérie.

Aplikácia funguje veľmi spoľahlivo. Počas niekoľkodňového používania sme nezaznamenali žiadne problémy či nedostatky. Všetko funguje presne tak, ako sme si nastavili. Jedno vylepšenie by sme si predsa len vedeli predstaviť. Bola by ním indikácia úrovne nabitia batérie aj počas toho, keď je displej zariadenia vypnutý. Na záver dodáme, že aplikácia sa nám páči a určite ju odporúčame.

Verzia: ER_BETA_5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: ER_BETA_5.1
Aktuálna cena: Zdarma
3.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+