MojAndroid

Náš redakčný Samsung Galaxy S10+ nás dnes upozornil na dostupnosť januárovej bezpečnostnej aktualizácie. Jej veľkosť je 128,95 MB a úroveň zabezpečenia je z 1. januára 2020. Podľa changelogu by mala byť vylepšená stabilita systému, optimalizácia výkonu a okrem toho aj viacero drobných vylepšení.

Predchádzajúce časti článku:

Aktualizácia prichádza pod označením G975FXXS3BSL4. Operačným systémom stále zostáva najnovší Android 10, na ktorom beží druhá generácia obľúbenej nadstavby od Samsungu – One UI 2.0.

Je pravdepodobné, že rovnaká aktualizácia onedlho dorazí (alebo už dorazila) aj na ostatné modely z radu, Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10e.

Aktuálne: Samsung Galaxy S10 dostáva na Slovensku aktualizáciu na Android 10

2.12.2019

Samsung Galaxy S10 dostáva aktualizáciu na operačný systém Android 10 už aj na Slovensku. Najnovší operačný systém by mali dostať všetky vlajkové lode z radu Galaxy S10 – Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+. Za screenshot ďakujeme nášmu čitateľovi Mircovi.

  • Tip: Hľadáte nový smartfón, príslušenstvo či zariadenia do smart domácnosti? Tie najlepšie ponuky nájdete na www.androidmania.sk.

Samsung Galaxy S10 aktualizacia Android 10

Pôvodný článok:

Juhokórejský výrobca elektroniky iba prednedávnom vypustil do obehu aktualizáciu, ktorá nesie stabilnú verziu Androidu 10. Tá je určená pre aktuálny vlajkový rad Samsung Galaxy S10. Na tú už netrpezlivo čaká obrovská komunita, používajúca zariadenie z populárneho radu smartfónov.

Aktualizácia s čerstvým Androidom 10

Najnovšie informácie naznačujú, že stabilný update je už dostupný pre používateľov smartfónu z radu Galaxy S10 v Nemecku. Teda, to platí aspoň pre tých, ktorí boli donedávna zapojení do testovacieho beta programu Androidu 10 s One UI 2.0.

Stabilná aktualizácia nesie firmvérové označenie G97**XXU3BSKO a zahrňuje aj najnovšiu bezpečnostnú záplatu, ktorá  sa pripisuje k 1. decembru 2019. Samotný update dosahuje iba 140 MB, no to zrejme z dôvodu, že ide o aktualizáciu pre beta verziu celého prostredia.

Dostane Samsung Galaxy S10 aj u nás?

Očakávame, že update na Android 10 sa onedlho začne šíriť do celej Európy aj pre tých, ktorí do testovacieho programu zapojení neboli. Podľa internetového portálu SamMobile však Samsung plánoval aktualizovať tieto vlajkové modely až v januári budúceho roka. Preto je vcelku zaujímavé, že niektorí majú jeho stabilnú verziu aj dnes.

Dostupnosť najnovšej aktualizácie si môžete kedykoľvek skontrolovať v nastaveniach vášho smartfónu. Pokiaľ by ste náhodou patrili k jedincom, ktorí už aktualizáciu obdržali, rozhodne nám dajte o tom vedieť nižšie do diskusie.

Samsung Galaxy S10: Aktualizácia prináša ďalšie funkcie z Note 10

13.11.2019

Najnovšia aktualizácia pre smartóny z radu Galaxy S10 prináša nové funkcie, ktoré poznáme z modelov radu Galaxy Note 10. Jednou z noviniek je napríklad vyhľadávanie vo fotografiách pomocou kľúčových slov.

V notifikačnej lište pribudli nové tlačidlá – Médiá a Zariadenia. Pomocou nich môžete napríklad rýchlo a ľahko kontrolovať prehrávanie multimédií na rôznych zariadeniach len s pomocou Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 rezim displeja

Funkcia automatického hotspotu zase dokáže zdieľať internet s inými Samsung zariadeniami, ktoré sú v okolí a je na nich aktivované rovnaké Samsung konto.

Zaujímavou funkciou je aj pridanie kresieb priamo do videí, na čo nebudete potrebovať pero S Pen. Vylepšená bola aj stabilizácia videa, takže prípadne trasenie je už minulosťou. Selfie fotoaparát dostáva s touto aktualizáciou nočný režim. O týchto novinkách informoval Samsung priamo na svojích stránkach.

Samsung Galaxy S10: Aktualizácia so spomalenými selfie videami už aj na Slovensku

2.11.2019

Najnovšia aktualizácia pre smartfóny z radu Samsung Galaxy S10 je už aj na Slovensku. Na jej prítomnosť nás upozornil redakčný Samsung Galaxy S10+.

Samsung Galaxy S10 aktualizacia spomalene video

Aktualizácia obsahuje októbrovú bezpečnostnú záplatu. Veľkosť aktualizácie na Slovensku je 284,22 MB. Pridané sú tieto funkcie:

  • Vylepšené funkcie fotoaparátu
  • Možnosť nahrávať spomalené videá selfie fotoaparátom
  • Pridaná funkcia Automatický prístupový bod
  • Pridaná funkcia Tipy pre Wi-Fi (poskytuje pomocné tipy, keď nastanú problémy s pripojením)
  • Jednoduchšie ovládanie externých zariadení pripojených k smartfónu
  • Vylepšený algoritmus rozpoznávania odtlačkov prstov
  • Zlepšená stabilita zariadenia

Samsung Galaxy S10 dostáva aktualizáciu, ktorá prináša nové funkcie

28.10.2019

Samsung v poslednom čase príjemne prekvapuje aktualizáciami svojich smartfónov. Hlavne TOP modelov. Okrem bezpečnostných aktualizácií častokrát prichádza aj s novými funkciami a možnosťami. Inak tomu nie je ani v prípade tejto aktualizácie. O aktualizácii informoval web Sammobile.

Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e teraz dostávajú aktualizáciu, ktorá prináša možnosť nahrávania spomaleného videa predným selfie fotoaparátom. To ale nie je všetko. Nová funkcia s názvom Auto Hotspot umožní zdieľať internetové pripojenie medzi zariadeniami, ktoré sú pripojené k rovnakému Samsung účtu.

Okrem toho prichádza aktualizácia aj s miernymi vylepšeniami skeneru odtlačkov. Práve s ním mal Smasung v poslednom čase najviac problémov. Opravná aktualizácia skeneru už bola vypustená pred niekoľkými dňami.

Najnovšia aktualizácia je už k dispozícii pre používateľov vo Švajčiarsku a v Nemecku. V najbližších dňoch by mala doraziť aj na Slovensko.

Samsung Galaxy S10 a Note 10 dostávajú októbrovú bezpečnostnú záplatu, už aj na Slovensku

22.10.2019

Už aj náš redakčný Samsung Galaxy Note 10 nás upozornil na spomínanú aktualizáciu. Jej veľkosť je 263,29 MB. Zariadenie tiež informuje o vylepšenej kvalite fotografií, ktorá s aktualizáciou prichádza.

Samsung Galaxy Note 10 aktualizacia

Aktualizované 9.10.2019

Aktualizácia už dorazila aj na Slovensko. Redakčný Samsung Galaxy S10+ nás na ňu upozornil dnes ráno. Na screenshote nižšie môžete vidieť, že aktualizácia na Slovensku je veľká 114,16 MB.

To isté platí aj pre modely radu Note 10, ktoré v týchto dňoch tiež získavajú októbrovú bezpečnostnú aktualizáciu. Informoval o tom web Sammobile. Tá však na Slovensku ešte nie je. Náš redakčný Galaxy Note 10+ nás na ňu ešte neupozornil.

Pôvodný čláonk:

Samsungu netrvalo dlho a začína rozosielať októbrovú bezpečnostnú záplatu pre vlajkové modely radu Galaxy S10. Okrem toho neponúka aktualizácia žiadne iné novinky. V predchádzajúcej aktualizácii dostali vítané nové funkcie z modelov radu Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy S10 displej

Aktualizácia je už k dispozícii v niektorých európskych krajinách (Nemecko, Srbsko, Rakúsko, Poľsko…). Môžeme očakávať, že o chvíľu dorazí aj k nám. Nesie označenie G97*FXXS3ASII a jej veľkosť je približne 114 MB.

Samsung Galaxy S10 októbrová bezpečnostná záplata

Smartfón vás na ňu samozrejme automaticky upozorní. Pokiaľ by sa tak nestalo, stačí vojsť do nastavení a aktualizáciu vyhľadať ručne. O aktualizácii informoval web Sammobile.

Samsung Galaxy S10 aktualizácie: Septembrová záplata je už dostupná

19.9.2019

V Spojených štátoch sa začal šíriť update s aktuálnou septembrovou bezpečnostnou záplatou pre aktuálny vlajkový smartfón. Reč je o Samsungu Galaxy S10, ktorý sa neustále teší z excelentnej podpory od juhokórejského výrobcu. Aktualizáciu hlásia majitelia modelov Galaxy S10, S10+ a S10e.

Septembrová bezpečnostná záplata

Najnovšie firmvérové číslo nesie označenie G97*UOYN2BSI4. Neprináša však so sebou nič iné, okrem aktualizovanej bezpečnostnej záplaty. Tá je platná k aktuálnemu mesiacu september.

Update má okolo 200 MB, takže sa ho nemusíte báť stiahnuť a nainštalovať cez dátový balíček alebo WiFi. Pre vyhľadanie aktualizácie prejdite do nastavení, konkrétne do sekcie s aktualizáciami softvéru.

Takzvané OTA aktualizácie sú vypúšťané do obehu postupne, aby sa predišlo hromadným komplikáciám u viacerých používateľov. Web SamMobile však ponúka odkazy na stiahnutie firmvéru pre jednotlivé modely (S10, S10+, S10e). Na inštaláciu je však potrebný počítač s operačným systémom Windows.

Keďže dostupnosť aktualizácie momentálne hlásia v Spojených štátoch, možno chvíľku potrvá, kým sa dostane aj do našej krajiny. Ak ste ho už náhodou obdržali, určite nám dajte o tom vedieť nižšie v komentároch.

Náš tip
Porovnanie: iPhone 11 vs Huawei P30, Samsung Galaxy S10 a Sony Xperia 5

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+