MojAndroid

Samsung Galaxy M21, ktorý bol predstavený pred rokom a patrí medzi lacnejšie modely dostáva rovnako férovú starostlivosť, ako jeho drahší bratia. V lete dostal aktualizáciu na One UI 2.1, na jeseň zas na One UI 2.5 a v januári na One UI 3.0 s Androidom 11. Teraz dostáva najnovšiu verziu nadstavby One UI, konkrétne vo verzii 3.1. Téme sa venuje GSMArena.

Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M21 | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy M21 dostáva One UI 3.1, spolu s marcovou bezpečnostnou záplatou

Aktualizácia taktiež prináša marcovú aktualizáciu, čo nie je také super ako v prípade Galaxy S10, ktorá dostala aprílovú aktualizáciu. Táto aktualizácia navyše vylepšuje kvalitu výsledných fotografií z fotoaparátov a celkový výkon zariadenia. Taktiež získate zopár nástrojov na editovanie fotografií, ochranu očí (filter modrého svetla) a vylepšené predinštalované aplikácie.

Aktualizácia má označenie M215FDDU2BUB6 a má poriadnu veľkosť – až 960 MB. V čase písania vychádza v Indii, ale čoskoro by sa jej mali dočkať aj majitelia zariadení na Slovensku. Môžete ju očakávať v najbližších dňoch alebo týždňoch a nájdete ju v Nastaveniach – Softvérové aktualizácie.

Konkurencia

Konkurencia sa na Samsung nechytá. Ten aktualizuje všetky svoje modely rýchlejšie, než konkurencia napríklad vlajkové lode.

OnePlus v posledných dňoch promptne aktualizuje svoje vlajkové lode – sériu OnePlus 9. Vylepšil hlavne fotoaparáty v dvoch takmer po sebe idúcich aktualizáciách.

Huawei sa taktiež snaží a aktualizoval svoju najnovšiu vlajkovú loď Mate 40 Pro a priniesol aspoň februárové záplaty. Okrem toho pribudli Petal Mapy a pár ďalších drobností.

Nakoniec prekvapil aj menej známy výrobca Fairphone. Ten aktualizoval svoj model Fairphone 3 z roku 2015 na Android 9.

 

2.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+