MojAndroid

Spoločnosť Samsung, ktorá je lídrom v aktualizovaní svojich smartfónov, dnes vydala aktualizáciu na Android 11 pre ďalší model strednej triedy – Samsung Galaxy A70, informuje portál Sammobile.

Aktualizácia okrem najnovšej nadstavby One UI 3.1 s Androidom 11 prináša aj bezpečnostnú záplatu z marca 2021. Nesie verziu firmvéru A705FNXXU5DUC6 a má veľkosť približne 1,9 GB. Ak toto zariadenie vlastníte, čoskoro by ste mali dostať upozornenie o dostupnej aktualizácií. Ak sa tak nestane, jej dostupnosť môžete skontrolovať aj manuálne v nastaveniach v časti Aktualizácia softvéru.

Nový firmvér je momentálne k dispozícii na Ukrajine a v najbližších dňoch sa pravdepodobne dostane do ďalších krajín.

Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón je aktualizovaný priamo z verzie One UI 2.5, čo predstavuje pomerne veľký skok. Najväčšiu zmenu používatelia uvidia v dizajne používateľského rozhrania, ktoré bolo optimalizované pre jednoduchú dostupnosť a čitateľnosť.

Samsung Galaxy A71


S aktualizáciami nezaostáva ani konkurencia

Spoločnosť LG minulý týždeň zverejnila plán aktualizácií svojich zariadení na Android 11. Ako prvý dostane Android 11 LG Velvet 5G, a to do konca apríla. Android 11 nedávno dostal aj model POCO X3 NFC od čínskeho výrobcu Xiaomi. Aktualizáciu dostali aj modely Honor 20, 20 Pro a V20, ktoré ešte nedávno patrili pod spoločnosť Huawei.

Náš tip
Samsung vysvetľuje svoju 4-ročnú politiku aktualizácií

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+