MojAndroid

Spoločnosť LG oficiálne oznámila plány s aktualizovaním svojich smartfónov na najnovší operačný systém Android 11. Android 11 zatiaľ dostali dva modely – LG Velvet v domovskej Kórei a LG V60 v USA. S najnovšími informáciami prišlo nemecké zastúpenie spoločnosti LG.

Spoločnosť LG už tradične patrí v aktualizovaní svojich modelov medzi najpomalších. Android 11 bol predstavený už v septembri minulého roka a väčšina, aj drahších modelov, stále nedostala aktualizáciu.

S veľavravnou tabuľkou prišla nemecká pobočka spoločnosti. Tá nám prezradila, na kedy má výrobca naplánované aktualizácie aktuálnych modelov. Prvým s novým Androidom 11 v Európe bude LG Velvet 5G, a to do konca apríla.

Model Predpokladané obdobie aktualizácie
Velvet 5G do apríla 2021
G8X Q2 2021
Velvet 4G Q3 2021
G8S Q3 2021
Wing Q4 2021
K52 Q4 2021
K42 Q4 2021

V druhom štvrťroku by sa mal pridať LG G8X a v treťom štvrťroku 2021 ho bude nasledovať LG Velvet 4G a model G8S. Niekedy v tomto čase bude oficiálne predstavený aj Android 12, takže čerstvý Android 11 v tom čase už nebude najnovším systémom.

V poslednom štvrťroku by sa mal Androidu 11 dočkať LG Wing, ktorý je najzaujímavejším a najdrahším zariadením výrobcu. V tomto čase prídu na rad aj zariadenia strednej triedy – LG K52 a K42.

LG Wing Android 11
LG Wing | Zdroj: LG.com


 

Takýto stav aktualizácií výrobcu, ktorý pred niekoľkými rokmi patril medzi najväčších na svete, nie je veľmi pozitívny. Majiteľov LG smartfónov môže tešiť aspoň fakt, že nový systém dostanú, no bude to poriadne neskoro.

Pokiaľ vlastníte model, ktorý sa v tomto zozname nenachádza, s najväčšou pravdepodobnosťou aktualizáciu na Android 11 nedostane.

Konkurencia je ďaleko vpred

Konkurencia je v aktualizovaní svojich modelov pomerne aktívna. Príkladom všetkým výrobcom ide Samsung, ktorý stihol aktualizovať všetky drahšie modely a teraz sa sústreďuje na strednú triedu. Aktualizáciu na Android 11 už dostali aj niektoré smartfóny od Sony, OnePlus alebo Xiaomi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+