MojAndroid

Samsung Galaxy A70 patrí medzi veľmi podarené telefóny kórejského výrobcu v rámci strednej triedy. My sme sa preto rozhodli bližšie pozrieť na to, aké príslušenstvo by ste si k svojmu staro-novému telefónu mali zakúpiť.

Samsung Wireless Battery Pack 10000 mAh

Nič nie je horšie, ako keď ste niekde na cestách, v ruksaku nemáte nabíjačky, prípadne nikde v okolí nie je zásuvka a vám na telefóne ubúdajú posledné percentá. Samozrejme, takéto situácie môže do istej miery obmedziť väčšia batéria v telefóne, ktorou Samsung Galaxy A70 rozhodne disponuje. Na druhú stranu, aj 4500 mAh batéria dokáže občas sklamať, preto je potrebné mať poruke powerbanku.

Existuje množstvo značiek s rôznymi parametrami. My sme sa však v našom výbere rozhodli siahnuť po originálnej powerbanke od Samsungu. Síce zaplatíte o pár eur navyše, za istotu a brand to skrátka stojí. Teda, samozrejme, to nie je to jediné, čo na tejto powerbanke dokážete oceniť. Kapacita 10 000 mAh vám bez problémov postačí na nabitie vášho telefónu, a to hneď dvakrát. Pri powerbankách treba počítať aj s istými stratami, preto jej kapacitu a kapacitu batérie vo vašom telefóne nie je možné brať jedna k jednej. Zároveň tu nie je iba faktor strát, ale aj spotreby vášho telefónu pri nabíjaní.

Pýtate sa, prečo sme sa rozhodli pre verziu s bezdrôtovým nabíjaním, keď telefón bezdrôtové nabíjanie nepodporuje? Z jednoduchého dôvodu. Bezdrôtovo si síce mobil nenabijete, túto funkciu však využijete pri našom ďalšom tipe na príslušenstvo.

hej sk affiliate Samsung Wireless Battery Pack
10000 mAh
datart affiliate Samsung Wireless Battery Pack
10000 mAh

Samsung Wireless Battery Pack 10000 mAh Silver hodinky príslušenstvo pre Galaxy A70

Samsung Galaxy Buds

V balení Samsung Galaxy A70 síce nájdete slúchadlá, no nie bezdrôtové. Preto, ak by ste svoj hudobný zážitok chceli posunúť na novú úroveň, respektíve sa vzdať káblov, Samsung Galaxy Buds sú príslušenstvom, nad ktorým by ste mohli porozmýšľať. Samozrejmosťou je kvalitný zvuk, zabudovaný mikrofón pre telefonovanie či pomerne solídna výdrž batérie. Slúchadlá vám pri plnom nabití vydržia hrať približne šesť až sedem hodín, pričom ak do toho započítate batériu v puzdre, výdrž sa vám zdvojnásobí. Každopádne, práve vďaka vyššie spomínanej powerbanke si celkový čas počúvania môžete výrazne znásobiť.

Ak by ste rozmýšľali nad novšou verziou, Galaxy Buds+, za pár desiatok eur navyše dostanete najmä vyššiu výdrž batérie. Ak sa o oboch modeloch chcete dozvedieť viac, určite si prečítajte naše testy – Samsung Galaxy Buds a Samsung Galaxy Buds+.

andreashop affiliate Samsung Galaxy Buds
Samsung Galaxy Buds
hej sk affiliate Samsung Galaxy Buds
datart affiliate Samsung Galaxy Buds

príslušenstvo pre galaxy a70 buds príslušenstvo pre Galaxy A70

AlzaPower Car Charger C520 Fast Charge

Vami vybraný telefón podporuje aj rýchlo nabíjanie, ktoré dokážete využiť už s pribalenou nabíjačkou. Poradiť si dokáže s nabíjaním o výkone 25 W, no sú situácie, kedy túto hodnotu využiť skrátka neviete. Napríklad nabíjačky v autách často nevedia dodať dostatočné hodnoty, preto sme sa rozhodli siahnuť po rýchlej nabíjačke do zapaľovača. Tento model od Alzy navyše vie posunúť až 30 W, takže máte aj istú rezervu. Samozrejme, keď nabíjate mobil počas cesty, väčšinu času ho skutočne nepotrebujete nabíjať rýchlo, no nikdy neviete, kedy táto situácia môže prísť. Aj preto si myslíme, že aj rýchla nabíjačka do auta je to správne príslušenstvo pre Samsung Galaxy A70.

Pre tento konkrétny model sme sa však rozhodli aj z iného dôvodu. Okrem tradičného USB konektora obsahuje aj USB-C, takže ju budete môcť použiť aj s originálnym UBC-C káblom, ktorý ste dostali k telefónu. Hliníkové spracovanie či ochrany proti prepätiu, preťaženiu a prehriatiu sú už iba veľmi vítaným bonusom.

alza affiliate AlzaPower Car Charger C520
Fast Charge
AlzaPower Car Charger C520 Fast Charge príslušenstvo pre Galaxy A70
AlzaPower Car Charger C520 Fast Charge | Zdroj: Alza.sk

Spigen Glass FC

Obal alebo púzdro na mobil je skôr vec v kusu, čiže v tejto oblasti nechávame výber na vás. Čo už vec v kusu byť nemusí je ale ochranné sklo. Fólie už práve tieto tvrdené sklá dávno vytlačili z blízkeho záujmu majiteľov telefónov a má to svoje dôvody. Displej vášho mobilu samozrejme ochránia o niečo lepšie ako fólie, no zároveň oveľa lepšie pôsobia na dotyk. Sklo má skratka oveľa viac výhod a my mu rozhodne dávame prednosť. Výrobca tohto konkrétneho skla navyše tvrdí, že vás ochráni aj pred neželanými šmuhami. Vysoká tvrdosť a s tým súvisiaca vyššia ochrana asi neprekvapí, no vždy treba myslieť na to, že sklo váš telefón nespraví nerozbitným. Stále si preto dávajte maximálny pozor.

alza affiliate Spigen Glass FC
Spigen Glass FC Black príslušenstvo pre Galaxy A70
Spigen Glass FC Black Samsung Galaxy A70 | Zdroj: Alza.sk

Odporučili by ste vy nejaké príslušenstvo pre Samsung Galaxy A70? Určite nám dajte vedieť v komentároch.

Prečítajte si aj náš test telefónu Samsung Galaxy A70.

10.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+