MojAndroid

Spoločnosť Samsung na prelome roka uviedla na trh veľmi kvalitné smartfóny strednej triedy Galaxy A51 a Galaxy A71. Podľa jej oficiálnej stránky teraz v novej aktualizácii získavajú niektoré funkcie vlajkových modelov série Galaxy S20. Pravdepodobne by sa to malo týkať aj 5G verzií obidvoch modelov.

Potešia nové funkcie fotografovania

Smartfóny Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra priniesli viacero inovácií spojených hlavne s ich špičkovými fotoaparátmi. Príkladom je režim Jednotlivé snímanie(Single Take). Ten poslúži ľudom, ktorí sa nevedia rozhodnúť, akým režimom fotoaparátu zachytiť snímanú scénu. Jedným stlačením vytvoríte zároveň kvalitnú fotografiu, širokouhlý snímok alebo video. V náhľade potom vidíte snímky jednotlivých režimov, ktoré si môžete následne uložiť.

Single Take Samsung

Samsung Galaxy A51 a Galaxy A71 získajú aj manuálne ostrenie a možnosť nastavenia rýchlosti spúšte fotoaparátu. Vďaka tomu sa nemusia spoliehať na nie vždy vyhovujúce automatické ostrenie. Určite poteší aj funkcia Nočného časozberného videa alebo filtre pre fotografie My Filters.

Nové možnosti zdieľania multimédií s blízkymi osobami

Nová aktualizácia prinesie smartfónom Galaxy A51 a Galaxy A71 aj nové možnosti zdieľania dát s vašimi priateľmi. Konkrétne ide o funkcie Quick Share a Music Share. Vďaka prvej menovanej môžete jedným kliknutím zdielať vybrané fotografie a videá z Galérie priateľom vo vašej blízkosti. Samozrejme, ak majú smartfón Samsungu s podporou tejto funkcie.

Samsung Music Share

V prípade funkcie Music Share môžete cez Bluetooth jedným kliknutím presmerovať  prehrávanie pesničky do Samsung smartfónu osoby vo vašej blízkosti. Tá si môže pesničku vypočuť cez slúchadla alebo prehrať cez vstavaný reproduktor. Táto funkcia sa môže hodiť aj prípadoch, keď má blízka osoba smartfón s kvalitnejšími stereo reproduktormi.

Možnosť prekladu priamo na klávesnici a vylepšené funkcie Galérie

Ďalšou výbornou funkciou je možnosť prekladu písaného textu priamo cez Samsung klávesnicu. Stačí kliknúť na tri bodky v pravom rohu klávesnice a vybrať položku Preložiť (Translate). Následne si už len priamo na klávesnici vyberiete z akého a do akého jazyka má byť preložený písaný text.

Samsung klávesnica translate

Funkcia Clean View umožní v Galérii zoskupiť až 100 vybraných fotografii do jednej menšej galérie. Z nej si následne vyberiete pár obľúbených, ktoré sa budú zobrazovať v nadhľade. Funkcia Quick Crop umožní rýchlo orezať fotografie priamo v Galérii smartfónu. Jednoducho priblížite fotografiu dvoma prstami a túto jej časť môžete jedným kliknutím orezať a uložiť vďaka ikonke zobrazenej v ľavej hornej časti aplikácie.

Náš tip
Svietiace oblaky NLC + kométa Neowise
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+