MojAndroid

Najnovšiu nadstavbu One UI 4.1 spoločnosti Samsung už dostalo viacero minuloročných smartfónov tohto výrobcov a ďalším v rade je teraz Samsung Galaxy A32 5G. Informáciu priniesol portál AndroidPolice.

Aktualizácia bola spustená v USA

Samsung Galaxy A32 5g prišiel na trh v prvej polovici minulého roku spolu so svojou 4G verziou, ktorá zatiaľ nadstavbu One UI 4.1 nedostala. Tešiť sa z nej tak môžu aspoň majitelia 5G verzie. Aktualizácia softvéru, ktorá ju prináša, má číselné označenie  A326USQU7BVD1  a momentálne je dostupná v USA. Odtiaľ by sa mala rozšíriť aj na ďalšie trhy.

Samsung Galaxy A32 5G uzamknutá obrazovka
Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Nadstavba One UI 4.1 obsahuje praktické novinky. Príkladom sú inteligentné miniaplikácie (na kompatibilných zariadeniach), vylepšený motív Material You a lepší zážitok z používania fotoaparátu.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Veľká zmena: Do Androidu 13 si už nenainštalujete aplikácie inak ako cez Google Play

Máte jeden z týchto Xiaomi smartfónov? Onedlho dostane nadstavbu MIUI 13

Google dáva stop nahrávaniu hovorov. Aplikácie už nebudú fungovať

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia. Čínska spoločnosť Huawei nezabudla na tri roky starý smartfón strednej triedy Huawei P30 Lite, ktorý tento týždeň obdržal bezpečnostnú aktualizáciu. Spoločnosť Motorola priniesla pred nedávnom systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Veľká zmena: Do Androidu 13 si už nenainštalujete aplikácie inak ako cez Google Play
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+