MojAndroid

Aktualizácie Android smartfónov na novú verziu systému boli vždy ich Achillovou pätou. Dnes už aspoň platí u každého modelu dvojročná záruka aktualizácií, aj keď často s veľkým oneskorením. Samsung dokonca minulý týždeň prisľúbil vlajkovým smartfónom série Galaxy Note 20 až trojročnú záruku aktualizácií. Podľa portálu AndroidAuthority sa jej možno dočkajú aj niektoré modely s označením Galaxy A.

Plán trojročných aktualizácií prezradila podpora zákazníkom

Portál pritom opiera o konverzáciu medzi majiteľom smartfónu Samsung Galaxy A90 a podporou zákazníkom spoločnosti Samsung v Južnej Kórei. Bolo mu oznámené, že jeho zariadenie pravdepodobne dostane trojročnú záruku aktualizácií. A nemal by byť jediným modelom.

Dostať by sa malo aj na ďalšie vyššie modely Galaxy A a taktiež Galaxy tablety, ktoré prišli na trh po predstavení smartfónu Samsung Galaxy S10. Oficiálne to ale ešte Samsung neoznámil, tak ako to urobil v smartfónoch série Galaxy S10, Galaxy Note 10 a Galaxy S20. Špekulovalo sa aj o Samsungu Galaxy Note 9, ale v jeho prípade to zostane asi len pri špekuláciách. O predĺžení podpory modelov série Galaxy A sa majitelia pravdepodobne dozvedia cez aplikáciu Samsung Members.

Dlhšie aktualizácie zvýšia hodnotu smartfónov série Galaxy A

Vďaka trojročným aktualizáciám na novú verziu systému by vyššie modely série Galaxy A získali ďalší benefit. Už tak ponúkajú veľmi dobré parametre, kvalitné Super AMOLED displeje, fotoaparáty a postupne aj podporu mobilných sieti 5. generácie. Okrem najvyššieho modelu Galaxy A90 si získal medzi zákazníkmi obľubu aj Galaxy A80 s otočným fotoaparátom, výkonný Galaxy A71 alebo kompaktný Galaxy A41.

Samsung Galaxy A41

Najlacnejšie modely ako Samsung Galaxy A11 a Galaxy A21s zase lákajú na veľmi nízku cenu. V ich prípade sa ale nedá veľmi počítať trojročnou zárukou aktualizáciu kvôli slabšiemu hardvéru. Spoločnosť Google napríklad nedávno oznámila, že smartfóny s 2 GB RAM a menej dostanú budúce verzie systému len v Android Go edícii.

Náš tip
Facebook zmazal video slovenského politika, v ktorom strašil otravou CO2
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+