MojAndroid

Samsung Galaxy A21s je jedným z najlacnejších smartfónov juhokórejského výrobcu. Nízkej cene odpovedá aj výbava, no predsalen tu nájdeme niekoľko parametrov, ktoré stoja za pozornosť. Za svojich 199 eur dostanete 5000 mAh batériu, operačný systém Android 10 s nadstavbou One UI 2.0 a veľký 6,5″ displej. Zariadene sa na našom trhu predáva v štyroch farebných verziách – biela, čierna, modrá a oranžová.Samsung Galaxy A21s menu aplikacii

Parametre

Rozmery 163,7 x 75,3 x 8,9 mm
Hmotnosť 192 gramov
Procesor Exynos 850 (8 nm)
RAM 3/4 GB
Úložisko 32/64 GB
Operačný systém Android 10 + One UI 2.0
Fotoaparát 48 MP, f/2.0 (hlavný snímač)

8 MP, f/2.2 (ultra-širokouhlý)

2 MP, f/2.2 (makro)

2 MP, f/2.4 (hĺbkový snímač)

3,5 mm jack Áno
NFC Áno
Batéria 5000 mAh
Cena 199 eur

Časti recenzie


Balenie: Nečakané prekvapenie v podobe slúchadiel

Samsung Galaxy A21s prichádza v klasickej krabici, ktorá nie je ničím zaujímavá. Po otvorení sa hneď na vrchu nachádza samotné zariadenie. Pod ním je papierová záložka, ktorá obsahuje potrebnú dokumentáciu. Po jej vytiahnutí som si ihneď všimol viac káblov, ako býva zvykom. Jeden je klasický USB-C, ktorý slúži na nabíjanie a pripojenie k počítaču. Ten druhý patrí slúchadlám s 3,5 mm audio jackom.

Obsah predajného balenia:

 • Smartfón Samsung Galaxy A21s
 • Nabíjačka s výkonom 15 W
 • USB-C kábel
 • Slúchadlá s 3,5 mm audio jackom
 • Kovový nástroj na vyberanie SIM karty
 • Dokumentácia

Oba káble sú biele. A biela je aj nabíjačka, ktorej maximálny výkon je 15 W. Poslednou súčasťou balenia je klasická kovová “ihla”, ktorá slúži na otvorenie šuflíka SIM karty.

Konštrukcia a dizajn: Ihneď je jasné, do akej triedy patrí

Ak ste fanúšikom hodnotných materiálov v smartfónoch, Samsung Galaxy A21s asi nebudete mať v hľadáčiku. to sa za cenu pod 200 eur samozrejme dalo čakať. Zadná časť je plastová a rovnako plastový je aj rám.

Musím ale priznať, že pri držaní som nijako nepociťoval použitie plastu a už vôbec som nemal pocit nekvalitne spracovaného zariadenie. Skôr mi konštrukcia prišla ako slušný štandard. Pri priamom porovnaní s nejakým telefónom patriacim do vyššej triedy je rozdiel v materiáloch samozrejme poznať.

Samsung Galaxy A21s

Osobne mi plast vôbec nevadí, no Samsung v tomto prípade zvolil lesklú verziu. Matná by určite vyzerala lepšie. Pozitívne je, že odtlačky prstov na zadnej strane takmer nevidno. Hovorím o bielom farebnom prevedení, ktoré som testoval. V prípade iných farieb sú odtlačky prstov otázne.

Samsung Galaxy A21s fotoaparat

Pri pohľade na zadnú stranu zaujme čierny obdĺžnik v hornej ľavej časti, v ktorom sú zasadené objektívy fotoaparátu. Vzhľadom na cenu zariadenia nevyzerá tento prvok vôbec zle. Nad okolitý povrch vystupuje len minimálne. Ďalej sa tu nachádza klasický snímač odtlačkov prstov a v spodnej časti je názov výrobcu.

Horná strana zariadenia je prakticky prázdna, nachádza sa tu len maličká dierka sekundárneho mikrofónu. Vľavo je slot na dve SIM karty a pamäťovú kartu, pravá strana obsahuje hardvérové tlačidlá. Pracuje sa s nimi veľmi dobre, sú na ideálnom mieste a ich stláčanie je absolútne bezproblémové a pohodlné.

Samsung Galaxy A21s

Predná strana patrí hlavne displeju. Jej celistvosť jemne narúša objektív selfie fotoaparátu nachádzajúci sa v pravej hornej časti displeja. Rámiky okolo neho sú trochu hrubšie, no vzhľadom na cenu sú úplne v poriadku. Nad displejom sa ešte nachádza mriežka reproduktoru, ktorý využijete pri telefonovaní.

Zostala už len spodná strana. Tu sa nachádza 3,5 mm audio jack, ktorý je stále v nižšej triede štandardom. Okrem neho je tu hlasný reproduktor a USB-C konektor.

Samsung Galaxy A21s

Kvôli veľkosti sa nový Samsung Galaxy A21s hodí skôr do mužských rúk, no viem si ho predstaviť aj v ženských rukách. Jemné zaoblenie zadnej časti pri hranách zabezpečí lepší úchop a istotu pri držaní.

Samsung Galaxy A21s odomknete tvárou aj prstom

V tejto cenovej kategórii určite nemôžeme čakať snímač odtlačkov prstov v displeji. Nachádza sa na zadnej strane. Čo ma prekvapilo, je spôsob pridávania nového odtlačku. Je potrebné po snímači prejsť prstom. Naposledy som takto svoj prst pridával v Samsungu Galaxy S5.

Najskôr som bol zhrozený a dúfal som, že nejde o rovnaký snímač, aký bol použitý práve v starom Galaxy S5. Pre odblokovanie bolo potrebné prst po snímači potiahnuť, nestačilo klasické priloženie. Tu to našťastie funguje normálne. Len to pridávanie je trochu iné a nezvyčajné.

Priznám sa, že som už videl aj rýchlejšie skenery odtlačkov prstov, no ten v Galaxy A21s nepatrí medzi najpomalšie. Ide o akýsi stred. Úspešnosť odomknutia na prvý pokus bola u mňa cez 90 %, čo je úplne v poriadku.

Zariadenie je možné odomknúť aj tvárou. Slúži na to selfie fotoaparát v displeji. Tvár so pridal za niekoľko sekúnd. Smartfón sa ma následne opýtal či chcem po rozpoznaní zostať na zamknutej obrazovke alebo skočiť rovno na tú domovskú. To mi napríklad smartfóny od Applu neponúknu.

Samotné odomykanie tvárou funguje veľmi dobre. Na Slnku môžete mať trochu problém, rovnako aj v úplnej tme. V týchto prípadoch sa hodí snímač odtlačkov prstov.

Displej: Videli sme už aj lepšie

Z kvalít displeja som sklamaný. Pre mňa osobne je toto najväčšie mínus celého zariadenia. V tejto cenovej kategórii nečakám kvalitné AMOLED displeje od Samsungu s vysokým rozlíšením, ale nejaký štandard by tu predsalen mal byť. Rozlíšenie 1600 x 720 pixelov by som ešte prežil, aj keď v tejto cenovej kategóri bežne vídavam FHD panely.

Čo ale prežiť nemôžem, je technológia TFT. V roku 2020 by už mala byť dávno zabudnutá. Pri modeloch za 80 – 100 eur je to v poriadku, ale dať za smartfón 200 eur a nemať aspoň ako-tak kvalitný displej je pre mňa príliš veľké sústo.

Samsung Galaxy A21s displej

Už pri prvom zoznámení sa so Samsungom Galaxy A21s som si menej kvalitný displej všimol. Stačí, ak ste predtým používali hocijaký iný smartfón s IPS alebo OLED panelom a rozdiel vo farebnom podaní je doslova obrovský. TFT displej trpí hlavne nedostatočným kontrastom. Farbám doslova chýba život. Škoda.

Samsung Galaxy A21s tmavy rezim

Nenachádza sa tu Always On režim, to je vzhľadom na typ displeja logické. Aby som len nekritizoval, chválim výborný adaptívny jas. Funguje okamžite a výborne sa dokáže prispôsobiť svetelným podmienkam. Nechýba ani nočný režim, ktorý naladí celý displej do teplejších farieb. Pokročilé možnosti nastavenia farebného podania tu chýbajú. S pozorovacími uhlami som problém nemal, viditeľnosť na Slnku mohla byť o niečo lepšia. Vyslovene zlé to ale nie je.

Čo tu nechýba, je tmavý režim naprieč celým systémom. Ten sa nachádza priamo v nadstavbe od Samsungu, ale aj v samotnom systéme Android 10. Okrem všetkých natívnych Samsung aplikácií sa po jeho aktivovaní do čiernej automaticky prepnú všetky aplikácie, ktoré to podporujú.

Výkon a pamäť: V rámci šetrenia

Samsung Galaxy A21 je osadený moderným procesorom Exynos 850, ktorý je vyrobený 8 nm výrobnou technológiou. To sa v tejto cenovej kategórii len tak nevidí. Výkonu síce na rozdávanie nemá, no je poriadne úsporný.

Samsung Galaxy A21s ovladanie gestami

Počas inštalácie aplikácií či pri náročnejšom multitaskingu je nižší výkon trochu poznať. Inak pracuje systém celkom svižne a bez zbytočného sekania. Problém s multitaskingom je pravdepodobne spojený s 3 GB operačnou pamäťou. Používateľ, ktorý si kúpi zariadenie za cenu do 200 eur, na ňom asi nebude robiť nijaké náročné úlohy. Pôjde hlavne o sociálne siete, nejaké fotografovanie, prehliadanie webu a podobne. A na to má Samsung Galaxy A21s výkonu dosť.

Príjemne prekvapený som bol aj z herného zážitku. Ten je výrazne lepší, ako som čakal. Napríklad hra PUBG Mobile je na nižších detailoch bez problémov hrateľná. Síce si zoberie celú operačnú pamäť a po vypnutí hry bude zariadenie chvíľu pomalšie (kým vyčistí RAM), no samotné hranie je celkom príjemné. Nejakým šklbnutiam sa samozrejme nevyhnete.

Testoval som verziu s 3 GB RAM, no v predaji je Galaxy A21s aj so 4 GB operačnou pamäťou. Jeho cena je približne o 20 až 30 eur viac a určite by som tých pár eur obetoval. Väčšia operačná pamäť by určite výrazne prospela celkovej rýchlosti. A navyše, model so 4 GB RAM ponúka 64 GB úložisko, zatiaľ čo lacnejší variant prichádza len s 32 GB pamäťou.

Čo sa voľnej operačnej pamäte týka, počas bežného používania si systém drží približne 500 MB. Z 32 GB úložiska mám k dispozícii po nainštalovaní všetkých aplikácií len niečo cez 13 GB, čo je naozaj málo. Ďalší dôvod investovať pár eur navyše a zvoliť si model so 64 GB úložiskom.

Prípadným riešením problému s nedostatkom pamäte môže byť použitie pamäťovej karty microSD, v tomto prípade maximálne s kapacitou 512 GB. Výhodou je, že slot na pamäťovú kartu je samostatný, takže je možné smartfón použiť ako Dual SIM a zároveň v ňom mať vloženú pamäťovú kartu.

Samsung Galaxy A21s: Android 10 a One UI 2.0

Samsung Galaxy A21s beží na najnovšom operačnom systéme Android 10, ktorý je prekrytý vydarenou používateľskou nadstavbou One UI vo verzi 2.0. Až na niektoré výnimky ponúka prakticky rovnaké softvérové vychytávky, aké majú aj drahšie modely výrobcu.

Domovská obrazovka je stará známa. Ikony je možné zoradiť v mriežke 4×5 až 5×6. To isté platí aj pre menu aplikácií, do ktorého sa dostanete posunutím prsta nahor alebo nadol. Ponuku aplikácií je možné zoradiť aj abecedne.

Samsung Galaxy A21s multitasking

S Androidom 10 prichádza aj pokročilé ovládanie systému gestami. K dispozícii je tmavý režim a nezabudlo sa aj na špeciálny bočný panel, do ktorého si môžete pridať vlastné aplikácie či rôzne widgety a nástroje.

Samotný pohyb v systéme je intuitívny a vcelku pohodlný. Všetko je presne tam, kde by byť malo. Pokiaľ nemáte v pozadí otvorenú nejakú hru alebo sa nesnažíte o náročnejší multitasking, je prostredie aj príjemne rýchle.

Multimédiá: Nič extra nečakajte

Najlepšou multimediálnou vlastnosťou nového Samsungu Galaxy A21s je 3,5 mm audio jack v na spodku zariadenia. Samsung vám dokonca pribalí aj slúchadlá, s ktorými môžete vďaka mikrofónu aj telefonovať. Kvalitou zvuku neohúria a spracovanie pôsobí veľmi lacno. No nenáročným používateľom určite poslúžia dobre.

Sledovanie videí či filmov je vďaka veľkému displeju vcelku pohodlné. Na najvyššiu kvalitu ale nečakajte, na trhu sú oveľa lepšie displeje. Výkonu je na konzumáciu multimediálneho obsahu dostatok. Po zvukovej stránke zariadenie tiež veľmi nenadchne.

Na tele sa nachádza len jeden reproduktor na spodnej strane. Ten by som zaradil skôr medzi horší priemer a hudbu určite neodporúčam počúvať nahlas. Maximálna hlasitosť je síce dostatočná na to, aby ste neprepočuli žiadny hovor, no o kvalitnom zvukovom prejave tu nemôže byť reč. Zvuku chýbajú basy a ani vo vyšších frekvenciách nepodáva reproduktor spoľahlivé výkony.

Samsung Galaxy A21s displej selfie fotoaparat

Čím je hlasitosť vyššia, tým viac zvuk splýva do seba a jednotlivé nástroje sú ťažko rozoznateľné. Niekde tesne pod maximálnou hlasitosťou už reproduktor nestíha. Jeho umiestnenie v spodnej pravej časti síce nie je ideálne, no z pohľadu náhodného zakrytia dlaňou je to stále lepšie, ako keby bol dole vľavo.

Tých, ktorí nemajú dostatok dát na počúvanie internetového rádia, poteší klasický FM prijímač. Ten funguje len s pripojenými slúchadlami, čo nebude problém, keďže k zariadeniu jeden pár dostanete už v balení.

V nastaveniach zvuku nechýba ani ekvalizér. K dispozícii je 5 prednastavených plus jeden, ktorý je možné upravovať, a to v 9 pásmach. Funkcia Adapt Sound dokáže upraviť zvukový prejav presne podľa vašich požiadaviek či veku.

Konektivita: Veľmi milé prekvapenie

Prvé plusové body má u mňa Samsung za použitie samostatných slotov na dve SIM karty a pamäťovú kartu. To znamená, že v zariadení môžete mať naraz až tri karty a pri vložení tej pamäťovej neprídete o Dual SIM funkcionalitu. Toto nie je štandardom vo vyšších triedach a ani v nižších.

Samsung Galaxy A21s notifikacna lista

Ďalším plusom v tejto cenovej kategórii je prítomnosť technológie NFC, a to za 200 eur nevidíme často. Infračervený port tu chýba, Bluetooth je vo verzii 5.0 a funguje spoľahlivo. Či už so smart hodinkami alebo Bluetooth slúchadlami, som nezaznamenal žiadny problém.

Samsung Galaxy A21s menu aplikacii

To isté platí aj pre GPS navigáciu, ktorú som testoval s aplikáciami Google Mapy a Waze. Pre pripojenie k počítaču poslúži moderný USB-C konektor.

Obidva sloty na SIM kartu zvládajú 4G pripojenie. V nastaveniach si môžete zvoliť predvolenú kartu na hovory, SMS správy a dáta. Telefonovanie je veľmi pohodlné, zvuk v slúchadle čistý a zreteľný, nesťažovala sa ani druhá strana.

Fotoaparát: Kvalitou nenadchne

Samsung Galaxy A21s ponúka až štvoricu snímačov na zadnej strane. K hlavnému 48-megapixelovému sa pridáva ultra-širokouhlý objektív s rozlíšením 8 megapixelov a nechýba tu ani makro snímač a snímač hĺbky Oba s rozlíšením dva megapixely.

Samsung Galaxy A21s fotografovanie

Aplikácia fotoaparátu je už stará známa, akú ju poznáme z iných zariadení od Samsungu. A spracovaná je veľmi dobre. Všetky funkcie sú na dosah takmer okamžite, optimalizácia je tiež zvládnutá veľmi dobre. A nechýba tu ani profesionálny režim, v ktorom si môžete manuálne nastaviť zaostrovanie, čas uzávierky či ISO.

48-megapixelový fotoaparát štandardne spája 4 pixely do jedného, čím vytvára fotografie s rozlíšením 12 megapixelov. A to úplne stačí. Výhodou tohto riešenia je, že na väčšie pixely takto dopadne viac svetla. To znamená, že nočné fotografie sú svetlejšie a disponujú menším množstvom šumu.

V 12 MP režime odporúčam fotiť aj v prípade, ak máte dostatok svetla, pretože je tu podstatne lepší dynamický rozsah ako pri rozlíšeni 48 MP. Kvalita fotografií plne zodpovedá triede zariadenia. Cez deň sú celkom pekné, so slušnými farbami a solídnymi detailami. V noci prichádza šum, rozostrenie a podobne. Celkom dobre poslúži špeciálny nočný režim, ktorý dokáže nočnú fotku celkom dobre vylepšiť.

Ultra-širokouhlý fotoaparát veľa kvalít nedostal. Páči sa mi uhol záberu, ktorý je naozaj veľmi dobrý a na fotografiu sa toho zmestí veľa. Avšak nižšie rozlíšenie má za následok menej detailov a dynamický rozsah mohol byť lepší. Ultra-širokouhlé fotky sú akési fádne, chýba im iskra, možno viac kontrastu či farieb.

Ďalšie dva objektívy sú prakticky len do počtu. Makro snímač s rozlíšením dva megapixely veľa kvalít neukáže, no detail odfotí. Len musíte dávať pozor na správnu vzdialenosť, keďže nedokáže zaostrovať. Snímač hĺbky zase využijete na vytváranie fotografií s bokeh efektom (rozmazaním pozadia).

Selfie fotoaparát ponúka rozlíšenie 13 megapixelov a svetelnosť f/2.2. Cez deň z neho dokážete dostať celkom podarené fotografie, len pozor na presvetlené pozadie. Dynamický rozsah je už tradične pri selfie snímačoch slabší. S ubúdajúcim svetlom ide kvalita snímok rapídne dole.

Samsung Galaxy A21s dokáže natáčať video vo FullHD rozlíšení maximálne pri 30 snímkach za sekundu. Konkurencia v tejto cenovke zvláda aj 4K video. Kvalita videa je priemerná. Pozor si treba dávať na slabší dynamický rozsah. Aj v ukážkovom videu je viditeľné preexponovanie oblohy. Inak je video v pozerateľné. Počas chôdze je poznať chýbajúca stabilizácia obrazu, video zo statickej polohy vyzerá dobre.

Batéria: Jedno z najväčších lákadiel

Smartfóny s veľkou batériou vídame na trhu čoraz viac. Nie sú to len vlajkové lode, výrobcovia chcú priniesť dobrú výdrž aj do nižších tried. 5000 mAh batéria v Samsungu Galaxy A21s dokáže doslova zázraky. Pri bežnom používaní som na nabíjačku siahal približne raz za dva dni. Nenáročným používateľom, pre ktorých je toto zariadenie primárne určené, vydrží pravdepodobne aj tri dni bez nabíjania.

Svoju úlohu na tom zohráva veľmi úsporný procesor či displej s nižším rozlíšením a dobre odladená nadstavba. Keď sa tieto faktory spoja s veľkým akumulátorom, výdrž je jednoducho výrobná. A to je prípad Samsungu Galaxy A21s.

Samsung Galaxy A21s bateria

Môj bežný testovací deň zahŕňal niekoľko telefonátov, zopár fotiek, neustále zapnuté dáta a Wi-Fi. Pravidelné prezeranie sociálnych sietí, kontrola e-mailov a podobne. Pri takomto zaťažení som mal večer vždy vyše 50 percent batérie.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 12 %
 • 30 min: 25 %
 • 45 min: 39 %
 • 60 min: 51 %
 • Celkové nabitie: 2:20 hod.

V rýchlosti nabíjania sa novinka nepredviedla, skôr sklamala. Nabíjačka s malým výkonom v spojení s veľkou batériou nabije zariadenie z 0 na 100 % za takmer dve a pol hodiny. Za pol hodinu máte 25 percent, za hodinu sa Samsung Galaxy A21s nabije na 39 percent.

Samsung Galaxy A21s: Záverečné hodnotenie

Cenovú kategóriu do 200 eur doslova ovládajú značky Xiaomi, Redmi či Honor. Teraz dostali nového konkurenta od Samsungu, ktorý by mohol ťažiť práve z obľúbenosti značky. Medzi najväčšie lákadlá patrí jednodznačne silná batéria či veľký displej. S ním sa spája a niekoľko nedostatkov, hlavne v kvalite zobrazenia.

Samsung Galaxy A21s displej

Poteší 3,5 mm jack, pričom v balení dostanete aj slúchadlá. K dispozícii je najnovší Android 10 s podarenou nadstavbou One UI 2.0. Samsung Galaxy A21s je silný na poli konektivity. Okrem NFC ponúka samostatné sloty na dve SIM karty a pamäťovú kartu. Pri rozhodovaní by som určite volil verziu so 4 GB operačnou pamäťou, pri ktorej bude zariadenie reagovať svižnejšie.

Výkonom síce neohúri, problémy som mal len s multitaskingom. Čo ma naopak potešilo, bola možnosť úplne v pohode si zahrať PUBG, čo som vzhľadom na hrubý výkon nečakal. Sklamaný som okrem displeja aj z kvality reproduktora, ktorá je skôr podpriemerná.

Samsung Galaxy A21s: Konkurencia

Sony Xperia L4

Ešte stále novinka od Sony, ktorú zoženiete za veľmi podobnú cenu. Taktiež ponúka 3 GB RAM a HD+ displej, ktorý má v tomto prípade pomer strán 21:9. Zamrzí starší operačný systém Android 9.0 Pie. Samsung vedie v kapacite batérie a vo výdrži. Obe zariadenie ponúkajú 3,5 mm jack, USB-C konektor a NFC.

Sony Xperia L4 displej

Redmi Note 8T

Tento smartfón kúpite už aj hlboko pod cenu 200 eur. Oproti Samsungu Galaxy A21s je jeho najväčšou výhodou IPS displej s FullHD+ rozlíšením. Ponúka podobný výkon, avšak jeho procesor je vyrobený menej modernou výrobnou technológiou. Zaujme napríklad aj možnosťou natáčania 4K videa. Batéria ponúka kapacitu 4000 mAh a veľmi slušnú výdrž, avšak na Samsung v tomto rozhodne nemá.

Redmi Note 8T fotoaparát

Honor 9X Lite

Za cenu pod 200 eur kúpite aj Honor 9X Lite. Ten ponúka veľký 6,5″ displej s FullHD+ rozlíšením a 4 GB RAM v základe. Vo výdrži batérie zase vedie Samsung. Samsung taktiež ponúka ultra-širokouhlý fotoaparát, ktorý Honoru chýba. Zamrzí použitie staršieho microUSB konektora, poteší rýchlejší a presnejší snímač odtlačkov prstov.

Honor 9X Lite

6.8

Samsung Galaxy A21s

Smartfón od obľúbeného výrobcu pre menej náročných, za cenu do 200 eur. Poteší veľkým displejom, sklame jeho kvalitou a farebným podaním. Výhodou môže byť najnovší operačný systém Android 10 a samozrejme aj nadstavba Samsung One UI 2.0. Samsung Galaxy A21s dokáže naraz používať dve SIM karty a pamäťovú kartu. Ak sa budete rozhodovať, určite by som priplatil niekoľko desiatok eur za verziu so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. 3 + 32 GB sú na dnešnú dobu naozaj málo.

Medzi plusy by som určite zaradil prítomnosť NFC a s ním spojené mobilné platby. Za najväčší nedostatok okrem displeja považujem podpriemerný reproduktor.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
50 %
Displej
60 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
60 %
Fotoaparát

 • Atraktívny dizajn
 • Dve SIM karty + microSD naraz
 • Android 10 + One UI 2.0
 • NFC

 • Slabý displej
 • Plastová konštrukcia
 • Podpriemerný reproduktor
 • Slabší výkon
29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+