MojAndroid

Facebook prvýkrát na Slovensku zmazal zavádzajúce video nechválne známeho politika, ktorý strašil otravou CO2 z rúšok, uvádza Živé. Komunita okolo Mariána Kotlebu je veľmi rozvetvená, dokonca sa dá povedať, že až kultová, a tak sa im podarilo toto video zavesiť na inú facebookovú stránku.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

Facebook zmazal video plné strašenia a klamstiev

Je to taký malý svetový unikát, že Facebook takto zasiahol. Sociálna sieť je po celom svete kritizovaná, že nekoná voči dezinformáciám, nenávistným prejavom a prejavom rasizmu. Rovnako tak nekoná ani inde vo svete, pri najväčších prejavoch nenávisti – napríklad pri americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Konkurencia totiž zvykne konať a aj rýchlo – mám na mysli Twitter. Ten zvyčajne nemá problém s riešením takéhoto typu obsahu.

Čo sa týka samotného videa, podarilo sa nám ho nájsť a zdieľame ho nižšie. Spomínaný politik v ňom uvádza pochybné vyjadrenia, ako napríklad:

  • Koronavírus bol vymyslený naschvál, vypustený možno omylom možno naschvál
  • Že je zneužívaný na to, aby ľudia postupne alebo rýchlo prichádzali o svoje slobody
  • Nezabudol porovnať koronavírus s počtami úmrtí s chrípkou
  • Že používaním rúška svoje telo “otravujeme” dýchaním CO2
  • “Niekto, nebudeme hovoriť kto, dokázal uzavrieť doma tretinu celého sveta.”
  • “Vláda sa predbieha v tom, ako veľmi nás ide obmedziť.”
  • “Nemôžme dovoliť, aby nám pod zámienkou strachu zobrali náš vlastný život, ešte počas tohto života…. pretože zistíme o rok, že nám zobrali všetko, prečo sa oplatí žiť pod zámienkou vymyslenej pandémie”

Na záver ešte hovoril niečo o tom, že si máme zvykať na “rúško”, na LGBT pochody a iné veci. Vyjadroval sa aj k nezmyselnosti 5000 € pokuty za nedodržanie karantény.

Marian Kotleba: Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť leto

Marian Kotleba: Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť letoYoutube: https://youtu.be/JsXfAk6XG4A

Zveřejnil(a) ĽS Naše Slovensko v NR SR dne Úterý 28. července 2020

Facebook pre Živé potvrdil, že toto video odstránil z dôvodu, že obsahuje nepravdivé tvrdenia o závažnosti COVID-19, ktoré môžu prispieť k hrozbe fyzickej ujmy.

Náš tip
POZOR! Facebookom sa šíri nebezpečné video, neklikajte naň

14.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+