MojAndroid

Technológia rozpoznávania tvárí sa v Androide nachádza už asi 6 rokov, no je na slabej úrovni. Môžeme ale očakávať, že v krátkom čase sa dočká výraznejších zmien. Na internete sa objavila informácia, že táto technológia ešte z roku 2011 a Androidu 4.0 by mala byť vylepšená.

V správe sa ďalej uvádza, že na odomknutie bude možné nastaviť len jednu tvár, čiže to nebude fungovať ako so skenerom odtlačkov prstov, kde si môžete nastaviť kľudne aj 5 prstov, pomocou ktorých sa do zariadenia dostanete.

Náš tip
Pozeráme sa na Google Pixel 3?

Pixel 3 by mal byť prvý

Vyzerá to tak, že Google bude spolupracovať so spoločnosťou Intel. Tá nám už ukázala systém platieb pomocou rozpoznávania tváre a sietí 5G, takže skúsenosti s technológiami rozpoznávania tváre už má. Môžeme očakávať, že s touto funkciou príde už Google Pixel 3 niekedy v septembri/októbri. Existujú dohady, ktoré hovoria o dvojitom prednom fotoaparáte, čo by mohlo potvrdzovať podporu pokročilejšieho rozpoznávania tváre.

Apple je stále najďalej

Po predstavení Apple iPhone X s Face ID, čiže pokročilou technológiou rozpoznávania tváre sme tu mali už množstvo telefónov, ktoré takúto funkciu ponúkli. Výrobcovia ako Samsung, Huawei, Honor a mnoho ďalších už ponúkajú možnosť odomykania telefónu pomocou tváre. Má to ale jeden háčik, táto technológia, ktorú výrobcovia používajú, sa bezpečnosťou ani zďaleka nepribližuje tej od Applu. Jedine iPhone je taký bezpečný, že je možné využiť aj platby pomocou tváre. 

Ak by sa teda pokročilejšia technológia dostala do Androidu, mohlo by to pomôcť aj menším výrobcom, ktorí nemajú taký rozpočet, aby mohli vyvíjať svoje vlastné riešenia. Jednoduchšie by tak mohli implementovať do svojich telefónov možnosť odomknutie pomocou tváre. Táto technológia by už mohla byť súčasťou Androidu P, ktorý bude predstavený spolu so smartfónom Google Pixel 3 niekedy v septembri alebo októbri.

Aký spôsob odomykania telefónu sa vám páči najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+