MojAndroid

Ak hľadáte smartfón s operačným systémom Android, ktorý najlepšie dokáže využiť možnosti tohto operačného systému a požadujete rýchle aktualizácie, váš výber sa pravdepodobne zúži len na zariadenia Pixel od Googlu. Za dva roky existencie, sa smartfónom Google Pixel podarilo získať si mnohých používateľov. Používatelia týchto zariadení oceňujú hlavne čistý a rýchly systém, rýchle aktualizácie a veľmi kvalitné fotoaparáty. Očakáva sa, že tretí Pixel model sa posunie vpred hlavne čo sa týka dizajnu.

Google Pixel 2

Náš tip
FOTO DUEL: Sony Xperia XZ2 a Google Pixel 2: Porovnanie fotoaparátov

Na internete sa objavil obrázok, týkajúci sa najnovšieho Androidu P, na ktorom bolo zobrazené zaujímavé zariadenie. Je možné, že sa jedná o render pripravovaného smartfónu od Googlu. Na obrázku môžeme vidieť zariadenie s pravým “edge to edge” displejom, čo znamená, že displej je natiahnutý najviac, ako sa len dá a zaberá naozaj veľkú časť prednej strany. Nie sú tam takmer žiadne rámiky, tlačidlá a ani otravný výrez v displeji. Momentálne obsahujú všetky smartfóny s Androidom hrubší rámik v dolnej časti, tento záhadný telefón ho však nemá.

Google Pixel 3?

Bezrámikové smartfóny

Nájdu sa aj nejaké výnimky. Čínska spoločnosť Vivo na MWC v Barcelone predstavila prototyp úplne bezrámikového smartfónu Vivo Apex. Ďalej tu máme smartfóny od Xiaomi, konkrétne z radu Mi Mix, ktoré disponujú naozaj malými rámikmi, hlavne v hornej časti displeja. Takže áno, vytvoriť úplne bezrámikový telefón je v dnešnej dobe možné, takže neexistuje dôvod, prečo by Google Pixel 3 nemohol byť výnimkou.

Náš tip
Toto sú tri najlepšie novinky, ktoré prináša Android P | VIDEO

Samozrejme, treba brať v úvahu fakt, že obrázok je naozaj len ilustračný, nie je to žiadny únik pravdepodobných reálnych fotografií. Najnovší Pixel by taktiež mohol obsahovať výrez v displeji. Systém Android P už bude takýto výrez v displeji natívne podporovať. Pravdou je, že momentálne nikto nevie, ako bude naozaj Google Pixel 3  vyzerať, no v každom prípade koncept bezrámikového smartfónu od Googlu je rozhodne zaujímavou myšlienkou.

25.5.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+