MojAndroid

Necelé dva týždne dozadu organizovala spoločnosť Google svoju vývojársku konferenciu Google I/O pre rok 2018. Na nej odhalila viacero zaujímavých noviniek, vrátane novej beta verzie Androidu P.

Ten bol v deň uskutočnenia konferencie sprístupnený na viaceré zariadenia. Medzi ne patria aj dva najnovšie referenčné smartfóny tohto softvérového giganta, menovite Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL. Keďže menší z tejto dvojice zariadení máme v našej redakcii, nový Android P sme sa rozhodli otestovať. No a vy si tak môžete nižšie prezrieť video, ktoré zachytáva tri najzásadnejšie novinky Androidu P. Najväčšie zmeny zaznamenal dizajn prostredia.

Ten je vďaka jednotným ikonám a zaobleným hranám uhladenejší ako kedykoľvek predtým. Druhá novinka je spojená s ovládaním systému, keďže navigačný panel bol v novej verzii systému zeleného robota nahradený Overview tlačidlom. Toto tlačidlo plní viacero funkcií, ktoré možno vyvolať po uskutočnení rôznych gest. No a treťou najvýznamnejšou novinkou popísanou na videu umiestnenom vyššie je umelá inteligencia. Tá bude totiž po novom väčšmi prepojená so systémom.

Náš tip
Android P: Google ukázal, čo prinesie najnovší systém | Google I/O 2018

Noviniek, ktoré finálna verzia Androidu P prinesie je nepochybne viac. Mnohé z nich však ešte neboli sprístupnené verejnosti. Napríklad na taký Dashboard s detailnými informáciami o používaní aplikácií si budeme musieť ešte chvíľku počkať. Už teraz je ale isté, že Android P bude najdôležitejšou aktualizáciou tohto operačného systému za posledné roky.

19.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • milan

  hmm a ja tu s lollipopom žijem

 • Tom126p

  Ja som si hlavne všimol že nemám plno aplikácii zbytočne pootvaranych , ale nikde neviem nájsť zavrieť všetky . Používam klasické ovládanie šípku gulicku a kocku , niak som si nevedel zvyknúť nato druhe ovládanie . Je tam veľa zmien oproti 8.1 , sú veci na ktoré som si nevedel zvyknúť a dlho som hľadal ako ich vypnúť .

 • kubo

  Keby radsej vratili moznost pouzivat biometricke udaje aj bez zamku obrazovky.

 • megy

  na základe videa usudzujem, že už nie je moderné riešiť tú “správnu” polohu snímača otlačku alebo riešiť vysunutý fotoapárát z tela MT. Dnes je moderné riešiť kde ukazuje MT čas! či je to na pravej alebo ľavej strane…ľudia sa už fakt asi veľmi nudia :D :D :D

+