MojAndroid

Nový Android Ice Cream Sandwich by mal byť lepší, rýchlejší, nabitý novými funkciami a v neposlednom rade aj bezpečnejší. K tomuto účelu Google vytvoril aj nový typ autentifikácie pomocou tváre, nazývaný Face Unlock. Stačí ak pri zapnutí talefónu nasnímate prednou kamerou svoju tvár a ak ju telefón korektne rozpozná odomkne sa. Na prvé počutie výborné bezpečnostné riešenie, no je tomu naozaj tak? Podľa testov jedného redaktora z akcie Galaxy Note WORLD TOUR, ide skôr o nový spôsob ako odomknúť telefón ako o zvýšenie bezpečnosti – Galaxy Nexus so zapnutou funkciou Face Unlock sa mu totiž podarilo odomknúť jednoduchým naskenovaním fotografie vlastnej tváre z mobilu.

Jedným z dôvodov takéhoto “zlyhania” by však  mohla byť aj testovacia verzia Galaxy Nexus, ktorý nemusel mať najaktuálnejšiu verziu aplikácie pre detekciu tváre. Preto si počkajme na hodnotenia tejto funkcie až po oficiálnom vydaní Galaxy Nexus 17.novembra.

Zdroj: phandroid.com

 

12.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+