MojAndroid

Prvá štvrtina roka 2020 sa na trhu so smartfónmi považuje za jedno z najhorších období. Aj napriek aktuálnej situácii, bol na webe androidauthority.com zverejnený rebríček desiatich najpopulárnejších modelov smartfónov za prvý štvrťrok.

Rebríček obsadili len traja výrobcovia

Firma Canalys, špecializujúca sa na prieskum a analýzu trhu, vytvorila rebríček najpopulárnejších smartfónov, na základe predajov jednotlivých výrobcov. Z rebríčka je jasne vidieť, že medzi najpredávanejšie smartfóny patria modely výrobcov Apple, Xiaomi a Samsung.

rebricek najpopularnejsie smartfony

V počte predaných zariadení dominuje Apple

Podľa údajov zhromaždených vyššie spomínanou firmou, je najobľúbenejším smartfónom iPhone 11. Predaje modelu iPhone 11 sú približne dvojnásobné v porovnaní s predajmi smartfónov Xiaomi Redmi Note 8T a 8. Šieste miesto obsadil taktiež smartfón od Apple, konkrétne iPhone 11 Max a za ním sa na desiatom mieste nachádza iPhone 11 Pro.

Xiaomi jednotkou v Španielsku

V celosvetovom rebríčku patrí spoločnosti Xiaomi druhé, piate a deviate miesto. Tieto tri priečky obsadili smartfóny Xiaomi Redmi Note 8, 8T, 8 Pro a Redmi 8A.

V Španielsku sa smartfónom Xiaomi darí o čosi lepšie. Podľa analýzy Canalys je tu Xiaomi, čo sa týka predaja smartfónov jednotkou. V Taliansku sa nachádza na treťom mieste a vo Francúzsku mu patrí štvrtá priečka.

Najviac priečok patrí Samsungu

Modelom juhokórejského giganta patria až štyri miesta v tomto rebríčku. Na treťom mieste sa umiestnil model Galaxy A51, hneď po ňom sa na štvrtej priečke umiestnil Galaxy A10s. O dve miesta ďalej sa siedmej priečke nachádza Galaxy A20s a ôsma priečka patrí modelu Galaxy A01. Na základe tohto rebríčka je jasne vidieť, že revitalizácia strednej triedy od Samsungu stála skutočne za to.

Nákupný poradca

Rozmýšľate nad kúpou nového smartfónu no neviete si vybrať? Práve pre vás vznikla naša sekcia Nákupný poradca, v ktorej nájdete napríklad výber najlepších smartfónov do 300 eur.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie [5/2020]
11.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+