MojAndroid

Trh smart hodiniek pred rokmi naštartovalo predstavenie prvého modelu hodiniek Apple Watch. Zvýšil sa dopyt u zákazníkov a ponuku hodiniek začali rozširovať aj výrobcovia, ktorí dovtedy v tomto segmente nemali ani jeden model. Napriek tomu sa nikomu nepodarilo ohroziť dominantné postavenie spoločnosti Apple. To potvrdzuje aj analýza predajov za posledný štvrťroku, ktorú podľa portálu GizmoChina priniesla spoločnosť Strategy Analytics.

Predaje smart hodiniek Q1 2020 tabuľka

Počet predaných smart hodiniek narástol

Podľa analytickej spoločnosti Strategy Analytics sa  Q1 2020 predalo celkovo celkovo 13,7 miliónov smart hodiniek. To je medziročný nárast o 20,2 %. Minulý rok v rovnakom období to totiž bolo 11,4 miliónov kusov. Napriek tomu ale pozorovať, že sa znižuje nárast záujmu zákazníkov o zariadenia tohto typu. Pred rokom bol totiž medziročný nárast až 37,7 %. To samozrejme z časti súvisí aj s nástupom pandémie koronavírusu Covid-19.

Apple stále dominuje, druhý je Samsung

Najviac smart hodiniek predala spoločnosť Apple. Celkovo to bolo 7,6 miliónov modelov Apple Watch, čo je o 22,6 % viac ako pred rokom. Patrí jej tak 55,5% podiel na trhu a udržiava si tak dominantné postavenie na trhu. Na druhom mieste skončil Samsung s 1,9 miliónmi predanými modelmi Galaxy Watch a 13,9% podielom. Oproti minulému roku to je nárast predajov o 11,8%.  Tretí Garmin s 8% podielom predal 1,1 milióna hodiniek, čo nárast o 37,5 % oproti minulému roku. Zvyšné značky predali 3,1 milióna kusov. Ich podiel na trhu je 20,2 %.

Nákupný poradca – smart hodinky

Ak hľadáte nové smart hodinky, tak by vám mohol pomôcť náš výber:

 

 

8.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+