MojAndroid

Negatívne správy o sérii Pixel 6 od Googlu nie a nie zastaviť. Či už išlo o softvérové problémy – napr. nedávny problém s konektivitou, hardvérové problémy – praskajúce displeje, Pixely majú zjavne slabú kontrolu pri výstupe. To sa týka výroby hardvéru, ale zjavne aj softvéru. Avšak vždy ide len o malé množstvo zariadení. Najnovšie problémy sú so senzormi. Správu prináša portál PhoneArena.

Pixel 6 má problémy so senzormi: Nefunguje automatické otáčanie, kompas sa otáča ako divý

To aj napriek nedávnemu decembrovému balíku opráv, ktoré mali opraviť viac než 100 rôznych chýb. Táto aktualizácia však priniesla niektorým majiteľom aj spomínané problémy s konektivitou.

Navyše sa v nedávnej dobe objavil problém s otáčaním obrazovky – obrazovka sa zasekne buď vo vertikálnej alebo horizontálnej pozícii. Otočiť ju späť už obvykle býva problém.

Tento problém vychádza z chybnej komunikácii medzi senzormi a softvérom. Z času na čas, zariadenie nie je schopné prečítať alebo prijať dáta zo senzoru, čo vedie k spomínanej nepríjemnej situácii. Ide o senzory ako akcelerometer, gyroskop a kompas. Problémy boli objavené aj pomocou aplikácie Sensor Test.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Majitelia zariadení Pixel 6 a Pixel 6 Pro mávajú taktiež problém s kompasom pri navigácii. Niekedy sa ukazovateľ rozkrúti ako divý, inokedy je len nesprávne otočený. To vytvára celkom nepríjemné situácie pri navigovaní.

Google sa zatiaľ k spomínaným problémom nevyjadril a je možné, že ich zatiaľ neeviduje. Avšak pre dobro série Pixel 6 veríme, že o nich vie a že na nich pracuje, aby boli tieto modely vyladené.

Ja, ako autor tohto článku som aj majiteľom zariadenia Google Pixel 6 Pro a zatiaľ som žiaden problém nezaregistroval. Automatické otáčanie je pre mňa v poriadku, kompas zvládol navigáciu do Tatier bez problémov a obchádzajú ma aj ostatné spomínané problémy.

Pixely trápi najzávažnejší problém zo všetkých doterajších problémov

25.12.2021

Žiaden telefón nie je ideálny a bez chýb. O to viac sa to zrejme týka radu Pixel 6 od Googlu. Najnovšie objavený a najzávažnejší problém, ktorý trápi Pixely, je praskajúce sklo na displeji. Na internete sa totiž objavili fotografie používateľov, ktorí hlásia samovoľné spontánne praskliny na displeji. Správu prináša portál AndroidPolice.

Pixely samovoľne praskajú – je to zmenami teplôt alebo výrobná chyba?

Niektoré správy sú už niekoľko mesiacov staré. Je jasné, že Google Pixel 6 Pro so svojou zahnutou obrazovkou je citlivejší, ale problémy sa týkajú aj lacnejšieho Google Pixel 6. Ten má plochú obrazovku. Oba modely sú vybavené Gorilla Glass Victus, čo je ochranné sklo, ktoré je považované za najtvrdšie na trhu. Avšak sklo je stále len sklo a to sa môže rozbiť.

To vidíme na týchto príkladoch a niektorým nepomohlo ani ochranné puzdro. Praskliny najčastejšie idú od rohov, avšak v niektorých prípadoch idú len tak od strán. Spontánne praskliny najčastejšie vznikajú výrobnou chybou, keď sa v skle nahromadí tlak, ktorý to sklo nezvládne udržať. Drastické zmeny teplôt môžu byť taktiež na vine.

Google Pixel 6 Pro - Pixely praskajú
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Androidpolice.com

Pravdepodobnejšia je však verzia, že do sveta uniklo aj menšie množstvo zariadení, ktoré obsahujú výrobnú chybu. Zrejme neboli dostatočne skontrolované alebo nemali prejsť výstupnou kontrolou. Nie je to problém, ktorý by sa mal týkať každého jedného zariadenia. Tých pár nešťastníkov, ktorým sa tak stalo, je zrejme len malé percento.

Google chybu zatiaľ nevysvetlil

Nepriznal teda, či ide o chybu vo výrobnom procese, výstupnej kontrole alebo sú na vine zákazníci, pretože XYZ. Zatiaľ to však vyzerá na poslednú možnosť. Jednému zákazníkovi vraj Google odpísal “Obrazovky predsa len tak nepraskajú,”. Zrejme teda Google nie je ochotný tieto zariadenia vymeniť alebo priznať si chybu. Nepomáhajú ani poistky od operátorov – tie spomínajú, že zariadenie vymenia celé, avšak za dodatočný poplatok.

Podľa iných správ však Google už začal skúmať príčiny, takže dúfame, že do problému vnesú trochu svetla. V tom lepšom prípade snáď aj náhradné kusy zadarmo, ak sa potvrdí, že ide o výrobnú chybu. S toľkými správami to však nevyzerá už na chybu na strane používateľov.

Náš tip
Nevyšiel ani druhý pokus. Samsung pozastavuje aktualizáciu na Android 12 a One UI 4

27.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+