MojAndroid

Populárne modely Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro sú na celosvetovom trhu dostupné už viac ako mesiac. S príchodom noviniek sa vyskytlo aj zopár nedostatkov, na ktoré sa spoločnosť zamerala v najnovšej aktualizácii. Problémom bol nereagujúci snímač odtlačkov prstov a náhodné vytáčanie núdzových hovorov a ostatných kontaktov. Po opravení týchto chýb sa teraz podľa informácií z portálu phoneArena objavil problém s nabíjaním smartfónov.

Ako vyriešiť problém s nabíjaním smartfónov Google Pixel 6?

Jedna z posledných aktualizácií okrem opráv chýb priniesla aj neočakávané zmazanie funkcie Magic Eraser. Tá umožňuje upravovať a vymazávať nechcené objekty z fotografií. Vyzerá to tak, že svetoznáma spoločnosť bude musieť venovať oprave systémových problémov kvôli ďalšej novo objavenej chybe viacero updatov.

Podľa viacerých príspevkov na platforme Reddit je na niektorých smartfónoch Pixel 6 a jeho Pro verzii nemožné nabiť zariadenie pomocou starších nabíjačiek. Problémom sú aj nabíjacie adaptéry inej značky. Kvôli zníženiu množstva elektronického odpadu najznámejší výrobcovia ako Samsung, Apple a ani Google nepribaľujú do balení smartfónov nabíjačky.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Niektorí používatelia zastávajú názor, podľa ktorého z nás chce spoločnosť žmýkať peniaze tým, že si zákazníci majú dokúpiť originálny adaptér od Googlu. Do debaty na Reddite sa zapojili aj zákazníci, ktorí začali mať podobné problémy s nabíjaním približne 10 dní do začatia používania zariadenia.

Iní dokonca spomenuli aj nefunkčnosť bezdrôtového nabíjania. Jeden zo zákazníkov napísal na oficiálne fórum Pixelu s podobným problémom. V správe písal o tom, že vyskúšal viacero káblov a adaptérov, ktoré mal v domácnosti dostupné, no fungovala len kombinácia kábla a adaptéra značky Google. “Okamžite ten smartfón vrátim,” dodáva v príspevku nespokojný zákazník.

Google Pixel_6
Zdroj: 9to5google.com

Po niekoľkých dňoch dotknutý používateľ dodal, že po tom, ako dokúpil adaptér a kábel s podporou PD (power delivery) sa už tento problém viac nevyskytoval. Riešením teda môže byť nákup nového adaptéra s podporou rýchlejšieho nabíjania alebo poprípade vyskúšanie viacerých nabíjacích zariadení.

Niektorí používatelia totiž písali, že dokážu smartfón nabiť aj pomocou starších nabíjačiek, no rýchlosť nabíjania je nesmierne pomalá. Máte podobný problém, ktorý sa týka nabíjania smartfónov značky Google? Ak vám pomohli spomenuté tipy alebo sa vám podarilo problém vyriešiť, napíšte nám do komentárov dole pod tento článok.

Náš tip
Google vybral najlepšie aplikácie v Obchode Play za rok 2021

1.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+