MojAndroid

Tchajwanský výrobca Asus sa minulý rok pridal k výrobcom herných smartfónov podareným modelom Asus ROG Phone. Ten včera dostal svojho nástupcu v podobe Asus ROG Phone 2, ktorého najväčšou pýchou je nový procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Ten oproti predchodcovi Snapdragonu 855 ponúka vyšší procesorový aj grafický výkon. Bude to ale novinke stačiť, aby zaujala zákazníkov viac než konkurencia v podobe Black Shark 2 a Nubia Red Magic 3?

Dizajn a rozmery

Všetky tri smartfóny majú futuristický dizajn s farebnými linkami v štýle herných laptopov. V prípade Black Shark 2 a Nubia Red Magic je telo v hliníkovom prevedení a u Asus ROG Phone 2 je zadná strana z tvrdeného skla. Z pohľadu odolnosti je druhý prípad viacej náchylný na poškodenie. Novinka má tiež len jedno farebné prevedenie. U starších smartfónov je na výber až z troch farieb. Ani jeden z modelov nemá vodeodolné telo. Najmenšie rozmery (163,6 x 75 x 8,8 mm) a váhu (205 gramov) ponúka Black Shark 2. Najväčšie rozmery má Nubia Red Magic 3 (171,7 x 78,5 x 9,7 mm). Najväčšiu váhu má ale novinka Asus ROG Phone 2 (240 gramov). Víťazom z pohľadu tela je teda Black Shark 2.

Displej

Všetky porovnávané smartfóny majú displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Líšia sa ale veľkosťou displeja. Najmenší 6,39-palcový ponúka Black Shark 2 a najväčší 6,65-palcový Nubia Red Magic 3. Novinka Asus ROG Phone 2 ponúka 6,59-palcový displej. Síce nie je najväčší, ale má vyššiu obnovovaciu frekvenciu než Red Magic 3 (120 Hz vs 90 Hz). A podobne ako Black Shark 2 má aj dotykovú vrstvu s odozvou 240 Hz. Keď prirátame podporu HDR 10, tak je jasným víťazom displej Asus ROG Phone 2.

Audio

Dôležitým parametrom pre herný smartfón nieje len displej, ale aj kvalitné audio. Všetky smartfóny majú stereo reproduktory, ale v prípade Nubie Red Magic 3 je to aj s podporou 32-bit/384kHz audia, DTS XU1tra zvuku a nechýba mu ani 3,5 mm audio jack. Novinka Asus Rog Phone 3 má síce tiež na tele 3,5 m auido jack, ale ponúka nižšie 24-bit/192kHz audio s DTS Headphone X. Parametrovým víťazom je v tomto prípade Nubia Red Magic 3. Avšak Asus sa chváli tým, že jeho reproduktory sú až 2,5-krát hlasnejšie, ako mal ROG Phone prvej generácie. Naživo sme ich ešte nemali možnosť počuť, no už prvý ROG Phone hral veľmi dobre.

Výkon a pamäť

Z pohľadu výkonu je situácia jasná. Všetky smartfóny podporujú až 12 GB RAM, ale len Asus ROG Phone poháňa najnovší procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Zároveň rovnako Nubia Red Magic 3 ponúka až 512 GB vnútornej pamäte. Vnútorná pamäť Black Shark 2 má maximálne 256 GB. Ani jeden smartfón nemá slot na karty. Víťazom je teda novinka Asus ROG Phone 2.

Fotoaparát

Fotoaparát síce nie je pre hranie hier dôležitým parametrom, ale pre iné činnosti nevyhnutný. Všetky smartfóny majú 48-megapixelový fotoaparát s polpalcovým snímačom. Black Shark 2 k nemu pridáva aj telefoto snímač s 2x optickým zoomom a Asus ROG Phone 2 ultraširokouhlý snímač. Nubia Red Magic 3 má ale vyššiu svetelnosť snímača než ostatné modely (f/1.7 vs f/1.8) a dokonca podporu natáčania videí v 8K rozlíšení pri 15 fps.

Výdrž

O výdrž Black Shark 2 sa stará batéria s kapacitou 4000 mAh, u Nubia Red Magic 3 batéria s kapacitou 5000 mAh a u novinky Asus ROG Phone 2 batéria s kapacitou až 6000 mAh. Najdlhšiu výdrž, čo je dôležitý parameter pri hraní hier, by mal mať teoretický Asus ROG Phone 2.

Asus ROG Phone 2

Cena

Cena je u veľa ľudí hlavným parametrom pri rozhodovaní o kúpe smartfónu. Novinka Asus ROG Phone 2 by mala stáť 850 eur. Mala by sa ale predávať aj v Tencent verzii za 455 eur, ktorá bude mať okrem nižšej pamäte aj orezaný softvér. Nubia Red Magic 3 je na trhu za cenu okolo 500 eur a Black Shark 2 štartuje na sume 450 eur.

Ktorý z tejto trojice herných smartfónov by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
25.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+