MojAndroid

Herné smartfóny síce pomaly pribúdajú, no stále ich je len ako šafránu. Čisto herné zariadenia by sme mohli spočítať na prstoch jednej ruky. Áno, mnoho telefónov síce nemá žiadny problém s hraním aj tých najnáročnejších hier, avšak o čistokrvné herné smartfóny sa nejedná. Asus ROG Phone je však úplne iný. Hlavným ťahákom sú práve hry a všetko na ňom je prispôsobené tomu, aby mal používateľ čo najlepší herný zážitok. My sme tento exkluzívny smartfón mali možnosť otestovať. Aký naozaj je?

Balenie: Zaujímavá krabica a ventilátor ako bonus

Balenie nového Asusu ROG Phone je neštandardné a veľmi zaujímavé. Smartfón sa nachádza v akomsi čiernom valci. Ten síce nie je najmenší, ale ukrýva množstvo zaujímavého príslušenstva. Otváranie krabice je tiež neštandardné. Po jej otvorení sa pred vami nachádza samotné zariadenie, nájdete tu všetko štandardné príslušenstvo, akým je nabíjačka, kábel či slúchadlá. Avšak to nie je všetko. Výrobca pribalil ešte niečo navyše. Nachádza sa tu externý ventilátor, ktorý jednoducho pripojíte na zadnú stranu zariadenia. Pri hraní hier dokáže naozaj poriadne fúkať. Okrem ventilátora sú tu ešte dve náhradné záslepky konektora, ktorý slúži na pripojenie spomínaného ventilátora. Zaujímavým plusom by bolo jedno zo špeciálneho príslušenstva, ktoré si k zariadeniu môžete dokúpiť, avšak také sa tu nenachádza. Aj tak sa jedná o balenie, ktoré obsahuje o niečo viac, ako býva štandardom.

Konštrukcia a Dizajn: Nezameniteľný a štýlový

Asus ROG Phone nie je určite nijaký drobec, ale na druhú stranu, nijako nevybočuje z priemeru. Jeho rozmery sú 158.8 x 76.2 x 8.3 mm. V ruke sedí prekvapivo celkom dobre. Môže za to aj nadpriemerná hmotnosť, ktorá sa zastavila na hodnote presne 200 gramov. A je to cítiť. Nieže by mi to vadilo, aspoň to zariadeniu dodáva pocit kvality, no niekomu by to mohlo prekážať. Predsalen, vzhľadom na veľkosť sa jedná o nadpriemernú hodnotu. Používateľskému zážitku to ale nijako neuberá.

Kvalita spracovania je na najvyššej úrovni. Nič iné od takto drahého zariadenia ani nečakáme. Kovový rámik pôsobí kvalitným a robustným dojmom. Obsahuje zaujímavé dizajnové prvky, ktoré ladia s celkovým dizajnom smartfónu. Okrem toho nie je úplne zaoblený, ale jemne skosený do hrany. Je to malý detail, ale vyzerá to veľmi dobre. Použitými materiálmi sa pri výrobe Asusu ROG Phone jednoducho nešetrilo a ihneď po jeho uchopení máte pocit hodnotného a drahého zariadenia.

Dizajn však nie je pre každého. To ani nie je cieľom. Pre konzervatívnych jedincov by som ho určite neodporučil. Tí by mali siahnuť po niečom inom – štandardnejšom. Pokiaľ sa chcete odlíšiť a byť si istí, že rovnaký smartfón veľa ľudí mať nebude, môžete si byť istí, že Asus ROG Phone je tou správnou voľbou. Ak ste náruživým hráčom, platí to dvojnásobne.

Prednej strane dominuje displej. Výrobca sa nehnal za čo najmenšími rámikmi. Najdôležitejším bolo jednoduché ovládanie a to zvláda na jednotku. Rámiky nad a pod displejom síce sú, ale ukrývajú veľmi kvalitné a hlasné stereo reproduktory, ktoré sú výrazne farebne odlíšené (oranžové) od ostatku zariadenia. Vyzerá to proste luxusne, páčilo sa to priam všetkým v okolí (s výnimkou niektorých žien samozrejme). Výhodou tohto riešenia je aj fakt, že v displeji sa nenachádza žiadny výrez, čo je pre mňa osobne veľké plus. Nie som jednoducho fanúšikom výrezov aj napriek tomu, že sám používam smartfón, ktorý výrez má.

Ak som spomínal, že predná strana je zaujímavá, tak tá zadná je ešte zaujímavejšia. Dizajnéri sa s ňou poriadne vyhrali. To, že sa jedná o herné zariadenie, je poznať už na prvý pohľad. Objektívy hlavného fotoaparátu sú efektne vložené sklíčka nepravidelných hranatých tvarov. Celá zadná strana sa nesie v tomto štýle. Dokonca aj LED blesk či skener odtlačkov prstov sú hranaté. Zadná strana je sklenená, zachytáva síce odtlačky prstov, ale nie je to až také hrozné. V pravej časti sa nachádza ešte jeden zaujímavý a výrazný dizajnový prvok. Z plastovej časti vykúkajú dve oranžové koové mriežky chladiča, čo vyzerá výborne! Nechýba tu ani výstižný nápis “ROG aerodynamic system”. Oproti ostatným skleneným smartfónom vidím výhodu v tom, že telefón nie je až taký šmykľavý, takže z rúk vám len tak ľahko nevykĺzne.

Najzaujímavejším dizajnovým prvkom je však logo Republic of Games, ktoré dokáže svietiť rôznymi farbami. Nielen svietiť, ale aj blikať či “dýchať”. Toto svetlo je možné využiť aj ako notifikačnú diódu. V aplikácii s názvom Centrum hier si môžete jeho správanie upraviť do posledných detailov. Nastavíte si intenzitu podsvietenia, rýchlosť blikania, farebný režim, prípadne ho viete zosynchronizovať s inými Asus ROG phone smartfónmi.

Boky smartfónu tiež nie sú štandardné. V kovovom ráme, ktorý obopína celé zariadenie sa nachádza množstvo zaujímavých prvkov. Poďme ale pekne poporiadku. Horná strana je najjednoduchšia a viditeľné sú len dva plastové predely antén. Na pravej strane zase nájdeme základné ovládacie tlačidlá. Tie, ktoré slúžia na ovládanie hlasitosti a ďalšie na odblokovanie a zablokovanie. Ich spracovanie je na najvyššej úrovni. Okrem nich tu však nájdeme ešte dve špeciálne – dotykové tlačidlá, ktoré dobre poslúžia pri hraní. Namapovať si ich môžete na akciu, ktorú si vyberiete. Tiež je možné nastavenie sily stlačenie, po ktorom budú reagovať.

Spodná strana štandardne ukrýva USB-C konektor a nechýba tu ani 3,5 mm jack. Tá ľavá obsahuje okrem šuflíka na SIM kartu ešte jeden zaujímavý a dôležitý prvok, ktorý je ukrytý pod gumenou záslepkou. Jedná sa o dvojitý USB-C konektor, pomocou ktorého môžete zariadenie nabíjať, čo sa môže hodiť v prípade hrania. nabíjací kábel vám tak nebude zavadzať. Tento konektor však slúži aj na pripojenie rôzneho herného príslušenstva, ktoré si k smatfónu môžete dokúpiť. Pripája sa do neho aj vetrák, ktorý je dodávaný v predajnom balení.

Nemôžem nespomenúť, že konštrukcia Asusu ROG Phone je vodeodolná, takže v prípade dažďa či náhodného spadnutia do vody sa rozhodne nemusíte obávať, že sa vášmu drahému miláčikovi niečo stane.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+