MojAndroid

Všetky tohtoročné vlajkové lode výrobcov smartfónov mimo Huawei a Applu využívajú výkon procesoru Qualcomm Snapdragon 855. Objavil sa dokonca v niekoľkých herných smartfónoch ako Xiaomi Black Shark 2 alebo Nubia Red Magic 3. So zvyšujúcou sa obľubou herných smartfónoch sa výrobca čipov rozhodol k netradičnému kroku.

Uviedol mierne vylepšenú svojho najlepšieho čipsetu s názvom Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Teraz sa ukázal v benchmarku Geekbench s novými výsledkami. Tie nechávajú konkurenčné čipsety ďaleko za sebou. O výsledkoch informoval server PhoneArena.

Snapdragon 855 Plus Geekbench

Najvyššie skóre v benchmarku Geekbench

Už pri predstavení sa objavili výsledky údajného Snapdragon 855 Plus v staršej verzii benchmarku Geekbench. Vtedy ňom obdržal skóre 3545 bodov v jednojadrovom teste a 11150 bodov vo viacjadrovom teste. Najnovšie výsledky vo verzii 4.4.0 benchmarku Geekbench sú ale ešte lepšie. V jednojadrovom teste získal Qualcomm Snapdragon 855 Plus 3632 bodov a vo viacjadrovom teste 11304 bodov. Tým pádom je jednoznačne najvýkonnejším čipsetom v súčasných android zariadeniach.

Hlavnou prednosťou má byť grafický výkon

Ešte väčší výkon by mal dosahovať v grafických testoch. Jeho grafický výkon má byť vďaka grafickému jadru Adreno 640 až o 15 % vyšší než je tomu u klasického Snapdragonu 855. Aj preto sa očakáva jeho nasadenie v chystaných herných smartfónoch Asus ROG Phone II a Xiaomi Black Shark 2 Pro. Práve z druhého menovaného smartfónu pochádzajú uniknuté výsledky benchmarku. Súperom pre nový čipset by mohol byť Kirin 985 od spoločnosti Huawei, ktorý sa ma ale objaviť na trhu až na jeseň.

Náš tip
Qualcomm dostal od Európskej komisie mastnú pokutu
21.7.2019
Zdroj: PhoneArena
 • Sategi

  “Budgetovy” 10 mesiacov dozadu predstavený iPhone XR mi dal 4 795 / 11 313… A to som sa ani neunúval zatvoriť aplikácie alebo inak optimalizovať….
  Z tohto pohľadu 855+ nič moc. V antutu to bude ale iná káva.

  • Trayus

   Naháňanie za číslami, nechaj sa ich tešíť (realita inde) :D

   • Sategi

    A o čom inom tento článok asi bol než ukážka čísel benchmarku ? Vlastním aj mobil s 855tkou a nemyslím si že je výkonnejší… Určite mám na rozdiel od teba reálne každodenné skúsenosti.

 • Chausko

  Je to detail, ale aj Samsung má vlastné procesory Exynos, ktoré má vo vlajkových lodiach, okrem USA, tam má Snapdragony :D

+