MojAndroid

Asus ROG Phone bol pravdepodobne najlepším herným smartfónom. Ponúkol skvelý výkon, silnú batériu, zaujímavý dizajn a hlavne množstvo šikovného herného príslušenstva. Teraz prichádza jeho nástupca a očakávania sú naozaj vysoké. O novinke informoval web GSMArena.

Najlepší herný smartfón súčasnosti

Asus ROG Phone 2 je v prvom rade určený pre hráčov. To ale neznamená, že nezvláda ostatné veci. Zvláda. Prakticky ide o klasickú vlajkovú loď so skvelou výbavou a aj poriadnou cenou. Hlavným ťahákom bude nový AMOLED displej. Ten ponúkne obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz. Samozrejme, nechýba ani funkcia HDR. Jeho rozlíšenie je 2340 x 1080 pixelov a uhlopriečka 6,59″.

Asus ROG Phone 2

Okrem toho ponúkne odozvu len 1 ms a používateľ ho môže prepnúť aj do režimu 90 Hz alebo 60 Hz. Určite tým ušetrí batériu. Jej kapacita je mimochodom rovných 6000 mAh a poskytne až 7 hodín hrania PUBG na jedno nabitie. Asus tiež spomína, že displej novinky má nižšiu odozvu dotyku ako iPhone XS Max.

Viacero vylepšení

Hráčska výbava ďalej zahŕňa kvalitné stereo reproduktory s ideálnym rozmiestnením – nad a pod displejom. Mali by byť až 2,5 x hlasnejšie ako reproduktory v predchodcovi. Ten mimochodom hral poriadne nahlas a kvalitne. Vo vnútri zariadenia sa nachádzajú dva vibračné motorčeky, ktoré ponúknu haptickú odozvu v hrách. Dôležitou súčasťou herného smartfónu je aj 3,5 mm audio jack a Asus to veľmi dobre vie. Preto neexperimentoval a ROG Phone 2 disponuje aj týmto konektorom.

Asus ROG Phone 2

Asus ROG Phone 2 je prvým smartfónom s novým procesorom Snapdragon 855+. Ten oproti klasickému 855 ponúkne o 15 percent vyšší grafický výkon a tiež je taktovaný na trochu vyššiu frekvenciu. Nechýbajú tiež vetracie otvory, ktoré by mali efektívne odvádzať teplo z vnútra zariadenia. Klasikou je potom externý ventilátor, ktorý sa pripojí k smartfónu. Podobný mal už aj ROG Phone prvej generácie, tento je ešte vylepšený. Je 4x tichší a oproti predchádzajúcej generácii aj výkonnejší. Navyše ho môžete použiť aj ako stojan.

Fotoaparát na zadnej strane je prakticky totožný s aktuálnou vlajkovou loďou Asusu, ZenFonom 6. Ponúka hlavný 48-megapixelový snímač a 13 MP ultra-širokouhlý. Vpredu sa nachádza 24 MP selfie fotoaparát. Obrovskú batériu nabijete pomocou Quick Charge 4.0 s výkonom 30 W.

Kedy sa zariadenie oficiálne dostane do predaja, zatiaľ nevieme a nevieme ani jeho cenu. Môžeme však očakávať, že lacný určite nebude.

Náš tip
RECENZIA Asus ROG Phone: Najlepší smartfón na hranie
 • Martin Polák

  Hmm tak to bude stáť minimálne 1000-1200 euro a to si uz kupim dobry herny pc nebo ntb

  • Mr. Clones

   za 1200 Eur dobry herny PC nekupis, ale to je len moj skromny nazor :-)

   • Martin

    Kupi.

    • Sategi

     Ntb asi nie ale klasické PC urcite.

   • Martin Polák

    Povedal som dobry to je umna znamka 3 to uz kupis

  • sanders2221

   odhadovana cena je okolo 900 eur co nie je vobec zle na to ake ma specifikacie :)

   • Miro

    Áno, to je pravda. 900 eur by bola veľmi dobrá cena na to, že ide o poriadnu vlajkovú loď, ktorá v niektorých parametroch dokonca prekonáva najnovšie Samsungy či Huawei (kapacita batérie, 120 Hz displej, vyšší výkon, žiadny výrez…)

+