MojAndroid

Mánia menom Pokémon Go už prišla aj na Slovensko. Ak vidíte ľudí zo smartfónmi v ruke behať krížom-krážom po meste s tým, že nevnímajú okolie, tak si buď veľmi intenzívne píšu lichôtky s frajerkou/frajermi, alebo sa hrajú Pokémonov. Častokrát sa ale hráči tejto populárnej hry aj stretnú, no a pokiaľ ich je v jednom čase “v teréne” naozaj veľa, je možné, že preťažia aj server, čo sa v posledných dňoch stáva naozaj často. Aby ste však predišli zbytočnému výjazdu z pohodlia domova, môžete si dopredu pozrieť, či všetky servery fungujú tak, ako majú.

pokemon server

Náš tip
Hráč Pokémon GO nabúral počas hrania do policajného auta | VIDEO

Poslúži vám na to stránka IsPOkemonGoDownOrNot.com, ktorú vytvorila spoločnosť Datadog. Na tomto webe vidíte, aká je aktuálna odozva serverov v USA a Európe (ide o priemernú hodnotu zo všetkých serverov?), a tak v reálnom čase vidíte, či vám hra pôjde bez problémov alebo sa máte pripraviť na problémy s prihlásením a nefunkčnosť servera. Datadog zisťuje dostupnosť serverov cez konto na Pokémon Trainer Club, pomocou ktorého sa prihlasujú každých 30 sekúnd na servery v USA a Európe. Ak je odozva servera vyššia ako 3 sekundy, niečo nie je v poriadku a pokiaľ je odozva väčšia ako 15 sekúnd, server jednoducho padol.

pokemon-go-stav-serverov

Náš tip
Pokémon Go: 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

Výbornou funkciou sú grafy priemerného trvania prihlásenia sa na server, či grafy ich výpadkov. Vy si tak presne podľa hodín viete pozrieť, kedy sú servery najviac vyťažené, aby ste sa tomuto času pri chytaní Pokémonov vyhli. Škoda, že sa týmto spôsobom nedajú skontrolovať jednotlivé servery, pretože by sme si tak mohli pozrieť aj to, či správne funguje server pre Slovensko. Informácie o funkčnosti serverov ponúka aj web downdetector.co.uk, kde si môžete pozrieť aj mapu so servermi, ktoré aktuálne nefungujú.

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+