MojAndroid

Akokoľvek ste sa ponorili do hrania Pokémon GO, určite by ste nemali zabúdať na to, že stále ide iba o hru. Jej potenciálne nebezpečenstvo spočíva aj v tom, že pri hraní sa pohybujete v reálnom svete a ak na to zabudnete, môžete ohroziť seba aj okolie. Je preto logické, že by ste hru nemali hrať pri šoférovaní. To je skutočne nezlúčiteľná kombinácia a môžete na ňu doplatiť. Presvedčil sa o tom vodič v americkom Baltimore, ktorý kvôli nerozvážnosti a neopatrnosti pri hraní Pokémon GO nabúral do auta. A nie tak do hocijakého, ale rovno do policajného.

Náš tip
Dvaja muži spadli z útesu pri hraní Pokémon GO + ďalšie absurdné príhody

Náš tip
Všetky novinky týkajúce sa hry Pokémon GO na jednom mieste

Ako by toho nebolo dosť, celý incident bol natočený na kameru. Vodičovi tak bude video navždy hanbou a dôkazom jeho nezodpovednosti. Je veľmi pravdepodobné, že viackrát už svoj skutok nezopakuje, no zároveň by tento incident mal byť varovným signálom pre všetkých ďalších potenciálnych hráčov, ktorí nedávajú dostatočný pozor na svoje okolie.

Náš tip
Pokémon GO má vlastný server aj na Slovensku. Koniec problémom s pripojením?

Zdroj: Baltimore Police (Twitter) via TechnoBuffalo

21.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+