MojAndroid

Bez diskusie, hra Pokémon Go sa stane legendou. Hovoria o tom aj priebežné čísla, ktoré rýchlemu šíreniu Pokémon mánie absolútne zodpovedajú. Hoci hra Pokémon Go nepatrí spracovaním medzi najlepšie na svete, jej hrateľnosť je brutálna a po svete si už našla obrovské množstvo fanúšikov. Ak sa však chcete stať majstrom a ovládnuť teritórium vo vašom okolí, musíte poznať všetky tajné zákutia tohto titulu a vedieť viac ako vaši súperi. A presne v tom vám pomôžeme – prinášame vám 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

pikachu-pokemon-go-titulka

1. Pikachu ako váš prvý Pokémon

Čo vám ako prvé napadne pri slove Pokémon? Nám jednoznačne Pikachu! Ak ho chcete v hre aj vy mať ako svojho prvého Pokémona, poradíme vám, ako na to – TIP Pokémon GO: Zvoľte si ako prvého Pokémona legendárneho Pikachu!. 

2. Ako správne chytiť Pokémona?

Pokémony sa chytajú do Pokélopty (angl. Poké ball). Ich hádzanie na Pokémonov však nie je akt chvíľkovej šialenosti, ale vyžaduje si určité pravidlá a presnosť. Okolo Pokémona sa pri chytaní objaví farebná kružnica. Čím je väčšia, tým ťažšie je daného Pokémona chytiť. Pokémony s vysokým CP sa chytajú ešte ťažšie ako tie základné. Keď sa farebný kruh okolo Pokémona zmenší, máte väčšiu šancu na jeho chytenie. Zmenšenie kruhu docielite aj tak, že na Pokémonovi podržíte prst.

Ak má Pokémon okolo seba kruh červenej alebo oranžovej farby, tak ho pred chytením musíte upokojiť, inak vám z poké ballu utečie a prídete oň. Pokémonov môžete upokojiť rôznymi plodmi (vo vyšších leveloch), prípadne ich môžete chytiť do Master Poké Ball-ov, z ktorých vám neutečú.

3. Zobrazte si Pokémonov vo vašom okolí

Pri hľadaní nových Pokémonov využite tabuľku Nearby. Tá vám síce nepovie, kde presne sa Pokémoni vo vašom okolí nachádzajú, ale pomocou ich stôp vám napovie, ako ďaleko sú. Počet stôp tiež označuje vzdialenosť Pokémona od vašej aktuálnej pozície – jedna stopa predstavuje 100 metrov, 2 stopy 200 metrov a podobne. Čím ste k Pokémonovi bližšie, tým sa zmenšuje aj počet stôp v tabuľke.

4. Zbierajte Pokémonov aj duplicitne

Chytanie rovnakých Pokémonov vám pomôže pri ich ďaľšom vývoji, na ktorý potrebujete sladkosti, ktoré sa pri každom druhu Pokémona líšia. Spolu s hviezdnym prachom ich potrebujete aj na vylepšovanie jednotlivých schopností vašich Pokémonov. Ak máte viac kusov rovnakého Pokémona, presuňte ich tlačidlom transfer k profesorovi Willow-ovi a on vám za každý duplikát dá 1 sladkosť. Dva rovnaké Pokémony tiež môžu mať rozdielne schopnosti, a tak vždy profesorovi presuňte toho “slabšieho”.

5. Ako získať bezplatne ďalšie Poké bally a Pokémon vajcia?

Na začiatku máte k dispozícii 50 Poké ball-ov. Tie sa míňajú naozaj rýchlo, a tak je dôležité, aby ste ich mali vždy dostatok. Okrem toho, že si Poké ball-y môžete kúpiť za reálne peniaze, získať ich môžete aj bezplatne. Stačí, aby ste navštevovali PokéStop-y, kde môžete získať zadarmo rôzne veci, medzi ktorými sú aj Poké ball-y alebo Pokémon vajcia. Poké ball-y získate zadarmo aj vtedy, keď zvýšite svoj level.

6. Získajte Poké ball-y, ktoré ste stratili pri nepresnom hode na Pokémona

Chytanie Pokémonov nie je vôbec sranda. Každému z vás sa môže stať, že netrafíte Poké Ball-om presne na Pokémona, a tak oň prídete. Našťastie môžete zle hodený Poké Ball ešte zachrániť. Stačí, ak naň kliknete, pokiaľ sa kotúľa po obrazovke za Pokémonom ešte predtým, ako zmizne v diaľke.

7. PokéStop sa resetuje každú chvíľu

Pokiaľ nemáte Poké Ball-y alebo chcete viac Pokémon vajec, zadarmo ich dostanete v PokéStop-e. Ten však nie je úplne jednoduché nájsť. Ak ho však nájdete, môžete z neho vyčerpať čo najviac. Keď z PokéStop-u dostanete loptu alebo vajce, zmení sa jeho farba z modrej na ružovú. Zhruba každých 5 minút sa však PokéStop zmení opäť na modrý a vy z neho môžete získať zadarmo ďalšiu vec.

Náš tip
Pokémon GO: Kde začať a ako chytiť prvého pokémona | NÁVOD

8. Zbierajte všetkých Pokémonov, na ktorých natrafíte!

Veta “Catch ’em all” má naozaj zmysel. Chytiť by ste mali každého Pokémona, na ktorého natrafíte, aj keď pôjde o veľmi slabých Pokémonov. Tých potom môžete vyvinúť na ich silnejšie verzie, prípadne ich vymeniť profesorovi za sladkosti, ktoré potrebujete pri ďalšom vývine lepších Pokémonov.

9. Vypnite si rozšírenú realitu, aby ste Pokémona chytili jednoduchšie

Pokiaľ natrafíte na Pokémona niekde v exteriéri, ale pozadie, na ktorom je zobrazený v rozšírenej realite je nejakým spôsobom rušivé, prípadne vám s ním daný Pokémon splýva, môžete si zobrazenie v AR vypnúť. Urobíte tak malým vypínačom AR v pravom hornom rohu displeja.

10. Ako získať viac XP za chytenie Pokémona

Pri chytaní každého Pokémona dostanete nejaké XP body. Za základné chytenie získate 100 XP bodov, no za chytenia s prívlastkom Nice!, Great!, či Excellent! získate ešte viac bodov. Tieto chytenia môžete docieliť tým, že na Pokémonovi podržíte dlhšie prst, až kým nie je kruh okolo neho úplne malý (podobne ako v bode 2).

11. Ružové kvety okolo PokéStop-u? Zdržte sa pri ňom čo najdlhšie!

Ak idete okolo PokéStop-u a v jeho okolí sa vznášajú ružové kvety, znamená to, že hráč, ktorý ho navštívil pred vami, použil návnaduTá priláka Pokémonov v okolí na dané miesto a je jednoduchšie chytiť ich viac v krátkom časovom úseku. Návnada však účinkuje iba 30 minút, a tak máte vlastne šťastie, že ste na ňu natrafili. Zdržte sa pri danom PokéStop-e čo najdlhšie a budete mať veľkú šancu na chytenie nového Pokémona!

pokemon-navnada

12. Ovládajte mapu ako páni

Mapa v hre Pokémon Go sa niektorým zdá veľmi ťažko ovládateľná. Musíte však iba vedieť, ako ju máte správne používať – dvojitým poklepaním a následným pohybom prstu hore alebo dole mapu môžete priblížiť alebo oddialiť. Rovnako to funguje aj v Google mapách.

13. V hýbajúcej sa tráve sa môže skrývať Pokémon!

Ak vidíte na mape trávu, ktorá sa hýbe, tak v nej môžete nájsť Pokémona. Niekedy sa však v pohybujúcej sa tráve nenachádza nič, čo však nemení na tom, že by ste k nej mali pristúpiť s pripravenými Poké Ball-mi.

14. Premenujte si Pokémona

Ak máte viacero Pokémonov rovnakého typu, je ťažké sa medzi nimi vyznať. Našťastie existuje možnosť ich premenovania. Stačí, aby ste klikli na Pokémona, ktorého chcete premenovať, vo vašom inventári a prepísali jeho meno v hornej časti kartičky.

15. Zistite, koľko sladkostí potrebujete na vývoj vášho Pokémona

Vývoj Pokémona je vec, ktorá by mala byť vašou hlavnou prioritou. Jeho vývojom sa totižto zlepšia všetky jeho vlastnosti. Na vývoj je ale potrebný dostatočný počet sladkostí, ktoré získate výmenou slabých Pokémonov u profesora Willowa (bod 8). Aby ste zistili, koľko sladkostí budete na vývoj daného Pokémona potrebovať, pozrite si jeho popis v inventári. Konkrétne sa zamerajte na položku Evolve. 

Náš tip
Pokémon GO môže predstavovať bezpečnostné riziko, vývojári plánujú nápravu

16. Získajte za vývoj Pokémona bonusové XP body

Viete o tom, že za každý vývoj vášho Pokémona získate 500 XP bodov? Ak vám chýba práve toľko alebo menej bodov do ďalšieho levelu, možno sa oplatí porozmýšľať viac nad vývojom jedného z vašich Pokémonov, akoby ste XP-čka naháňali niekde inde. Najlepšie urobíte, ak však s vývojom Pokémonov počkáte do 10. levelu. Po jeho prekročení totižto získate za vývoj Pokémona oveľa viac bodov!

17. Vývoj Pokémona a jeho vylepšenie nie je to isté!

V kartičke o vašom Pokémonovi, ktorého nájdete v inventári, máte možnosť pre vývoj Pokémona (evolve) a jeho vylepšenie (power up). Ide však o dve rozdielne veci. Vývojom sa Pokémon zmení na vyšší stupeň svojho vývojového štádia a pomocou Power Up iba zlepšíte jeho schopnosti. Ak teda nechcete iného Pokémona, ale iba silnejšieho “jedinca”, použite hviezdny prach a cukríky na jeho Power Up!

18. Ako získať hviezdny prach

Existujú dva spôsoby, akými získate hviezdny prach potrebný pre vylepšenie vášho Pokémona. Jednou z nich je chytanie Pokémonov, pri ktorom získate tento prach okamžite, prípadne ho získate tak, že máte dlhšie kontrolu nad nejakým Pokémon Gym-om.

19. Je jedno, aký tím si zvolíte v 5. leveli

Ak pôjdete do telocvične po tom, ako získate 5. level, profesor Willow sa vás opýta, ktorý tím si chcete zvoliť. K dispozícii sú 3 tímy – Mystic, Valor a Instinct. Hoci majú rozdielne logo, momentálne je absolútne jedno, do ktorého sa pridáte. Možno vám s výberom pomôže to, v ktorom tíme sa nachádzajú vaši priatelia.

pokemon-timy

20. Šťastné vajce zdvojnásobí počet XP bodov, použite ho najmä v novej oblasti

Ak potrebujete nutne viac XP bodov, použite Lucky Egg, alebo v preklade Šťastné vajce. To zdvojnásobí počet XP bodov, ktoré za danú vec získate. Najlepšie je Šťastné vajce použiť v novej oblasti. V nej získate za chytenie Pokémona 500 + 100 XP bodov, ktoré sa použitím vajca zdvojnásobia. Na jedenkrát tak získate 1200 XP bodov!

21. Stratou telocvične neprídete o žiadneho Pokémona

Ak máte v telocvični (gym-e) aktuálne nejakého svojho Pokémona a náhodou o ňu prídete, váš Pokémon sa automaticky presunie do vášho inventára a neprídete oňho.

22. Každý hráč môže mať v telocvični iba jedného Pokémona

Ak prídete do telocvične, v ktorej je voľné miesto a chcete v nej trénovať vášho Pokémona, dobre si zvoľte, ktorý to bude. Každý hráč má totižto v telocvični miesto iba na jedného zo svojich Pokémonov.

23. Využite čo najlepšie vlastnosti vašich Pokémonov

Hoci sa vám môže zdať, že je jedno, akého Pokémona použijete v hre, každý z Pokémonov má svoje silné a slabé stránky. Napríklad taký Pikachu je najlepší na útok proti lietajúcim alebo vodným Pokémonom. To, v čom je váš Pokémon najlepší alebo naopak najslabší, vám prezradí nasledujúca tabuľka (vyššie číslo je lepšie).

pokemon-tabulka

 24. Za každých 21 hodín s Pokémonom v telocvični dostanete odmenu

Ak svojho Pokémona umiestnite do priateľskej telocvične a necháte ho tam minimálne 21 hodín, získate parádnu odmenu – 10 Pokécoin-ov a 500 jednotiek hviezdneho prachu. Dajte si však pozor! Tieto odmeny sú obmedzené a získate ich iba v 10 telocvičniach (naraz), takže takýmto spôsobom môžete získať celkovo 100 mincí a 5000 jednotiek prachu každých 21 hodín. Samozrejme na to potrebujete 10 Pokémonov naraz v 10 telocvičniach.

25. Každý špeciálny útok vás stojí Power body, no tie nie sú nekonečné

Ak často využívate špeciálne útoky svojho Pokémona, míňate jeho Power Points (PP). Ich množstvo je však obmedzené, a tak sa môže stať, že vtedy, keď špeciálny útok potrebujete najviac, ho nebudete môcť využiť. Počet zvyšných PP nájdete pri ukazovateli života vášho Pokémona a spätne ich získa (zregeneruje) používaním bežných útokov.

26. Ujdite útoku súpera!

Ak stojíte s vašim Pokémonom pred nepriateľom a ten sa chystá zaútočiť, prejdite prstom po obrazovke doľava alebo doprava a váš Pokémon sa útoku vyhne!

27. Viete, za čo dostanete najviac XP bodov?

XP body sú v hre Pokémon Go veľmi dôležité. Za každú vec ich však dostanete rozdielne množstvo. Máme pre vás tabuľku, kde sa dozviete, za čo dostanete dané množstvo XP bodov.

Úkon počet XP bodov
Zakrivený hod Poké Ball-om 10 XP
Hod s prívlastkom “Nice” 10 XP
Hod s prívlastkom “Great” 50 XP
Hod s prívlastkom “Excellent” 100 XP
Check-in v PokeStop-e 50 XP
Chytenie Pokémona 100 XP
Súboj s cvičným trénorom v telocvični 100 XP
Súboj s nepriateľom v telocvični 150 XP
Vyliahnutie Pokémon vajca 200 XP
Premena Pokémona na vyšší stupeň 500 XP
Chytenie nového Pokémona 500 XP

28. Použite šetrič batérie

Samotná hra má v sebe integrovaný šetrič batérie, pretože jej komplexnosť spôsobuje nadmernú spotrebu energie. Niekedy však potrebujete, aby aplikácia neustále bežala (a vy tak získavate upozornenia na blížiacich sa Pokémonov, ktorých môžete chytiť), no aj so zapnutým šetričom sa batéria vybíja naozaj rýchlo. V tom prípade otočte telefón na stole displejom dole, čím ušetríte väčšie množstvo energie (displeju sa maximálne zníži jas).

29. Kúpte si externú batériu

Pokiaľ sa chcete stať naozaj dobrým Pokémon majstrom, musíte v exteriéri stráviť hodiny času týždenne. Na niektorých Pokémonov si budete musieť dlhšie počkať a naozaj nechcete, aby sa vám práve v tom momente vybil mobil. Kúpte si preto radšej externú batériu, aby ste sa vyhli podobnej situácii.

30. Kúpte si drona! (PRO)

Ak chcete chytiť jednoducho všetkých Pokémonov vo vašom okolí, ale nechce sa vám denne chodiť niekoľko kilometrov pešo, môžete si kúpiť drona a umiestniť naň vaše zariadenie. V istej kombinácii s ďalším mobilným zariadením (napríklad tabletom) sa takto dajú chytať Pokémony bez toho, aby ste sa vôbec pohli.

pokemon-dron

Dúfame, že sa vám vďaka týmto radám podarí zlepšiť v hre Pokémon Go a že sa z vás postupom času stane naozaj Pokémon majster! Ak máte aj vy zaujímavé tipy a triky pre hru Pokémon Go, pokojne nám ich napíšte do komentárov pod tento článok. A nezabudnite – chyťte ich všetkých!

BONUS: Toto je tabuľka výskytu Pokémonov
BONUS: Toto je tabuľka výskytu Pokémonov podľa vzácnosti.
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena, SvetAndroida

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • skoda9635

  ďalší typ….stiahnite si offline mapu danej oblasti (cez google mapy) a znížite spotrebu dát a batérie

  • ed

   ako?

   • skoda9635

    ako máš menu v mapách tam je Offline oblasti…stlačíš to pekné tlačidlo Plus v material dizajne :D a vyberieš si oblasť ktorú chceš stiahnuť

 • Matlo

  Tak predsa, dnes štvrtý článok o Pokémon GO. To je tak keď sa z niečoho úplne obyčajného spraví viral. Veď píšu o tom všetci, tak píšme aj my. Kedysi boli všetky tieto weby o smartfónoch na úrovni. Teraz sa iba opisujú články s gigantickými bulvárnymi nadpismi aby zaujali čo najviac teenagerov. Čoraz menej zaujímavých článkov si tu nájdem. To bude tým mojim vekom.

  • KalichVydra

   To nieje vekom, ozaj tu pisu vacsinou blbosti :-)

  • Michal Chabada

   Matlo, píšeme o témach, ktoré ľudia zaujímajú. Ak má nejaký článok za 24 hodín viac ako 10-tisíc čítaní, tak to nie je len viral ale ľudia sa o tému skutočne zaujímajú.

   Nezabúdame však ani na ďalšie články a stále pribúdajú tipy na appky, hry, správy zo sveta a pravidelné testy a recenzie. Ktorý článok alebo témy chýbajú vám? Viete kritizovať aj konštruktívne?

   • Matlo

    Máte pravdu, ľudí (deti) to zaujíma, tak o tom píšete. Vždy sa prezentujete ako technologický portál, tak mi sem nezapadajú 4 články denne o hre pre deti, ktorá ani nie je dostupná pre náš región. Je z toho veľký boom, tak to tu nemôže chýbať. Rozumiem. Len mi je ľúto ako tento segment všetkých mobilných zariadení dopadol. Keď boli smartfóny v začiatkoch, tak to boli nástroje pre technologických nadšencov. Za pár rokov sa z toho stal cirkus orientovaný na deti, čo hrajú len stupídne hry, ktoré ani nevyžadujú žiadnu šikovnosť, alebo talent. Tomu sa prispôsobili aj webové portály, ktoré lákajú na bulvárne nadpisy typu “vieme… “, “zistili sme… “. Aj tie sa prebrali od iných. Je už taká doba a ja ju nezmením. Len som mal nejakú čudnú potrebu sa vyjadriť. A ako vidím viac ľudí so mnou súhlasí. Ja som len ten, čo to aj napísal. Každopádne ďakujem za vašu prácu a snahu. Sem tam si tu nájdem aj užitočné informácie.

    • Vlado

     Matlo, hra síce u nás oficiálne nie je spustená, ale môžeš si ju stiahnuť a následne nainštalovať z tohoto odkazu http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-0-release/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/
     Neskôr keď hra vyjde aj pre náš región, tak nahratý postup sa nestratí, pretože je synchronizovaný s Google účtom.
     Tiež dávno nie som dieťa, ale nie je to hanba, skôr je to sranda na chvíľu sa vrátiť do detských čias :-D

    • Matej Čabi Čabala

     nuz mam dojem ze pokemon go hraju aj dospeli okolo 20-30 rokov (a aj ja so sentimentu) hra je jednoducha ale fajn…matlo musis uznat ze taketo portali ziju z reklamy a z poctu zhliadnuti cize samozrejme ze aj oni si to nechcu nechat ujst, ak ta to nezaujima odporucam pouzivat nejaku kvalitnu rss citacku kde si to rychlo vyselektujes co ta zaujima a co nie…paradoxne ja osobne som sa na tuto hru dlho tesil ale nie ani tak koli sentimentu samotnemu, ako koli tomu ze ta to nuti sa pohybovat a teda palit kalorie co mi momentalne pri chudnuti pomaha…kazdy ju hra z nejakeho dovodu aj ked skoro nikto nie z takeho ako ja…uznavam je to detska hra, ale ludi to bavi a motivuje…ber to tak, kazdy obzvlast starsi huci do mladsich aby nesedeli doma a hybali sa….ale v tomto je tato hra genialna ze ta nuti sa hybat a to je na tom to skvele ze prinuti aj uplnych lenivcov sa rozhybat…a je uplne jedno ci peso, na kolobezke, alebo na bicykli…takze rozhodne nieje az tak stupidna v niektorych ohladoch :)

 • Tomi Kuki

  Cawte mám problém keď idem k pokestops nedá mi to nič a zobrazí sa mi iba fotka pamiatky …. a foto príkladam …. neviete čo s tým ?

  • Ivan Ječim

   Musíš roztočiť pohybom do strany ten kruh, tiež som na to prišiel až neskôr

   • Tomi Kuki

    A počkať kým sa dotoci alebo ako ? Lebo sStále nič ….

    • Ivan Ječim

     Áno, počkať, ak nič, skús neskôr

    • Ivan Ječim

     Samozrejme, musíš byť blízko daného pokestopu…

    • Ivan Ječim

     Musíš byť ale blízko k tomu pokestopu

  • bugs

   dobre, zakruti, dostanem lopty, kolko cca musim cakat kym zase mozem prist k nemu uz po pokemona?

   • Ivan Ječim

    V pokestops pokemoni nie sú…

  • Oliver Novota

   Nemusis prikladat foto staci ked si blizko toho a potom s tým začneš točiť (s tým obrazkom)

 • Matej Maťko Jackuliak

  Mne to nechce stiahnut. Vypisuje mi ze tato aplikacia neni vo vasej krajine k dispozicii

 • Tomáš

  Hrá to tu aspoň niekto, keď je tu taký ošiel okolo toho??? ???

  • adlo99

   jop. Ja sa poslušne hlásim k tímu Valor.

  • Jasné, hráčov je kopec, už aj na Slovensku :)

   • palcipalci

    odkial ste… ? je nejaka skupin kde sa da zapojit?? tu v ba nevidim nikoho.. :(

 • Peter Pánik

  Dobry den,
  To s tym dronom myslite vazne?
  Mam phantom 4 tak rad by som to vyskusal.
  Kolko stoji to “vase” zariadenie? :)
  Dakujem

  • Potrebuješ hlavne drona, ktorý by uniesol tvoj smartfón a ďalšie zariadenie, na ktorom by si zrkadlil displej zo smartfónu, najlepšie cez mobilné dáta (kvôli dosahu). Na obrázku nie je náš dron ;-)

   • Peter Pánik

    Mam phantom 4 takze on to unesie :)
    Okej dron neni Vas ale v texte v 30. bode je fraza: mozete si kupit drona a umiestnit nan nase zariadenie. Tak preto sa pytam. Aaa skusim nejako telefon umiestnit aby nevypadol z drona a dam vediet ci sa to vobec oplati :D

    • Je to preklep, už sme to zmenili na “vaše”. Díky za upozornenie :-)

     Rozhodne vyskúšaj a daj nám vedieť ;-)

 • Martina

  Dobrý deň! Prosím pomohli by ste mi niekto? Chcem si to stiahnuť ale nejde mi to… ? Mám tablet Lenovo na ňom mi to nejde… A potom mám telefón Nokia Lumia 530 na ktorom si myslím že mi to tiež nepôjde… ? Mám si kúpiť iný mobil??? Alebo čo mám urobiť aby mi to išlo stiahnuť??? ?Ja už neviem ale som fanatik do pokémonov a strašne to chcem hrať prosím poraďte mi niekto… Predom ĎAKUJEM!!! ?

  • Ak máš na Lenovo tablete operačný systém Android 4.3 a starší, hra ti nepôjde (vyžaduje si Android 4.4 a novší). Rovnako hra nefunguje na zariadeniach s Intel procesorom. Doteraz sa nehovorilo o dostupnosti na Windows Phone platformu, takže ti tiež nevieme potvrdiť, či to bude dostupné pre tvoj smartfón.

 • mudryp1 .

  Vypol som si pohľad cez kameru AR a neviem nikde nájsť ako to zapnem späť,ziadne tlačidlo nevidim a ani v nastaveniach to nevidím,vie niekto?

  • adlo99

   Mne to robilo presne to isté. (LG G4 – Android 6) , zničoho nič sa mi to tam objavilo zase a už všetko funguje. Neviem kde bol problém. Možno skús preinštalovať aplikáciu, možno to zbuglo alebo čo.

  • Lubomir Donkezz Jurco

   staci ked najdes pokemona a kliknes mu na hlavu a da ti moznost v pravo hore zapnut AR

 • adlo99

  Dakto dáke rady, som pri lvl 8, oplatí sa pchať stardust a cukríky do power up? Keď sa chytajú príšerky tak okolo 100-150cp. Namaxoval som jednu na 280 a viac mi to nešlo zatiaľ. Vraj nemám dostatočný lvl. Alebo radšej počkať a vystačiť si s tým čo chytím a vraj pri lvl 10 sa chytajú veľa krát už okolo 250cp a tam radšej pchať už stardust a už mať nachytané cukríky na vývin? Už lvl pôjde pomaly, bude to trvať dlhšie. Ale zase zároveň sa toho viac chytí za ten čas, tak netreba s tým čakať teraz? V širokom okolí sú momentálne max (aspoň podla gymov) cca 450 cp.
  Niekto nejaké nápady? rady? Možno skúsenosti pomôžu aj ostatným ako ďalej, čo je lepšie atď.

 • Nikolas278

  Cavte potreboval bi.som pomoct pri hladani pokemonov mi v nearbe nic neukazuje ale ani na obrazovke sa mi nic musim si aktivovat inceaktincemse aby sa.mi ukazal na obrazovke ale nnearby stale nic . DAKUJEM

 • Fkskks

  Ako doplním život pokemonom ci to samo?

  • adlo99

   malo by to ísť kráčaním (ale dopĺňa to veľmi pomaly), a potom pomocou potion/super potion/hyper potion , ktoré získaš zadarmo napríklad z pokéstopov alebo v shope.

 • Janka Blabova

  prosím vas poradi mi niekto, app som si stiahla mam samsung s6 edge + ked to chcem dať inštalovat tak mi ponukne moznosti zrušit a instalovať avšak na instalovat sa neda kliknuť…

  • deni255

   skus instalovat z internej pamate nie z sd…

 • Anna Vaškovičová

  Bola som na pokestope a mam problem, že mi to nedalo znova potocit tou pamiatkou ani po 15 minutach aj som to cele zapla aj vypla ale nic sa tam nestalo, hram to na tablete Lenovo TAB 2 A8-50. neviete nejako poradit???Stale to je ruzove

 • Štvrtok

  Ahoj mám samsung galaxy j3 6 a keď mi občas prepne pri chytaní pokemona na fotoaparát vôbec da my tam nezobrazujú čo mám nastaviť aby som tam ho videl

 • Mirec

  mate niekto problem po obnoveni vaseho softweru v iphone? ze vamnejde poslat pokemona k profesorovy?

 • Hráme s Juroslavom
 • Hráme s Juroslavom
 • Hráme s Juroslavom

+