MojAndroid

Bez diskusie, hra Pokémon Go sa stane legendou. Hovoria o tom aj priebežné čísla, ktoré rýchlemu šíreniu Pokémon mánie absolútne zodpovedajú. Hoci hra Pokémon Go nepatrí spracovaním medzi najlepšie na svete, jej hrateľnosť je brutálna a po svete si už našla obrovské množstvo fanúšikov. Ak sa však chcete stať majstrom a ovládnuť teritórium vo vašom okolí, musíte poznať všetky tajné zákutia tohto titulu a vedieť viac ako vaši súperi. A presne v tom vám pomôžeme – prinášame vám 30 tipov a trikov, ktoré z vás spravia Pokémon majstra!

pikachu-pokemon-go-titulka

1. Pikachu ako váš prvý Pokémon

Čo vám ako prvé napadne pri slove Pokémon? Nám jednoznačne Pikachu! Ak ho chcete v hre aj vy mať ako svojho prvého Pokémona, poradíme vám, ako na to – TIP Pokémon GO: Zvoľte si ako prvého Pokémona legendárneho Pikachu!. 

2. Ako správne chytiť Pokémona?

Pokémony sa chytajú do Pokélopty (angl. Poké ball). Ich hádzanie na Pokémonov však nie je akt chvíľkovej šialenosti, ale vyžaduje si určité pravidlá a presnosť. Okolo Pokémona sa pri chytaní objaví farebná kružnica. Čím je väčšia, tým ťažšie je daného Pokémona chytiť. Pokémony s vysokým CP sa chytajú ešte ťažšie ako tie základné. Keď sa farebný kruh okolo Pokémona zmenší, máte väčšiu šancu na jeho chytenie. Zmenšenie kruhu docielite aj tak, že na Pokémonovi podržíte prst.

Ak má Pokémon okolo seba kruh červenej alebo oranžovej farby, tak ho pred chytením musíte upokojiť, inak vám z poké ballu utečie a prídete oň. Pokémonov môžete upokojiť rôznymi plodmi (vo vyšších leveloch), prípadne ich môžete chytiť do Master Poké Ball-ov, z ktorých vám neutečú.

3. Zobrazte si Pokémonov vo vašom okolí

Pri hľadaní nových Pokémonov využite tabuľku Nearby. Tá vám síce nepovie, kde presne sa Pokémoni vo vašom okolí nachádzajú, ale pomocou ich stôp vám napovie, ako ďaleko sú. Počet stôp tiež označuje vzdialenosť Pokémona od vašej aktuálnej pozície – jedna stopa predstavuje 100 metrov, 2 stopy 200 metrov a podobne. Čím ste k Pokémonovi bližšie, tým sa zmenšuje aj počet stôp v tabuľke.

4. Zbierajte Pokémonov aj duplicitne

Chytanie rovnakých Pokémonov vám pomôže pri ich ďaľšom vývoji, na ktorý potrebujete sladkosti, ktoré sa pri každom druhu Pokémona líšia. Spolu s hviezdnym prachom ich potrebujete aj na vylepšovanie jednotlivých schopností vašich Pokémonov. Ak máte viac kusov rovnakého Pokémona, presuňte ich tlačidlom transfer k profesorovi Willow-ovi a on vám za každý duplikát dá 1 sladkosť. Dva rovnaké Pokémony tiež môžu mať rozdielne schopnosti, a tak vždy profesorovi presuňte toho “slabšieho”.

5. Ako získať bezplatne ďalšie Poké bally a Pokémon vajcia?

Na začiatku máte k dispozícii 50 Poké ball-ov. Tie sa míňajú naozaj rýchlo, a tak je dôležité, aby ste ich mali vždy dostatok. Okrem toho, že si Poké ball-y môžete kúpiť za reálne peniaze, získať ich môžete aj bezplatne. Stačí, aby ste navštevovali PokéStop-y, kde môžete získať zadarmo rôzne veci, medzi ktorými sú aj Poké ball-y alebo Pokémon vajcia. Poké ball-y získate zadarmo aj vtedy, keď zvýšite svoj level.

6. Získajte Poké ball-y, ktoré ste stratili pri nepresnom hode na Pokémona

Chytanie Pokémonov nie je vôbec sranda. Každému z vás sa môže stať, že netrafíte Poké Ball-om presne na Pokémona, a tak oň prídete. Našťastie môžete zle hodený Poké Ball ešte zachrániť. Stačí, ak naň kliknete, pokiaľ sa kotúľa po obrazovke za Pokémonom ešte predtým, ako zmizne v diaľke.

7. PokéStop sa resetuje každú chvíľu

Pokiaľ nemáte Poké Ball-y alebo chcete viac Pokémon vajec, zadarmo ich dostanete v PokéStop-e. Ten však nie je úplne jednoduché nájsť. Ak ho však nájdete, môžete z neho vyčerpať čo najviac. Keď z PokéStop-u dostanete loptu alebo vajce, zmení sa jeho farba z modrej na ružovú. Zhruba každých 5 minút sa však PokéStop zmení opäť na modrý a vy z neho môžete získať zadarmo ďalšiu vec.

Náš tip
Pokémon GO: Kde začať a ako chytiť prvého pokémona | NÁVOD

8. Zbierajte všetkých Pokémonov, na ktorých natrafíte!

Veta “Catch ’em all” má naozaj zmysel. Chytiť by ste mali každého Pokémona, na ktorého natrafíte, aj keď pôjde o veľmi slabých Pokémonov. Tých potom môžete vyvinúť na ich silnejšie verzie, prípadne ich vymeniť profesorovi za sladkosti, ktoré potrebujete pri ďalšom vývine lepších Pokémonov.

9. Vypnite si rozšírenú realitu, aby ste Pokémona chytili jednoduchšie

Pokiaľ natrafíte na Pokémona niekde v exteriéri, ale pozadie, na ktorom je zobrazený v rozšírenej realite je nejakým spôsobom rušivé, prípadne vám s ním daný Pokémon splýva, môžete si zobrazenie v AR vypnúť. Urobíte tak malým vypínačom AR v pravom hornom rohu displeja.

10. Ako získať viac XP za chytenie Pokémona

Pri chytaní každého Pokémona dostanete nejaké XP body. Za základné chytenie získate 100 XP bodov, no za chytenia s prívlastkom Nice!, Great!, či Excellent! získate ešte viac bodov. Tieto chytenia môžete docieliť tým, že na Pokémonovi podržíte dlhšie prst, až kým nie je kruh okolo neho úplne malý (podobne ako v bode 2).

11. Ružové kvety okolo PokéStop-u? Zdržte sa pri ňom čo najdlhšie!

Ak idete okolo PokéStop-u a v jeho okolí sa vznášajú ružové kvety, znamená to, že hráč, ktorý ho navštívil pred vami, použil návnaduTá priláka Pokémonov v okolí na dané miesto a je jednoduchšie chytiť ich viac v krátkom časovom úseku. Návnada však účinkuje iba 30 minút, a tak máte vlastne šťastie, že ste na ňu natrafili. Zdržte sa pri danom PokéStop-e čo najdlhšie a budete mať veľkú šancu na chytenie nového Pokémona!

pokemon-navnada

12. Ovládajte mapu ako páni

Mapa v hre Pokémon Go sa niektorým zdá veľmi ťažko ovládateľná. Musíte však iba vedieť, ako ju máte správne používať – dvojitým poklepaním a následným pohybom prstu hore alebo dole mapu môžete priblížiť alebo oddialiť. Rovnako to funguje aj v Google mapách.

13. V hýbajúcej sa tráve sa môže skrývať Pokémon!

Ak vidíte na mape trávu, ktorá sa hýbe, tak v nej môžete nájsť Pokémona. Niekedy sa však v pohybujúcej sa tráve nenachádza nič, čo však nemení na tom, že by ste k nej mali pristúpiť s pripravenými Poké Ball-mi.

14. Premenujte si Pokémona

Ak máte viacero Pokémonov rovnakého typu, je ťažké sa medzi nimi vyznať. Našťastie existuje možnosť ich premenovania. Stačí, aby ste klikli na Pokémona, ktorého chcete premenovať, vo vašom inventári a prepísali jeho meno v hornej časti kartičky.

15. Zistite, koľko sladkostí potrebujete na vývoj vášho Pokémona

Vývoj Pokémona je vec, ktorá by mala byť vašou hlavnou prioritou. Jeho vývojom sa totižto zlepšia všetky jeho vlastnosti. Na vývoj je ale potrebný dostatočný počet sladkostí, ktoré získate výmenou slabých Pokémonov u profesora Willowa (bod 8). Aby ste zistili, koľko sladkostí budete na vývoj daného Pokémona potrebovať, pozrite si jeho popis v inventári. Konkrétne sa zamerajte na položku Evolve. 

Náš tip
Pokémon GO môže predstavovať bezpečnostné riziko, vývojári plánujú nápravu

16. Získajte za vývoj Pokémona bonusové XP body

Viete o tom, že za každý vývoj vášho Pokémona získate 500 XP bodov? Ak vám chýba práve toľko alebo menej bodov do ďalšieho levelu, možno sa oplatí porozmýšľať viac nad vývojom jedného z vašich Pokémonov, akoby ste XP-čka naháňali niekde inde. Najlepšie urobíte, ak však s vývojom Pokémonov počkáte do 10. levelu. Po jeho prekročení totižto získate za vývoj Pokémona oveľa viac bodov!

17. Vývoj Pokémona a jeho vylepšenie nie je to isté!

V kartičke o vašom Pokémonovi, ktorého nájdete v inventári, máte možnosť pre vývoj Pokémona (evolve) a jeho vylepšenie (power up). Ide však o dve rozdielne veci. Vývojom sa Pokémon zmení na vyšší stupeň svojho vývojového štádia a pomocou Power Up iba zlepšíte jeho schopnosti. Ak teda nechcete iného Pokémona, ale iba silnejšieho “jedinca”, použite hviezdny prach a cukríky na jeho Power Up!

18. Ako získať hviezdny prach

Existujú dva spôsoby, akými získate hviezdny prach potrebný pre vylepšenie vášho Pokémona. Jednou z nich je chytanie Pokémonov, pri ktorom získate tento prach okamžite, prípadne ho získate tak, že máte dlhšie kontrolu nad nejakým Pokémon Gym-om.

19. Je jedno, aký tím si zvolíte v 5. leveli

Ak pôjdete do telocvične po tom, ako získate 5. level, profesor Willow sa vás opýta, ktorý tím si chcete zvoliť. K dispozícii sú 3 tímy – Mystic, Valor a Instinct. Hoci majú rozdielne logo, momentálne je absolútne jedno, do ktorého sa pridáte. Možno vám s výberom pomôže to, v ktorom tíme sa nachádzajú vaši priatelia.

pokemon-timy

20. Šťastné vajce zdvojnásobí počet XP bodov, použite ho najmä v novej oblasti

Ak potrebujete nutne viac XP bodov, použite Lucky Egg, alebo v preklade Šťastné vajce. To zdvojnásobí počet XP bodov, ktoré za danú vec získate. Najlepšie je Šťastné vajce použiť v novej oblasti. V nej získate za chytenie Pokémona 500 + 100 XP bodov, ktoré sa použitím vajca zdvojnásobia. Na jedenkrát tak získate 1200 XP bodov!

21. Stratou telocvične neprídete o žiadneho Pokémona

Ak máte v telocvični (gym-e) aktuálne nejakého svojho Pokémona a náhodou o ňu prídete, váš Pokémon sa automaticky presunie do vášho inventára a neprídete oňho.

22. Každý hráč môže mať v telocvični iba jedného Pokémona

Ak prídete do telocvične, v ktorej je voľné miesto a chcete v nej trénovať vášho Pokémona, dobre si zvoľte, ktorý to bude. Každý hráč má totižto v telocvični miesto iba na jedného zo svojich Pokémonov.

23. Využite čo najlepšie vlastnosti vašich Pokémonov

Hoci sa vám môže zdať, že je jedno, akého Pokémona použijete v hre, každý z Pokémonov má svoje silné a slabé stránky. Napríklad taký Pikachu je najlepší na útok proti lietajúcim alebo vodným Pokémonom. To, v čom je váš Pokémon najlepší alebo naopak najslabší, vám prezradí nasledujúca tabuľka (vyššie číslo je lepšie).

pokemon-tabulka

 24. Za každých 21 hodín s Pokémonom v telocvični dostanete odmenu

Ak svojho Pokémona umiestnite do priateľskej telocvične a necháte ho tam minimálne 21 hodín, získate parádnu odmenu – 10 Pokécoin-ov a 500 jednotiek hviezdneho prachu. Dajte si však pozor! Tieto odmeny sú obmedzené a získate ich iba v 10 telocvičniach (naraz), takže takýmto spôsobom môžete získať celkovo 100 mincí a 5000 jednotiek prachu každých 21 hodín. Samozrejme na to potrebujete 10 Pokémonov naraz v 10 telocvičniach.

25. Každý špeciálny útok vás stojí Power body, no tie nie sú nekonečné

Ak často využívate špeciálne útoky svojho Pokémona, míňate jeho Power Points (PP). Ich množstvo je však obmedzené, a tak sa môže stať, že vtedy, keď špeciálny útok potrebujete najviac, ho nebudete môcť využiť. Počet zvyšných PP nájdete pri ukazovateli života vášho Pokémona a spätne ich získa (zregeneruje) používaním bežných útokov.

26. Ujdite útoku súpera!

Ak stojíte s vašim Pokémonom pred nepriateľom a ten sa chystá zaútočiť, prejdite prstom po obrazovke doľava alebo doprava a váš Pokémon sa útoku vyhne!

27. Viete, za čo dostanete najviac XP bodov?

XP body sú v hre Pokémon Go veľmi dôležité. Za každú vec ich však dostanete rozdielne množstvo. Máme pre vás tabuľku, kde sa dozviete, za čo dostanete dané množstvo XP bodov.

Úkon počet XP bodov
Zakrivený hod Poké Ball-om 10 XP
Hod s prívlastkom “Nice” 10 XP
Hod s prívlastkom “Great” 50 XP
Hod s prívlastkom “Excellent” 100 XP
Check-in v PokeStop-e 50 XP
Chytenie Pokémona 100 XP
Súboj s cvičným trénorom v telocvični 100 XP
Súboj s nepriateľom v telocvični 150 XP
Vyliahnutie Pokémon vajca 200 XP
Premena Pokémona na vyšší stupeň 500 XP
Chytenie nového Pokémona 500 XP

28. Použite šetrič batérie

Samotná hra má v sebe integrovaný šetrič batérie, pretože jej komplexnosť spôsobuje nadmernú spotrebu energie. Niekedy však potrebujete, aby aplikácia neustále bežala (a vy tak získavate upozornenia na blížiacich sa Pokémonov, ktorých môžete chytiť), no aj so zapnutým šetričom sa batéria vybíja naozaj rýchlo. V tom prípade otočte telefón na stole displejom dole, čím ušetríte väčšie množstvo energie (displeju sa maximálne zníži jas).

29. Kúpte si externú batériu

Pokiaľ sa chcete stať naozaj dobrým Pokémon majstrom, musíte v exteriéri stráviť hodiny času týždenne. Na niektorých Pokémonov si budete musieť dlhšie počkať a naozaj nechcete, aby sa vám práve v tom momente vybil mobil. Kúpte si preto radšej externú batériu, aby ste sa vyhli podobnej situácii.

30. Kúpte si drona! (PRO)

Ak chcete chytiť jednoducho všetkých Pokémonov vo vašom okolí, ale nechce sa vám denne chodiť niekoľko kilometrov pešo, môžete si kúpiť drona a umiestniť naň vaše zariadenie. V istej kombinácii s ďalším mobilným zariadením (napríklad tabletom) sa takto dajú chytať Pokémony bez toho, aby ste sa vôbec pohli.

pokemon-dron

Dúfame, že sa vám vďaka týmto radám podarí zlepšiť v hre Pokémon Go a že sa z vás postupom času stane naozaj Pokémon majster! Ak máte aj vy zaujímavé tipy a triky pre hru Pokémon Go, pokojne nám ich napíšte do komentárov pod tento článok. A nezabudnite – chyťte ich všetkých!

BONUS: Toto je tabuľka výskytu Pokémonov
BONUS: Toto je tabuľka výskytu Pokémonov podľa vzácnosti.
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena, SvetAndroida

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+