MojAndroid

Hra Pokémon GO spustila vo svete nový ošiaľ, ktorý zdá sa, ani v najbližších dňoch či týždňoch neutíchne. Herná novinka si zakladá na pokémonoch, ktorí sa stali populárni najmä koncom deväťdesiatych rokov. Vtedy si získali milióny divákov a fanúšikov po celom svete. Práve tí teraz začínajú oživovať svoje spomienky a vo veľkom inštalujú hru, ktorá do obchodu Play zavítala len pred niekoľkými dňami – a to oficiálne nie je ešte dostupná vo všetkých krajinách. Hra však so sebou neprináša len novú formu hrania spojením virtuálneho a reálneho sveta, ale aj isté bezpečnostné obavy. Tie sa zakladajú na tom, že inštaláciou Pokémon GO sprístupňujete hre množstvo oprávnení, ktoré by vôbec vyžadovať nemusela.

Náš tip
Pokémon GO s rozšírenou realitou začínajú sprístupňovať v obchode Play | APK

Viacerí používatelia totiž hlásia, že prihlásením do hry prostredníctvom Google konta, dochádza k prideleniu širokého portfólia oprávnení. Medzi ne patrí napríklad aj povolenie pre čítanie a posielanie e-mailov z Gmailu, či sledovanie histórie polohy z Google máp. Pritom hra pri prihlasovaní používateľa neinformuje o žiadnych takýchto požiadavkách. Povolenia sa síce dajú manuálne upraviť na stránkach Googlu, prípadne v správcovi oprávnení, problémom však je, že väčšina používateľov o nich ani nevie. Každopádne, Niantic Labs informovalo, že nie je ich úmyslom sledovať používateľa, ani získavať ďalšie podrobné údaje. Prístup ku Google kontu používa len na získanie základných informácií potrebných pre prihlásenie, čo potvrdil aj Google. Na odstránení tohto bezpečnostného rizika spoločnosť už údajne pracuje a oprava vyjde už čoskoro v ďalších aktualizáciách hry.

Zaujímavosťou je, že aplikácia nie vždy takéto povolenia zobrazuje v správcovi a nie vždy ich vyžaduje. Je preto otázne, či je táto hrozba rozšírená alebo má skôr len lokálny charakter.

Náš tip
Pokémon GO: Kde začať a ako chytiť prvého pokémona | NÁVOD

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+